Kā iemūžināt ideālus brīvdienu kadrus? Aizmirsti par “.jpg” formātu

Iemūžini ideālus brīvdienu kadrus Datuve.lv

Vai vēlies no atvaļinājuma atgriezties ne tikai ar labiem iespaidiem, bet arī iespaidīgiem kadriem savā viedtālrunī? Nereti iemūžinātie mirkļi nav tik labi, kā cerējām. Šeit ir daži vienkārši fotografēšanas padomi, kā maksimāli izmantot viedtālruņa kameru, lai uzņemtu profesionāla izskata kadrus.

Izmanto RAW formātu

Ja vēlies uzņemt vislabākās kvalitātes fotoattēlus, tālruņa iestatījumos izvēlies RAW formātu. Šos kadrus ir daudz vieglāk rediģēt un apstrādāt, un fotoattēli nezaudē savu sākotnējo kvalitāti.

RAW formātu iOS ierīcēs var iespējot, atverot Iestatījumi > Kamera > Formāti. Sadaļā Fotoattēlu uzņemšana atrodas slēdzis, kas aktivizēs Apple ProRaw režīmu. Kameras loga augšējā labajā stūrī tiks parādīta jauna RAW ikona, kuru var izmantot, lai ātri pārslēgtos starp formātiem.

Ja izmanto Android ierīci, atver kameras aplikāciju, pieskaries zobrata pogai augšējā kreisajā stūrī, pēc tam atlasi Citi iestatījumi > Papildu un visbeidzot iespējo RAW+JPEG vadības opciju.

security-camera

Kompozīcijai izmanto kameras režģa līnijas

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā uzņemt labākus kadrus, ir iespējot režģa līnijas savā kamerā. Šī funkcija aktivizē īpašas līnijas tālruņa kameras ekrānā, kas palīdz ievērot “trešdaļu likumu“. Tādējādi attēls tiek sadalīts trešdaļās gan horizontāli, gan vertikāli. Foto kompozīcija izskatīsies profesionāli, ja izvēlētais objekts atradīsies šo līniju krustpunktā. Lai attēls būtu līdzsvarots un vienmērīgs, mēģini saskaņot horizontu un sadalošās līnijas ar ekrānā attēlotajām līnijām.

Iestati kameras fokusu

Mūsdienu tālruņu kameras automātiski fokusējas uz pirmo kadra plānu, taču ir iespējams arī kontrolēt fokusu manuāli. Lai iestatītu kameras objektīva fokusa vietu, atver kameras lietotni un pieskaries ekrānam vietā, kurā vēlies fokusēt attēlu. Tas būs īpaši noderīgi, kad fotografēsi kustīgus objektus un gadījumā, ja ir jāiestata jauns fokusa punkts. Turot pirkstu uz viedekrāna ilgāk, fokuss tiks bloķēts un, pārvietojoties, tas noturēsies vietā.

Ieslēdz Live režīmu

Šī funkcija veido dažu sekunžu garus videoklipus un ļauj labāk tvert dinamiskus mirkļus. No īsa video vari izvēlēties kadru, kas tev patīk visvairāk, un saglabāt to kā atsevišķu fotoattēlu. iPhone lietotāji var aktivizēt šo funkciju, atverot kameras aplikāciju un pieskaroties ikonai ar apļiem un diagonālo līniju ekrāna augšdaļā.

Android tālruņos kustīgus fotoattēlus var iespējot, atverot kameras aplikāciju, un augšpusē noklikšķinot uz ikonas “Motion Photo”.

camera-go-1280x720

Pieej tuvāk objektam

Kad tiek fotografēts no attāluma, parasti cilvēki ar kameras palīdzību izvēlas pietuvināt konkrēto objektu. Tomēr tuvināšana var sabojāt fotoattēla kvalitāti, padarot to graudainu vai izplūdušu. Ja vēlies asu kadru, vienkārši pieej tuvāk objektam, tādā veidā necietīs fotogrāfijas kvalitāte un būs vieglāk izvēlēties labāko fotografēšanas leņķi.

Fotografē vienu un to pašu objektu no dažādiem leņķiem

Tas palīdzēs izvairīties no slikta apgaismojuma un uzņemt interesantākus kadrus. Stāvi nedaudz augstāk, pieliecies, fotografē objektu no apakšas un izmēģini visus iepriekš neatklātos leņķus. Uzņemt interesantu leņķi ar viedtālruni ir ārkārtīgi vienkārši tā izmēra un viegluma dēļ.

Rediģē fotoattēlus

Ir svarīgi atcerēties, ka nepietiek tikai ar pogas nospiešanu – pēdējais pieskāriens ir fotoattēla rediģēšana. Šim solim nav nepieciešamas īpašas prasmes. Lielākajai daļai viedtālruņu iestatījumos ir pamata rediģēšanas rīki, kas ļauj attēlu padarīt asāku, apgriezt to vai citādi pielāgot uzņemto kadru. Ja vēlies uzlabot kadru ar specefektiem vai filtriem, vari izmēģināt ļoti populāru bezmaksas fotoattēlu rediģēšanas lietotni VSCO vai citu līdzīgu lietotni.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us