Labākie lētie portatīvie datori Latvijas tirgū

Lēti portatīvie datori Latvijas tirgū

Jauna klēpjdatora iegāde, kas maksātu līdz 700 eiro, agrāk bija burtiski neiespējama, jo daudzi šādas cenas kategorijas portatīvie datori vienkārši bija neefektīvi un nekvalitatīvi. Tagad ikviens var apsvērt lētāka budžeta klases klēpjdatora iegādi – tiem ir gan pievilcīgas cenas, gan ātrdarbīgas komponentes. Bet kuri tad ir tie labākie lētie jeb budžeta klases portatīvie datori, kas pieejami arī pie mums?

Neatkarīgi no tā, vai tā ir 15 collu AMD ierīce ar Windows operētājsistēmu, 14 collu Intel iekārta ar ChromeOS vai klēpjdators ar 360 grādu ekrāna pagriešanu, ko var izmantot arī kā planšetdatoru, ir pieejami dažādi lēti klēpjdatori, kas ērti tiks galā ar parastiem ikdienas uzdevumiem. Tam gan varbūt nebūs visas labākās funkcijas vienā komplektācijā — piemēram, ir portatīvie datori ar lielisku tastatūru, bet vidēji labu tīmekļa kameru, un otrādi, tāpēc atlasīsim labākos no labākajiem budžeta klases klēpjdatoriem Latvijas tirgū.

Labākais budžeta klases portatīvais dators 2021. gadā

Labākais budžeta klases klēpjdators, kuru šobrīd var iegādāties Latvijas tirgū, ir Asus VivoBook M413 (cena sākot no 619 eiro). Tam ir izcila veiktspēja, ilgstošs akumulatora darbības laiks un kvalitatīva tastatūra. Jāņem vērā, ka budžeta klases klēpjdatori ir ļoti pieprasīti, tādēļ tie tiek ātri izpirkti.

Asus VivoBook M413 ir nopērkams dažādos Latvijas interneta veikalos, piemēram, RD Electronics, 220.lv, Euronics.lv

Labs budžeta klases Chromebook dators ir mazais Acer Chromebook 314 (246 eiro). Tam ir 14 collu skārienekrāns, alumīnija ārpuse un intuitīvā Chrome OS operētājsistēmas — iesakām noteikti izvēlēties 64 GB modeli. Pieejams Dateks.lv.

Labs Windows klēpjdators, kura cena ir mazāka par 600 eiro, ir Acer Swift 1 (489 eiro). Lai gan tam ir zemas klases specifikācijas, tas ievērojami pārsniedz savu cenas vērtību. Tas ir plāns un vieglais klēpjdators, kas paveiks lielāko daļu ikdienas veicamo darbu. Tastatūra arī ir ērta, kā arī tam ir pienācīgs displejs un skaļruņi, kas piedāvā patīkamu skaņu. Pieejams RD Electronics.


Asus VivoBook M413

Svars: 1.4kg | Izmēri: 19mm biezs | Baterija tur: 12 stundas | Ekrāns: 14-collu 1080p | RAM: Līdz 8GB | Atmiņa: Līdz 512GB SSD | CPU: Līdz Ryzen 7 4700U | OS: Windows 10 Home

Dažu pēdējo gadu laikā ir panākts ievērojams progress attiecībā uz veiktspēju, ko varat iegūt no Intel (Core i3 un i5) un AMD (Ryzen 3 un 5) procesoriem, un 2020./2021. gadā tā ir kļuvusi tikai vēl labāka.

Izvēloties 669 eiro vērto modeli, jūs iegūsit Ryzen 5 procesoru kopā ar 8 GB RAM — pietiekami daudz, lai tas tiktu galā ar interneta pārlūkā 10 vienlaicīgi atvērtām cilnēm un nedaudz multitāskošanas.

Funkcionalitāte izceļas arī portu izvēlē: tam ir 3x USB-A porti, USB-C, HDMI, microSD karšu lasītājs un austiņu ligzda.

Tāpat kā daudziem budžeta klases klēpjdatoriem šajā cenu diapazonā, displejs nav tas ideālākais. Taču VivoBook izceļas starp citiem budžeta konkurentiem ar iespaidīgo skaļruņu veiktspēju — tas var būt pārsteidzoši skaļš un piedāvā lielu basu apjomu.

