Mini LED televizors: LCD televizoru tehnoloģijas evolūcija

Mini LED LG

Vēl pavisam nesen termins „Mini LED” būtu bijis svešs gandrīz visiem, izņemot dedzīgākajiem televizoru tehnoloģiju cienītājiem. Kaut arī par to tehnoloģiju nozarē runāts jau gadiem ilgi, šis termins tikai nesen sācis pievērst plašākas sabiedrības uzmanību. Arī vairāki televizoru ražotāji šobrīd izrāda, laiž tirgū vai pauž gatavību sākt pārdot šādus televizorus.

OLED dominance premium televizoru kategorijā galvenokārt skaidrojama ar tā pašizgaismojošajiem pikseļiem, neatkarīgo aptumšošanas kontroli un aizmugurējā apgaismojuma neesamību. Šo īpašību kopums nodrošina pārsteidzoši plānu korpusu, ko nespēj sniegt neviena cita augsta līmeņa televizoru tehnoloģija. Taču LED aizmugurējā apgaismojuma LCD televizoru segmentā joprojām novērojama sīva konkurence. Šajā tirgū televizoru ražotāji turpina izstrādāt dažādas tehnoloģijas par pieejamām cenām, lai patērētājiem piedāvātu televizorus ar labāku attēla kvalitāti, galveno uzmanību pievēršot kontrasta un krāsu atdarināšanai.

Nākamā līmeņa kontrasts: LED televizoru evolūcija

Aizmugurējā apgaismojuma (angļu: backlight) televizori savas apgaismojuma avota tehnoloģijas attīstījuši ar tādiem sasniegumiem kā CCFL, daļēju apgaismojumu vai tiešu apgaismojumu, tādējādi sniedzot uzlabotu veiktspēju. Arī tādas tehnoloģijas kā lokālā aptumšošana un FALD ir krietni progresīvāki veidi labāka kontrasta izteikšanai.

Mini LED tehnoloģija „minimizē” televizora apgaismes avotu, padarot to krietni mazāku. Mazāks izmērs ļauj ražotājiem vienā televizora ekrāna izmērā ietvert vairāk LED, uzlabojot gaišumu salīdzinājumā ar parastiem LCD televizoriem. Turklāt ar vairāku aptumšošanas zonu palīdzību iespējams precīzāk kontrolēt gaišumu. Tādējādi Mini LED televizori spēj sasniegt izteiksmīgākus melnos toņus un augstāku kontrasta attiecību, salīdzinot ar cita veida LED televizoriem. Šie veiktspējas uzlabojumi palīdz gan gaišas, gan tumšas ainas padarīt reālākas.

LCD šūna: krāsas evolūcija

LCD tehnoloģijai attīstoties, tā piedāvā labāku un augstāku izšķirtspēju un krāsas. Quantum dot un NanoCell tehnoloģijas ir piemēri tam, kā uzlabot krāsu veiktspēju. Izstrādājot apvienotu Quantum dot NanoCell tehnoloģiju, LG paņēmusi labāko no katras šīs tehnoloģijas, lai palielinātu spēju atdarināt un radīt satriecošas krāsas LCD televizorā. Turklāt LG apvienojis labāko LCD apgaismojuma avotu ar labākajām krāsu uzlabošanas tehnoloģijām, radot LG QNED Mini LED televizoru.

LG jaunais 86 collu 8K modelis ar Mini LED tehnoloģiju aprīkots ar aizmugurējo apgaismojumu, ko veido gandrīz 30 000 mazu LED un gandrīz 2500 aptumšošanas bloku, lai sniegtu pirmšķirīgu gaišumu un iespaidīgu 1’000’000:1 kontrasta attiecību, radot vēl nebijušu LCD televizora1 veiktspēju.

Ar 8K OLED, kas piedāvā pašizgaismojošus pikseļus, sniedz nevainojamus melnos toņus un bezgalīgu kontrastu ar vairāk nekā 100 miljoniem apakšpikseļu, nespēj sacensties neviena pašreizējā displeju tehnoloģija2. Taču Mini LED piedāvā labāko LCD televizora attēla kvalitāti un sniedz intriģējošas iespējas patērētājiem, kas vēlas uzlabot savu skatīšanās pieredzi.

1 Mērījums balstīts uz 86 collu 8K QNED televizoru

2 Mērījums balstīts uz 88 collu 8K QNED televizoru

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us