Lielbritānija aizliedz jauna Huawei 5G aprīkojuma uzstādīšanu

huawei 5G

Apvienotās Karalistes valdība no 2021. gada septembra aizliedz uzstādīt jaunas Huawei 5G iekārtas. Tā ir daļa no plāna, kas paredz līdz 2027. gadam pakāpeniski pārtraukt Ķīnas firmas tehnoloģiju ieviešanu, vēsta The Financial Times. Sākot ar 2021. gada janvāri stāsies spēkā arī aizliegums iegādāties jaunas iekārtas, sakarā ar nacionālās drošības problēmām.

Tas nozīmē, ka visi Lielbritānijas telekomunikāciju uzņēmumi, kuri pirms janvāra ir iegādājušies Huawei aprīkojumu, tagad to nevarēs izmantot ilgtermiņa 5G ieviešanai. Dažiem uzņēmumiem, kuri šo aprīkojumu bija iegādājušies jau vasarā, pēc septembra joprojām būs atļauts to uzturēt, ziņo BBC News.

Jaunie tiesību akti, par kuriem šonedēļ plānots debatēt Lielbritānijas parlamentā, uzsāks aizlieguma nostiprināšanu likumā un noteiks tā izpildes veidu. Saskaņā ar Telekomunikāciju drošības likumprojektu (Telecommunications Security Bill), telekomunikāciju uzņēmumiem var uzlikt naudas sodu līdz 10 procentiem no apgrozījuma vai £100,000 dienā, ja tie neatbildīs jaunajiem drošības standartiem.

Kamēr konkurenti Ericsson un Nokia līdz šim ir uzņēmušies vairākus līgumus par Huawei aprīkojuma nomaiņu, Lielbritānijas valdība sola ieguldīt £250 miljonus, lai veicinātu mazāko nozares dalībnieku izaugsmi. Šī iniciatīva mēģinās mazināt Huawei aprīkojuma noņemšanas no 5G tīkliem ietekmi un ietvers jaunas Nacionālās telekomunikāciju laboratorijas izveidi, kā arī ieguldījumus jaunu radio tehnoloģiju izveidē.

Huawei atteicās komentēt BBC paziņojumu. Iepriekš firma pastāvīgi noliedza nacionālās drošības risku. Uzņēmuma viceprezidents Victor Zhang ir teicis, ka Apvienotās Karalistes lēmums, aizliegt tās aprīkojumu valsts tīklos, ir “politiski motivēts un nav balstīts uz taisnīgu risku novērtējumu”.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us