Plusi: Lielisks sniegums; pienācīgi skaļruņi; ērta un atsaucīga tastatūra; gluds dizains un lieliskas korpusa krāsu iespējas;
Mīnusi: mazs skārienpaliktnis; viduvēji labs displejs.

Lenovo Yoga Slim 7

Svars: 1.4kg | Izmēri: 14.9mm biezs | Baterija tur: 13 stundas | Ekrāns: 14-collu 1080p | RAM: Līdz 16GB | Atmiņa: Līdz 512GB SSD | CPU: Līdz Ryzen 7 4800U | OS: Windows 10 Home

Yoga Slim 7 (no 719 eiro) ir viens no pagājušā gada izcilākajiem klēpjdatoriem. Tas ir klēpjdators, kas liek apšaubīt, vai vispār ir nepieciešama iekārta, kuras vērtība pārsniedz 1000 eiro. Lai gan tas neietilpst 500-600 eiro cenu kategorijā, ir vērts papētīt, vai nav kādas izdevīgas akcijas.

Lenovo Yoga Slim 7 piesaista uzmanību ar savu augstās klases klēpjdatora izskatu. Tam ir gluda metāla konstrukcija, kas atbilst konkurentiem virs 1000 eiro atzīmes, un tam ir arī patīkami mazs svars. Atvērtā veidā tas ir nedaudz mazāk iespaidīgs – neskatoties uz to, ka tam ir plāns ietvars, uzmanību vairāk piesaista ne pārāk pievilcīgais izcilnis, kurā iestrādāta tīmekļa kamera.

Tomēr pats labākais šajā modelī ir tā veiktspēja. Ar Ryzen 5 un 8 GB RAM aprīkotajā modelī būs iespējams vienlaikus strādāt vairākās programmās un vairāk nekā 10 cilnēs tīmeklī. Diemžēl Yoga Slim 7 trūkst kvadrātiskāka 16:10 vai 3:2 malu attiecības displeja, turklāt tas nav īpaši spilgts, taču krāsas ir košas.

Plusi: viens no labākajiem klēpjdatoriem; ērta tastatūra; plāns dizains; ilgs akumulatora darbības laiks; lieliska portu izvēle;
Mīnusi: displejs nav tik spilgts; 16:9 displejs; nav Thunderbolt.

Acer Swift 1

Svars: 1.3kg | Izmēri: 14.9mm biezs | Baterija tur: 13 stundas | Ekrāns: 14-collu 1080p | RAM: 4GB | Atmiņa: 128 GB SSD | CPU: Intel Pentium Silver N6000 | OS: Windows 10 S mode

Acer Swift 1 (no 489 eiro) specifikāciju lapa ir ārkārtīgi blāva, un šādas specifikācijas bieži vien ir pielīdzināmas zemai veiktspējai. Tomēr Intel Pentium Silver N6000 procesors, kas savienots pārī ar 4 GB RAM, ir pārsteidzoši lieliska kombinācija, kas būs ideāla, piemēram, studentiem ar ierobežotu budžetu.

Acer Swift 1 var ērti palaist trīs zema pieprasījuma programmas, piemēram, Netflix, Spotify un jūsu izvēlētu pārlūkprogrammu. Vai arī tie, kuriem patīk strādāt vairākās cilnēs vienlaicīgi, varēsiet pārvaldīt aptuveni 7–9 cilnes pārlūkā Chrome, pirms pamanīsit kādus darbības traucējumus. Ar tik zemām specifikācijām šie rezultāti ir pārliecinošs sasniegums. Ja jūs regulāri rakstāt kursa darbus vai vienkārši nepieciešams klēpjdators vienkāršu uzdevumu veikšanai, nav iemesla baidīties no šīs procesora līnijas un zemās 4 GB RAM.

Tastatūras dizains un faktūra izskatās diezgan lēti, taču tai ir stabila veiktspēja. Šis ir apburoši plāns un viegls klēpjdators, kas ir ideāli piemērots ietilpšanai skolas somā.

