Piemērotākie portatīvie datori skolēniem un studējošajiem

Portatīvie datori skolēniem un studentiem

Portatīvā datora iegāde var būt sarežģīta – it īpaši, ja tas jāiegādājas skolēnam vai studentam, kas mācās attālināti. Dažāda vecuma bērniem un jauniešiem būs atšķirīgas vajadzības, tādēļ būs jāpiedomā pie klēpjdatora izvēles. Apskatīsim, kādi portatīvie datori pašreiz ir pārdošanā, un izvēlēsimies katram vecumam piemērotāko.

Pirms lēmuma pieņemšanas noteikti izlasiet atsauksmes un, ja iespējams, izmēģiniet ierīces darbībā.

portatīvie datori skolēniem un studējošajiem
Datuve.lv
Microsoft Surface Go 2 planšete ar iebūvētu statīvu.

Piemērotākie portatīvie datori 5-10 gadus jauniem bērniem

Jaunākiem skolēniem vieglāk būs lietot tieši skārienekrāna ierīces, nevis tastatūru un skārienpaneli. Taču, ja izvēlaties bērnam planšetdatoru, laba ideja ir iegādāties arī atsevišķu tastatūru, lai vecākiem būtu vienkāršāk ievadīt tiešsaistes klašu paroles un lietotājvārdus (planšetdatora klaviatūrā tas varētu būt ne tik ātri un ērti izdarāms).

Kad bērns kļūs vecāks, viņam piemērotākā klēpjdatora izvēle mainīsies atkarībā no viņa vajadzībām. Kā vecākam ir svarīgi saprast to, kādas programmas tiks izmantotas datorā, un cik daudz atmiņas būs vajadzīgs.

Piemēram, ja izvēlaties iegādāties kādu budžeta klases klēpjdatoru, jārēķinās, ka pamatskolnieks tā, teiksim, 32 GB lielo atmiņu spēs piepildīt diezgan ātri. Budžeta klases portatīvie datori būs nosacīti lēni un tajos, visdrīzāk, nebūs vietas apjomīgākām spēlēm, ko spēlēt kopā ar draugiem.

Svarīgs aspekts ir arī skaņas kvalitāte un akumulatora darbības laiks. Arī par izturību ir vērts maksāt. Ja izmantojat planšetdatoru, iegādājieties aizsargapvalku. Ja ir pieejama apdrošināšana par saprātīgu cenu, tā parasti ir papildu izdevumu vērta opcija.

Labākie portatīvie datori 5-10 gadus jauniem bērniem:

portatīvie datori skolēniem un studējošajiem
Datuve.lv
Microsoft Surface Laptop Go – mazs un viegls portatīvais dators.

Piemērotākie portatīvie datori 11 – 13 gadus jauniem bērniem

Pamatskolas skolēni savus portatīvos datorus pārsvarā izmanto tikai ar mācībām saistītām darbībām un tīmekļa pārlūkošanai. Vecākiem šajā gadījumā, iespējams, nevajadzētu uztraukties par jaudu, bet gan izvēlēties ērti lietojamu ierīci.

Šajā gadījumā var izvēlēties vienkāršāko Chromebook datoru, un tas būs pilnīgi pietiekami. Pats vienkāršākais Chromebook dators kalpo visām pamatskolas skolēna vajadzībām.

Jāņem vērā, ka šādā vecumā bērniem var parādīties vēlmes pēc jaudīgāka galddatora vai portatīvā datora, kas speciāli ir paredzēts spēļu spēlēšanai, un kuram var pieslēgt monitoru, lai palaistu videospēles ar 120 kadriem sekundē. Lielākā daļa pamatskolnieku videospēļu spēlēšanai tāpat neizmantos klēpjdatorus, jo tas prasa jaudīgāku iekārtu.

Skolēni galvenokārt izmanto savus klēpjdatorus Google Classroom lietojumprogrammām, tostarp Gmail, Slides, Google Docs un Google Sheets lietošanai.

Budžeta klases ierīce, kas ir palaista pārdošanā pēdējo divu gadu laikā, būs piemērota pat bērniem ar dažādiem hobijiem, kam ir nepieciešams dators, (piemēram, fotoattēlu un video rediģēšana).

Tātad, par ko ir vērts maksāt? Ērta tastatūra varētu būt svarīga tikai daļai jaunāko klašu skolēnu, jo viņi pārsvarā nav raduši rakstīt garus tekstus datorā. Vajadzētu arī meklēt ierīci, kas ir kompakta un viegli pārnēsājama (11-13 collu modelis būs piemērotākais).

Labākie portatīvie datori 11-13 gadus jauniem bērniem:

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/PZtqJj8yTeTYnw3WMjdomF.jpg
Dell XPS 13 klēpjdators.

