3 visbiežāk pieļautās kļūdas, fotografējot ar viedtālruni

kļūdas fotografējot ar viedtālruni

Viedtālruņi ir padarījuši fotografēšanu pieejamu un iespējamu jebkurā laikā. Ikviens, kuram kabatā ir tālrunis ar pietiekami labu kameru, var patstāvīgi iemūžināt mirkļus, neraizējoties par attēlu kvalitāti. Lai katrs fotoattēls izdotos nevainojams, ir jāzina, kā pareizi apieties ar sava tālruņa kameru. Apskatīsim visbiežāk pieļautās kļūdas, fotografējot ar viedtālruņa kameru.

Tālummaiņas izmantošana 

Viedā fotogrāfija pēdējo piecu gadu laikā ir tik daudz attīstījusies, ka daudzām kamerām jau ir optiskās tālummaiņas iespēja. Optiskā tālummaiņa izmanto objektīva fiziskās izmaiņas, lai pielāgotu attālumu starp kameras sensoru un objektu, savukārt digitālā tālummaiņa izmanto palielināšanas tehnoloģiju, lai palielinātu attēla laukumu (tādējādi samazinot attēla kvalitāti). 

Diemžēl daudzi fotogrāfiju veidotāji joprojām izmanto viedtālruņa tālummaiņas jeb ‘zoom’ opciju, lai nofotografētu kādu tālāku objektu. Bieži vien iemesls ir tikai slinkums – attēlu ir vieglāk tuvināt ar pirkstiem, nekā veikt dažus soļus. Labākais pietuvināšanas veids ir objekta fiziska tuvināšana, izmantojot optisko tālummaiņu vai savas kājas. Ja iespējams, vajadzētu izvairīties no digitālās tālummaiņas. 

Nepareiza kompozīcija 

Vēl viena ārkārtīgi izplatīta kļūda attiecas uz kadrēšanu. Viena no fotografēšanas ar tālruni lielākajām priekšrocībām ir ērtums un ātrums. Nēsājot kabatā viedtālruni, nepieciešamības gadījumā attēlu var uzņemt dažu sekunžu laikā. Tomēr tas nenozīmē, ka, fotografējot ar viedtālruni, nevajadzētu izmantot ierastos fotografēšanas noteikumus. 

Lai uzņemtu labākus attēlus, kadrēšanas un kompozīcijas jomā ir jāievēro noteikti principi. Viens no pazīstamākajiem kompozīcijas pamatprincipiem ir trešdaļu noteikums. Visām tālruņa kamerām ir iespēja aktivizēt kameras režģi, kas sadalīs ekrānu deviņās vienādās daļās. Viens drošs veids, kā iegūt labākus rezultātus fotografējot, ir režģa izmantošana un objekta novietošana vietā, kur līnijas krustojas.

Pārmērīga filtru izmantošana 

Publicējot attēlus sociālajos tīklos, gandrīz vienmēr ir jāizmanto daži filtri. Diemžēl pārmērīga filtru izmantošana var sabojāt citādi labu attēlu. Instagram filtri bieži tiek izmantoti pārāk spilgti, kā rezultātā rodas nedabiski attēli. Attēlu rediģēšanai, iespējams, vēlēsies iegādāties īpašu tālruņa lietojumprogrammu, piemēram, Snapseed vai Adobe Photoshop. Tomēr attiecībā uz filtriem var apskatīt VSCO lietojumprogrammu. 

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us