5 vienkārši veidi, kā uzlabot datora veiktspēju

kā uzlabot datora veiktspēju

Mūsdienu digitālajā laikmetā mūsu datori ir būtiski rīki darbam, izklaidei un komunikācijas uzturēšanai. Tomēr, pieaugot mūsu atkarībai no tehnoloģijām, pieaug arī neapmierinātība brīžos, kad mūsu ierīces palēninās vai nedarbojas tik labi kā agrāk. Labā ziņa ir tā, ka ir vairāki veidi, kā uzlabot datora veiktspēju. Apskatīsim dažus padomus, kas palīdzēs optimizēt datora ātrumu, efektivitāti un vispārējo veiktspēju.

1. Atbrīvo vietu diskā

Laika gaitā datora cietajā diskā var uzkrāties daudz nevajadzīgu failu un datu, piemēram, pagaidu faili, kešatmiņā saglabāti attēli un novecojušas programmas. Šie faili var aizņemt ievērojamu vietu diskā un palēnināt datora veiktspēju. Lai atbrīvotu vietu diskā, var izmantot Windows iebūvēto diska tīrīšanas rīku vai trešās puses programmatūru, piemēram, CCleaner. Diska tīrīšana var palīdzēt identificēt un noņemt nevajadzīgos failus, atbrīvojot vietu un uzlabojot datora veiktspēju.

2. Atjaunini draiverus un programmatūru

Novecojuši draiveri un programmatūra var izraisīt dažādas veiktspējas problēmas, tostarp lēnu sistēmas veiktspēju, programmatūras avārijas un drošības ievainojamības. Lai nodrošinātu datora nevainojamu darbību, ir svarīgi atjaunināt draiverus un programmatūru. To var izdarīt manuāli, apmeklējot ražotāja vietni un lejupielādējot jaunākos atjauninājumus, vai arī var izmantot programmatūras atjaunināšanas rīku, piemēram, Driver Booster vai Software Updater, lai automatizētu procesu.

Foto: Pexels

3. Atspējo nevajadzīgās startēšanas programmas

Startējot datoru, vairākas programmas var tikt palaistas automātiski – tās klusi darboties fonā, pat ja tās tev nav vajadzīgas. Tas var palēnināt datora ieslēgšanās laiku un patērēt vērtīgus sistēmas resursus. Lai uzlabotu datora startēšanas laiku un vispārējo veiktspēju, vari atspējot nevajadzīgās startēšanas programmas. To var izdarīt, sistēmā Windows atverot uzdevumu pārvaldnieku un pārejot uz cilni Startēšana (var arī sistēmas meklētājā ierakstīt “Startup Apps“) . No turienes var atspējot visas programmas, kuras nav jāsāk automātiski.

4. Uzlabo aparatūru

Ja pēc iepriekš minēto padomu izmēģināšanas tavs dators joprojām ir lēns, iespējams, ir pienācis laiks uzlabot aparatūru. Datora aparatūras jaunināšana var uzlabot tā ātrumu, apstrādes jaudu un vispārējo veiktspēju. Atkarībā no tavām vajadzībām un budžeta vari apsvērt jauna RAM, cietā diska, grafiskās kartes vai procesora iegādi. Tomēr aparatūras jaunināšana var būt dārga un var būt nepieciešama profesionāla palīdzība, tāpēc pirms tam rūpīgi izpēti pieejamo cenu un piedāvājuma klāstu.

5. Uzturi savu datoru tīru

Visbeidzot, viens no vienkāršākajiem veidiem, kā uzlabot datora veiktspēju, ir uzturēt to tīru un kārtīgu. Datora ventilatoros un ventilācijas atverēs var uzkrāties putekļi, netīrumi un gruži, izraisot datora pārkaršanu un palēnināšanos. Lai to novērstu, vari izmantot saspiestu gaisu, lai regulāri tīrītu datora iekšpusi un ārpusi. Turklāt noteikti atjaunini savu datoru ar jaunākajiem drošības atjauninājumiem un pretvīrusu programmatūru, lai novērstu ļaunprātīgas programmatūras un citus drošības draudus.

Tiem, kas vēlas būt programmētāji: kā iegūt pieredzi bez darba?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us