Galvenais Swift 1 trūkums ir tā displejs. Birojā vai klasē jums nebūs problēmu redzēt displejā attēloto, taču tas noteikti nav piemērots lietošanai ārpus telpām. Tam trūkst krāsu, un, neskatoties uz to, ka izšķirtspēja ir 1080p, arī detaļas ekrānā neizceļas.

Plusi: pārnēsājams sapnis; studentiem draudzīgs variants; ērts pirkstu nospiedumu sensors; ērta tastatūra; pārsteidzoši labi skaļruņi;
Mīnusi: displejs nav ļoti spilgts un tam trūkst dzīvīguma.

Lenovo IdeaPad 5

Svars: 1.4kg | Izmēri: 19mm biezs | Baterija tur: 10 stundas | Ekrāns: 14-collu 1080p | RAM: 8GB | Atmiņa: 128 GB SSD | CPU: AMD Ryzen 3 4300U | OS: Windows 10 Home

Lenovo jaunākais klēpjdators par pieņemamu cenu apvieno viedu dizainu ar lieliskiem komponentiem, lai kļūtu par vienu no labākajiem budžeta notebook datoriem tirgū, neskatoties uz to, ka tam ir arī daži neizbēgami mīnusi.

IdeaPad 5 (no 651 eiro) ir izturīga konstrukcijas kvalitāte, kas nozīmē, ka šo datoru var bez bažām nēsāt mugursomā. Tam ir divi USB 3 porti, HDMI izeja, SD kartes slots un USB-C savienotājs, kas var nodrošināt arī DisplayPort jaudu un izvadi. Barošanas pogai ir pirkstu nospiedumu lasītājs.

Lenovo labā reputācija augstas klases tastatūru jomā turpinās. IdeaPad pogas ir ērtas, klusas un mīkstas.

Iekšpusē ir AMD Ryzen 3 4300U procesors. CPU izmanto AMD Vega 5 grafiku, un tajā ir 8 GB atmiņa, 128 GB SSD un, domājot par nākotni, arī Wi-Fi 6.

AMD mikroshēma ir divreiz ātrāka par līdzvērtīgiem Intel Core i3 centrālajiem procesoriem produktivitātes lietojumprogrammās, un tās integrētajam grafikas kodolam ir pietiekami daudz jaudas, lai apstrādātu dažādas spēles un esporta spēles (piemēram, Fortnite, Minecraft un League of Legends), ja vien tiek samazināti grafikas iestatījumi. Arī skaļruņi nav slikti, taču tiem trūkst basu.

IdeaPad 5 57 Wh akumulators nodrošina aptuveni astoņu stundu darbības laiku, strādājot, un apmēram desmit stundas, kad tiek atskaņots video.

Šīs iekārtas lielākais trūkums ir 14 collu ekrāns: lai gan tas ir Full HD un tam ir šaurs rāmis, kvalitāte ir pretrunīga. Tas ir spilgts un ar pienācīgu kontrastu, bet krāsas ir pieklusinātas. Nelielas problēmas ir arī citur. Lenovo ir kluss, bet ārpuse mēdz uzkarst. Nav Gigabit Ethernet ligzdas un nav USB 3.2 Gen 2 portu.

Tomēr lielākajai daļai cilvēku šī Ryzen 3 iekārta būs pietiekami jaudīga un daudz labāka izvēle nekā konkurenti ar Intel darbināmu ierīci — ja vien jums patiešām nav nepieciešams košāks displejs. Apvienojiet to ar iespaidīgo akumulatora darbības laiku, ergonomiku un dizainu, un jūs iegūsit mašīnu, kas kalpos ikvienam.

Plusi: Lieliska veiktspējas un cenas attiecība; laba tastatūra; izturīgs, daudzpusīgs ārējais dizains;
Mīnusi: displejs nedaudz bāls; nav Gigabit Ethernet; mēdz pārāk uzsilt.

