Atvēlot kaut nedaudz laika televizora apkopei, jūs varat izvairīties no nevēlamām remonta izmaksām un, pats galvenais, pagarināt plakanā ekrāna kalpošanas laiku. Mēs bieži aizmirstam pavisam elementāras lietas, piemēram, ka televizoru vajadzētu izslēgt pirms gulētiešanas nevis aizmigt pie tā. Vai arī neaizdomājamies par to, ka sprieguma svārstības var negatīvi ietekmēt iekšējās ķēdes. Mēs aizmirstam, ka putekļi ir televizoru un citu ekrānu ienaidnieks Nr. 1 – tie var izraisīt īssavienojumu un radīt neatgriezeniskus bojājumus. Lai no tā visa izvairītos, šeit ir daži pamata padomi televizora kopšanai.
Regulāri izslēdziet televizoru!
Televizora dzīves cikls ir aptuveni 40 – 60 tūkst. stundas (4.5 – 6.8 gadi). Ja pēc televizora ieslēgšanas jūs dodaties darīt kaut ko citu vai gulēt, šis process ar laiku kļūst par ieradumu, kas, savukārt, saīsina televizora kalpošanas laiku. Var gadīties arī tā, ka jaunais televizors būs jāremontē jau pēc diviem gadiem. Tomēr jūs varat izvairīties no līdzīgām nevēlamām izmaksām ļoti vienkārši: izslēdziet televizoru, kad to neskatāties.
Izmantojiet sprieguma stabilizatoru vai pārsprieguma aizsardzību
Sprieguma svārstības nopietni ietekmē elektroniskās ierīces un, protams, televizorus. Tās var notikt pēkšņa strāvas padeves pārtraukuma un atsākšanas gadījumā vai pērkona negaisa laikā. Tomēr sprieguma svārstības var rasties arī pašā barošanas avotā.
Ja savā dzīvesvietā bieži saskaraties ar sprieguma svārstībām, pastāv variants iegādāties sprieguma stabilizatoru. Šī ierīce palīdzēs aizsargāt ne tikai jūsu televizoru, bet arī citu elektronisko aprīkojumu, piemēram, kafijas automātu, galda datoru vai gaisa kondicionētāju.
Tāpat varat padomāt par pārsprieguma aizsardzības moduļa iegādi. Tas izskatās kā automātslēdzis vai rozetei pievienojams bloks, kurš nepieļauj, ka dzīvoklī vai mājā nonāk paaugstināts spriegums (lielāks par 255V).
Optimāls ekrāna spilgtums
Vislabāk ir vienmēr iestatīt optimālo televizora ekrāna spilgtumu. Tas ne tikai pagarinās jūsu televizora kalpošanas laiku, bet arī ievērojami samazinās slodzi uz acīm.
Pareiza kontrasta izmantošana
Pastāvīga augsta kontrasta izmantošana saīsina TV ekrāna kalpošanas laiku. Attēla kvalitāte ar gadiem neizbēgami pasliktināsies, jo augsta kontrasta apstrāde patērē vairāk enerģijas, tāpēc vēlams vismaz reizēm pamainīt kontrasta iestatījumus.
Televizoriem arī vajag elpot
Plakanie LCD televizori ir ieteicami lietošanai labi vēdināmās vietās, jo, patērējot elektroenerģiju, tie izdala daudz siltuma. Vislabāk televizoru novietot uz speciāli tam paredzēta TV galda vietā, kur neuzkrājas daudz mitruma. Šādā gadījumā televizors atdzisīs ātrāk, kad tas tiks izslēgts, un iekšējā ķēde darbības laikā kļūs mazāk karsta, tāpēc jūsu televizors kalpos ilgāk.
Glabājiet asus priekšmetus citā telpā
Asi, cieti un smaili priekšmeti vienkāršas neuzmanības vai negadījuma dēļ var viegli saskrāpēt televizora ekrānu, savukārt plānajiem LCD ekrāna televizoriem tie var nodarīt vēl lielākus bojājumus. Šajā gadījumā nekas cits neatliks, kā to vest uz remontu. Lai no tā izvairītos, cietus un asus priekšmetus turiet pēc iespējas tālāk no televizora, nevis, piemēram, blakus esošā plauktā vai atvilktnē.
Televizora tīrīšana
Televizora tīrīšanai ieteicams izmantot augstas kvalitātes kopšanas līdzekļus. Uz televizora pastāvīgi uzkrājas putekļi, kas ietekmē attēla kvalitāti. Ir svarīgi atcerēties – nekādā gadījumā tīrīšanai nelietojiet ūdeni! Veikalos ir nopērkami droši, antistatiski elektroiekārtu un tehnikas tīrīšanas līdzekļi un lupatiņas.
Putekļi
Kā zināms, putekļi ne tikai nosēžas uz jūsu televizora, bet arī ļoti veiksmīgi uzkrājas tā iekšienē. Tā rezultātā jūsu televizors ilgtermiņā var sākt darboties lēnāk, un tam var būt nepieciešams remonts. No putekļiem iekšpusē kaut daļēji var atbrīvoties, tos izsūcot ar putekļu sūcēju (neizmantojiet spēcīgu sūkšanas režīmu!).