Kā notiek viedtālruņu izturības testēšana?

kā notiek viedtālruņu izturības testēšana

Iepriekš tādās nozarēs kā ražošana, celtniecība un loģistika pastāvēja uzskats, ka plašam patērētāju lokam domātie viedtālruņi nav piemēroti darbam īpaši izaicinošā vidē. Viedtālruņu sniegumu un līdz ar to ­darbinieku produktivitāti ietekmē tādi ārējie apstākļi, kā, piemēram, lietus, pārmērīgi karsta vai auksta temperatūra un putekļi. Šobrīd tirgū pieejami viedtālruņi, kas apvieno militārā līmeņa izturību ar augstākas klases patērētāju tālruņu funkcijām, ļaujot izmantot viedtālruni arī strādājot nelabvēlīgā vidē.

Viens no pasaulē spējīgākajiem viedtālruņiem – Samsung Galaxy XCover 5 – ir testēts 22 dažādos veidos atbilstoši Amerikas Savienoto Valstu militārajam standartam MIL-STD-810H, kā arī pelnīti ieguvis IP68 novērtējumu. MIL-STD-810H standartu ir izstrādājis ASV  Aizsardzības departaments un tas apliecina, ka ierīce būs piemērota darbam arī ekstrēmā vidē, savukārt, IP68 standarts garantē, ka ne mitrums, ne putekļi neietekmēs tās darbību.

Ko var “paciest” viedtālrunis, kas ieguvis augstāko izturības novērtējumu?

Kritieni no augstuma

Neviens viedtālrunis nav pasargāts no kritieniem – lai cik rūpīgi mēs saudzētu viedierīces, dažādu apstākļu rezultātā tās mēdz piedzīvot kritienus. Bet neviena ierīce apzināti un pēc kārtas nav piedzīvojusi 26 kritienus no 1.5 m augstuma. Testējot ierīci,  tiek veikti sešu stundu ilgi vibrācijas testi, lai pārbaudītu tās piemērotību izmantošanai transportlīdzekļos un citos rūpnieciskos apstākļos.

Liels augstums un zemas temperatūras

Esot lielā augstumā, piemēram, atrodoties kalnos, gaiss kļūst retinātāks un elpot ir grūtāk. Samazinātais gaisa blīvums nodara bojājumus arī elektronikas precēm un to iekšējām sastāvdaļām. Ierīce gan ieslēgtā, gan izslēgtā veidā tiek pakļauta atmosfēras spiedienam, kas līdzvērtīgs atrodoties 4500m augstumā. Tāpat tiek pārbaudīta tās veiktspēja lielā aukstumā, divas stundas izmantojot to -20°C temperatūrā un vēl divas stundas, uzglabājot -40°C temperatūrā.

Saules starojums, lietus un sāls izraisīta korozija

Sniegs nav vienīgais apdraudējums ar ko saskaras darbinieki, strādājot ārtelpās un kas var ietekmēt viedtālruņa darbu. Lietus, tieša saules gaisma un sāls izraisīta korozija ir faktori, ar kuriem nākas saskarties noteiktās darba vidēs. Viedtālrunim jāpārdzīvo trīs nepārtraukti  24 stundu ilgi saules starojuma cikli, 30 minūšu periods, kura apstākļi pielīdzināmi stipram lietum (101 mm) un 24 stundu ilgs sāls korozijizturības tests. Pēc visa piedzīvotā, ierīce joprojām darbojas – tās korpuss nav deformēts, netiek novērota krāsas maiņa vai korozijas pazīmes.

Īpaši augsta temperatūra

Ja viedtālruni noliksim saulē, tas visticamāk spēcīgi uzkarsīs un tā darbība tiks ierobežota. Ierīcei būs vajadzīgs laiks, lai spētu atdzesēt uzkarsušo korpusu. Viedtālruņi, kas ieguvuši MIL-STD-810H standartu, izceļas ar veiktspēju pat +71°C temperatūrā un strādās bez aizķeršanās. Arī tad, ja vairākas stundas tas būs atstāts karstā transportlīdzeklī, kopējai temperatūrai uzkarstot līdz +80°C.

Putekļi, temperatūras maiņa, mitrums un ūdens

Radīts, lai stātos pretī dažādām grūtībām – viedtālruņa korpuss no abām pusēm 12 stundu testa laikā atradās putekļos, vidē, kuras relatīvais mitruma līmenis ir 95 %, kā arī tika pakļauts temperatūras svārstībām no +32°C līdz +48°C. Tas pārvarēja arī ūdens izaicinājumu, atrodoties vairāk nekā 30 minūtes 1.50m dziļumā, kā arī sešas stundas pavadot zem ledus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us