Microsoft Surface Laptop Go

Svars: 1.11kg | Izmēri: 15.69mm biezs | Baterija tur: 8 stundas | Ekrāns: 12.4-collu 1536×1024 | RAM: Līdz 8GB | Atmiņa: Līdz 256 GB SSD | CPU: 11th Gen Core i5 | OS: Windows 10 Home S Mode

Microsoft Surface Laptop Go (no 619 eiro) ir ierīce, kas paredzēta tiem, kas ar ilgām ir skatījušies uz kvalitatīvu studentu klēpjdatoru, piemēram, MacBook Air, bet nekad nav vēlējušies tērēt 1000 eiro.

Surface Laptop 3 ir viens no skaistākajiem klēpjdatoriem, un Laptop Go metāliskā matēta alumīnija ārpuse nodrošina līdzīgu “dārgas ierīces sajūtu”, tikai par zemāku cenu.

Surface Laptop Go ir pieejama Microsoft vienkāršotā operētājsistēma Windows 10 S Mode. Tas ierobežo Windows aplikāciju pieejamību un līdz ar to arī no interneta nevar lejupielādēt vecas lietotnes.

Lai gan displejs, kura malu attiecība ir 3:2, nav Full HD, kvalitātes atšķirību īpaši nevar pamanīt.

Tastatūra, skārienpaliktnis un skaļruņi pārspēj daudzus konkurentus šajā cenu diapazonā, padarot to par vienu no labākajiem budžeta klases klēpjdatoriem.

Skaļruņi ir fenomenāli par šo cenu. Tie šajā mazajā brīnumā darbojas labāk nekā daudzās ierīcēs, kuru cena tuvojas 1000 eiro. Skaņa ir detalizēta gan lielā, gan zemā skaļumā.

Surface Laptop Go pārsvarā būs piemērots pusaudžiem, piedāvājot veikspēju skolas darbu pildīšanā, iespaidīgu audio un gludu dizainu.

Plusi: izcils izskats un stilīga krāsu izvēle; satriecošs audio par šo cenu; pietiekami jaudīgs pamata vajadzībām;
Mīnusi: ne pārāk labi veic vairākus uzdevumus reizē; pamata modelī nav pirkstu nospiedumu skenera.

Acer Swift 3

Svars: 1.2kg | Izmēri: 22mm biezs | Baterija tur: 12 stundas | Ekrāns: 14-collu 1080p | RAM: 8GB | Atmiņa: 1TB SSD | CPU: Ryzen 5 4500U | OS: Windows 10 Home

Tādi klēpjdatori kā Acer Swift 3 (no 609 eiro) ir pierādījums tam, ka jums nav jātērē 1000 eiro, lai iegūtu augstas veiktspējas ierīci.

Acer Swift 3 piedāvā dažas augstākās klases funkcijas, kurām citi šajā sarakstā iekļautie klēpjdatori netur līdzi. Pirmkārt, tā ir AMD Ryzen 5 4500U procesora un 8 GB RAM kombinācija, kas bez problēmām spēj darbināt 15 reizē atvērtas cilnes, kamēr fonā darbojas Netflix, Office vai Spotify. Šī klēpjdatora lielākais bonuss ir krātuves ietilpība un akumulatora darbības laiks.

Swift 3 ir milzīga 1 TB SSD krātuve. Ja jums ir nepieciešams budžeta klases klēpjdators ar lielu krātuves vietu, šis būs ideāls variants. Lai arī šķiet, ka tas nav īpaši ātrs SSD, tas būtiski netraucē veiktspēju.

Runajot par trūkumiem, kopējais dizains ir diezgan parasts, taču tas ir plāns un viegls. Pieslēgvietu izvēle ir nedaudz dīvaina – viens USB-C, USB-A 3.1 un USB-A 2.0, kam blakus ir HDMI ports, DisplayPort un austiņu ligzda. Un arī šeit nav USB-C uzlādes.

Swift 3 displejs noteikti nav no labākajiem. 1080p izšķirtspēja palīdz saglabāt lietas detalizētas, un krāsas ir diezgan dinamiskas. Tomēr tas nav tik spilgts, kā varētu vēlēties, un noteikti varētu būt vairāk kontrasta.

Plusi: Ietilpīga atmiņa; ideāli piemērots intensīvai strādāšanai;
Mīnusi: ne pārāk liela portu izvēle; nav USB-C uzlādes; lēns SSD; vidēji labs displejs.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us