Piemērotākie portatīvie datori 14 – 18 gadus jauniem bērniem

Vidusskolēnu klēpjdatoru vajadzības var atšķirties atkarībā no viņu interesēm, taču lielākajai daļai nav vajadzīgas jaudīgas iekārtas.

Piemērotākā operētājsistēma var būt atkarīga no tā, pie kā jaunietis ir pieradis. Kāds būs pieradis pie Mac lietošans, un skolas darbos labprātāk izmantos iPad. Cits, iespējams, labāk izvēlēsies lietot Chromebook datoru, jo viņam ir Android tālrunis un viņš bieži izmanto Google pakalpojumus.

Taču vidusskolas vecuma bērniem vissvarīgākā iezīme noteikti būs pārnēsājamība. Ja ierīce būs jānēsā līdzi, kopā vēl ar pārējiem skolai nepieciešamajiem piederumiem un grāmatām, piemērotākais noteikti būs 13 vai 14 collu ekrāna portatīvais dators vai vieglāks 15 līdz 17 collu modelis.

Ne mazāk svarīga iezīme būs ierīces izturība. Mugursoma, kurā atradīsies dators, iespējams, kādreiz vienkārši mētāsies skolas gaitenī, un gadīties var visādi.

Akumulatora darbības laiks ir vēl viena svarīga iezīme. Var būt problemātiski atrast vietu, kur stundu palādēt savu portatīvo datoru. Atšķirībā no augstskolas studentiem, daudziem vidusskolēniem nav biežu pārtraukumu, lai uzlādētu savas ierīces, tāpēc svarīgi būs izvēlēties ierīci, kas bez uzlādes darbosies visu dienu.

Daudziem svarīgs faktors būs arī skārienekrāns un speciāli tam paredzēts irbulis. Skārienekrāns un irbulis vienmēr būs ērts tieši diagrammu zīmēšanai un dažādu piezīmju veikšanai.

Labākie portatīvie datori 14-18 gadus jauniem bērniem:

  • Acer Chromebook Spin 513 (€345): Chromebook, kura baterija kalpos visu dienu;
  • Apple iPad Air (€675): jaudīgs planšetdators ar lielisku ekrānu;
  • Acer Chromebook Spin 713 (€450): lielisks Chromebook, kas nav pārāk dārgs;
  • Dell XPS 13 (€1595): izturīgs Windows klēpjdators;
  • Surface Laptop 4 (€1557): izcils, viegls klēpjdators, kas ir ērti lietojams.

HP Spectre x360 14 ir augstākās klases ierīce ar izcilu akumulatora darbības laiku.

Piemērotākie portatīvie datori augstskolas studentiem

Portatīvā datora iegādei, kas būs paredzēts augstskolā vai koledžā studējošam jaunietim, ir pamatoti tērēt nedaudz vairāk naudas nekā citām vecuma grupām. Dažiem (īpaši tiem, kuri studē zinātnes, tehnoloģijas, inženieriju un metemātiku), būs nepieciešams strādāt ar ietilpīgām programmām, piemēram, simulācijas programmatūrām. Lielu ietilpību prasa arī dažādas radošā darba programmas, piemēram, Premiere Pro un Photoshop, kā arī spēles un kodēšana. Ir vērts arī maksāt par klēpjdatoru, kas kalpos vismaz dažus gadus pēc skolas beigšanas. Tas nozīmē, ka jaunietim nebūs jāuztraucas par nākamās ierīces iegādi, kamēr viņš vēl nebūs iekārtojies darbā.

Bet starp augstākās klases un jaudīgākajām ierīcēm joprojām ir plašs iespēju klāsts. Klēpjdatoram noteikti ir jābūt vieglam, jo tas būs jānēsā līdzi praktiski visu dienu.

Vēl viena svarīga iezīme: akumulatora darbības laiks. Akumulatora darbība visas dienas garumā dos studentam elastību mācīties praktiski jebkur.

Skaļruņi un tīmekļa kameras bieži nav labas pat augstākās klases ierīcēs. Bet būtu svarīgi pārskatīt arī šos aspektus. Lai gan daudzi studenti ir atgriezušies klātienes nodarbībās, tiešsaistes mācības nekur neizzudīs.

Klēpjdators viennozīmīgi būs jāpielāgo katra studenta interesēm un skolas darba vajadzībām. Radošā darba cienītājiem svarīgi būs skārienekrāns un irbulis, kā arī augstākās klases GPU. Tiem, kas plāno izmantot savu klēpjdatoru dažādām aktivitātēm, piemēra, straumēšanai, kodēšanai, sociālajiem medijiem, video tērzēšanai un Microsoft Office darbam, vajadzētu dot priekšroku ierīcei ar lielāku ekrānu, lai būtu iespēja veikt vairākus uzdevumus vienlaicīgi.

Labākie portatīvie datori studējošajiem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us