WhatsApp piedāvā vairāku ierīču atbalstu, kas darbojas bez tālruņa

Līdz šim WhatsApp web versijas izmantošanai datorā vai jebkurā citā ierīcē ir bijis nepieciešams ieslēgts un pievienots tālrunis, taču jaunā beta versija testēšanas laikā ļauj izmēģināt vairāku ierīču atbalstu, un tajā nav nepieciešams viedtālrunis. Pagājušajā mēnesī WhatsApp vadītājs Vils Katkarts un viņa priekšnieks, Facebook izpilddirektors Marks Zukerbergs komentēja tehniskos izaicinājumus, ar kuriem jāsaskaras, lai nodrošinātu end-to-end šifrēšanas saglabāšanu. Bloga ierakstā Katkarts vairāk paskaidrojis to, kas tika paveikts aizkadrā, lai būtu iespējams saglabāt drošību.

WhatsApp piedāvā vairāku ierīču atbalstu, kas darbojas bez tālruņa
WhatsApp ziņu arhitektūra.
Attēls: Facebook

Augstāk ievietotajā attēlā tiek salīdzināta agrākā un jaunā sistēma, mēģinot paskaidrot, ka iepriekš lietotāja tālrunis tika izmantots kā ‘atslēga’, kas noteica viņa identitāti un spēju šifrēt/atšifrēt ziņojumus. Šifrētā sinhronizācija attiecas arī uz ziņojumu vēsturi, kontaktu vārdiem un citiem datiem – atslēgu uzturēšana tiek veikta atsevišķās ierīcēs.

“Lai to panāktu, mums bija jāpārdomā WhatsApp arhitektūra un jāveido jaunas sistēmas, lai nodrošinātu atsevišķu vairāku ierīču pieredzi, vienlaikus saglabājot privātumu un pilnīgu šifrēšanu,” raksta uzņēmums. “Katrs ziņojums tiek šifrēts atsevišķi, izmantojot šifrēšanas sesiju ar katru ierīci. Pēc ziņojumu piegādes tās netiek glabātas serverī. ”

Šī funkcija nemaina arī to, kā WhatsApp lietotāji izmanto mākoņu dublējumpakalpojumus, sacīja pārstāvis. “Mehānisms, ko mēs izmantojam, lai sinhronizētu ziņojumus un citus lietotņu datus lietotāja ierīcēs, nav atkarīgs no mūsu mākoņa dublējumiem,” piebilda pārstāvis, norādot uz dokumentu, kas sīkāk apraksta protokolu.

Beta versija tiek piedāvāta ierobežotai testētāju grupai, kas jau piedalās WhatsApp beta programmā, savukārt WhatsApp izstrādātāju komanda saka, ka tiek strādāts pie veiktspējas uzlabošanas un papildu funkciju pievienošanas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us