Facebook slēdz savu pretrunīgi vērtēto sejas atpazīšanas sistēmu

sejas atpazīšanas sistēma

Facebook paziņojis par ‘Facial Recognition’ jeb sejas atpazīšanas sistēmas darbības pārtraukšanu.

Paziņojumā presei mākslīgā intelekta viceprezidents Džeroms Pesenti sacīja, ka sociālajam tīklam ir “jāizsver sejas atpazīšanas pozitīvās lietošanas gadījumi, salīdzinot ar pieaugošajām sabiedrības bažām” par to.

Uzņēmums, kas tagad pazīstams kā Meta, paziņoja, ka izdzēsīs vairāk nekā miljardu cilvēku “individuālās sejas atpazīšanas veidnes”, un trešā daļa no Facebook ikdienas lietotājiem, kuri ir izvēlējušies izmantot šo tehnoloģiju, netiks automātiski atpazīti fotoattēlos un videoklipos, tostarp Facebook Memories funkcijā. Sistēma tiek izmantota arī gadījumos, kad lietotāji tiek automātiski informēti par parādīšanos citu personu ievietotajos fotoattēlos un videoklipos.

Tas ietekmēs arī Facebook automātisko alternatīvā teksta sistēmu, kas platformā esošos fotoattēlus un videoklipus pārvērš vārdos, kas ir noderīga funkcija neredzīgiem un vājredzīgiem lietotājiem. Izmaiņas notiks tuvāko nedēļu laikā, paziņoja uzņēmums.

Tas ir nozīmīgs lēmums tehnoloģiju gigantam, kas 2010. gadā uzsāka šīs sistēmas izveidi, lai automātiski identificētu lietotājus fotoattēlos un videoklipos.

Tomēr kopš tā laika ir radušās bažas par to, kā šo tehnoloģiju var izmantot līdzekļiem, kam tā nebija paredzēta. Pretrunīgi vērtētais start-up uzņēmums Clearview AI ir viens no visspilgtākajiem piemēriem.

Uzņēmums izmantoja sociālo mediju platformas, tostarp Facebook, lai izveidotu sejas atpazīšanas datu bāzi, ko izmantoja vismaz 600 tiesībaizsardzības iestādes, 2020. gada sākumā ziņoja The New York Times. Clearview AI, šādi rīkojoties, neapšaubāmi pārkāpa Facebook politiku.

Meta nesen izlaida savas Ray-Ban viedās brilles, kas nebūs aprīkotas ar sejas atpazīšanas tehnoloģiju. Tomēr Facebook Reality Labs viceprezidents Endrjū “Bozs” Bosvorts šā gada sākumā apgalvoja, ka funkcija būtu pievienota, ja vien sabiedrība to vēlētos.

Viņš sacīja, ka tomēr ir jāņem vērā ētikas robežas, piemēram, brillēm vienmēr ir ieslēgta kamera un mikrofons, kas var tikt izmantots ļaunprātīgos nolūkos.

Kirstena Mārtina, Notrdamas universitātes tehnoloģiju ētikas profesore, sacīja, ka biometrisko datu krājums ir Meta kompānijas ievainojamība, kas tagad tiks apklusināta.

Facebook lēmums slēgt savu sejas atpazīšanas sistēmu ir labs piemērs tam, kā mēģināt pieņemt lēmumus par produktu, kas ir izdevīgs lietotājam un uzņēmumam,” viņa skaidro. “Tomēr šis gājiens ir arī labs normatīvā spiediena piemērs, jo viņu sejas atpazīšanas sistēma ir bijusi advokātu un regulatoru mērķis vairāk nekā desmit gadus. Attēlu apjoms, kas Facebook bija jāuztur un jāaizsargā, bija pastāvīga Facebook ievainojamība – gan izmaksu ziņā, gan arī uzticības ziņā.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us