VPN programmatūra: ko ir vērts zināt, lai sāktu darbu ar šo rīku?

VPN programmatūra Datuve.lv

Saskaņā ar virtuālā privātā tīkla nodrošinātāja Surfshark datiem, pasaulē ir aptuveni 1,2 miljardi cilvēku, kas izmanto VPN pakalpojumus. Tas ir aptuveni 31% no visiem interneta lietotājiem. VPN programmatūra nodrošina interneta lietotājiem lielāku drošību tiešsaistē, lielāku anonimitāti un pārlūkošanas brīvību.

VPN programmatūru plaši izmanto gan uzņēmumi, gan lietotāji savos personālajos datoros. Šis rīks ļauj pārlūkot internetu drošāk un privātāk – tas ir īpaši svarīgi, jo mūsdienās virtuālajā telpā tiek glabāti gan personas dati, gan cita svarīga informācija.

Datuve.lv

Kā darbojas VPN?

Kad izmantojat internetu, viedtālrunī vai datorā notiek nepārtraukta informācijas apmaiņa. VPN izveido šifrētu savienojumu starp ierīci un pārējo internetu — visa lietotāja datu plūsma vispirms tiek nosūtīta pa šo drošo savienojumu uz ārēju serveri un pēc tam tiek maršrutēta uz internetu. Kad izveidojat savienojumu ar VPN serveri, jūsu nosūtītie un saņemtie dati tiek šifrēti no trešajām pusēm, un jaunā saņemtā IP adrese slēpj lietotāja patieso atrašanās vietu un neļauj izsekot viņa darbībām.

VPN programmatūra “slēpj” ierīces IP adresi un lietotāja identitāti no interneta pakalpojumu sniedzēja, valdības vai inficēta Wi-Fi savienojuma, šifrējot datus un caur drošiem tīkliem tos novirzot uz serveriem citās valstīs.

Visa datu plūsma tiek maršrutēta caur VPN pakalpojumu serveriem. Tas nozīmē, ka VPN pakalpojuma sniedzējs var redzēt un apkopot visas lietotāja veiktās darbības un informāciju. Šī iemesla dēļ ir svarīgi izvēlēties labu un uzticamu VPN nodrošinātāju.

Datuve.lv - Atrašanās vieta

Kādas iespējas VPN programmatūra var sniegt lietotājiem?

1. Privātums

VPN savienojums slēpj jūsu IP adresi, tādējādi nerādot precīzu jūsu atrašanās vietu. Tas neļauj vietnēm un trešajām pusēm uzzināt, kur jūs atrodaties, un citi lietotāji nevar jūs identificēt. Datu šifrēšana ir svarīga, ja vēlaties aizsargāt savu interneta trafiku un samazināt savu nospiedumu internetā. Izmantojot VPN, jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs nevarēs apkopot un pārdot visu jūsu pārlūkošanas vēsturi.

2. Lielāka drošība tīmeklī

Katru reizi, kad pārlūkojat tīmekli, jūsu pārlūkprogramma vispirms izveido savienojumu ar ISP (Internet Service Provider – Interneta pakalpojuma sniedzēju), kas novirza jūs uz vēlamo lapu. Tas ļauj pakalpojumu sniedzējam redzēt jūsu apmeklētās vietnes un to, cik daudz laika tajās pavadāt, kā arī nedrošās lapas var izsekot tam, uz kā jūs noklikšķināt un kādas paroles ievadāt. Kad izveidojat savienojumu ar VPN serveri, dati tiek šifrēti un ievietoti virtuālā tunelī — neviens nevar tiem piekļūt, lasīt vai maršrutēt. Tomēr šis rīks nesniedz pilnīgu garantiju, jo hakeriem joprojām ir iespējas un veidi, kā nolaupīt jūsu datus vai uzzināt, ko jūs darāt tiešsaistē.

3. Vienkārša lietošana

Lai gan dažiem lietotājiem VPN šķiet ļoti sarežģīta tehnoloģija, patiesībā šīs programmatūras lietošana ir ļoti vienkārša un droša. Pirmkārt, izvēlieties uzticamu VPN pakalpojumu sniedzēju — meklējiet tādu, kuram ir ātri serveri, kas ļauj izmantot aprīkojumu vairākās ierīcēs vienlaikus un piedāvā ilgāku naudas atgriešanas garantiju.

Pēc uzticamākā pakalpojumu sniedzēja izvēles un reģistrēšanās vietnē, jums vajadzēs lejupielādēt programmatūru atlasītajās ierīcēs. Tam varat piekļūt, izmantojot sava izveidotā konta informāciju – e-pastu un paroli. Vispopulārākajiem VPN sniedzējiem ir programmatūra, kas piemērota visām ierīcēm un operētājsistēmām. Visbeidzot, aktivizējiet to – vienkārši noklikšķiniet uz “Iespējot”, atlasiet vajadzīgo servera atrašanās vietu, un VPN sāks darboties automātiski.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us