Windows 11 pirmais atjauninājums vēl vairāk pasliktina AMD CPU veiktspēju

AMD Ryzen

AMD pagājušajā nedēļā brīdināja, ka viņu ražotās mikroshēmas jaunajā operētājsistēmā Windows 11 darbojas ne pārāk labi, saskaroties ar vairākām veiktspējas problēmām. Nupat ir iznācis šīs operētājsistēmas pirmais jauninājums, kurš, kā izrādās, problēmu ir tikai pasliktinājis. TechPowerUp ziņo, ka pēc Windows 11 atjauninājuma instalēšanas ir jārēķinās ar daudz lielāku latentumu, kas nozīmē sliktāku iekārtas veiktspēju.

Pagājušajā nedēļā AMD un Microsoft konstatēja divas problēmas ar Windows 11 aprīkotajos Ryzen procesoros. Windows 11 var trīskāršot L3 kešatmiņas latentumu, dažās spēlēs palēninot veiktspēju līdz pat 15 procentiem. Otrā problēma ietekmē AMD preferred core jeb “vēlamā kodola” tehnoloģiju, kuras mērķis parasti ir pārvietot ‘pavedienus’ uz procesora ātrāko kodolu. AMD brīdināja, ka lietotāji var saskarties ar veiktspējas problēmām tieši ar CPU saistītos uzdevumos.

TechPowerUp izmērīja Ryzen 7 2700X L3 kešatmiņas latentumu aptuveni 10 ns, un Windows 11 palielināja to līdz 17 ns. Savukārt vakardien iznākušais atjauninājums palielināja latentumu līdz 31.9 ns. Tas ir milzīgs lēciens.

Tomēr ielāpi abām Ryzen problēmām būs pieejami tikai mēneša beigās. L3 kešatmiņas problēmu Microsoft, visticamāk, risinās nākamnedēļ. Vēlamā kodola ielāps tiks risināts ar AMD draiveri, kurš, domājams, būs pieejams šī mēneša laikā, un, cerams, būs pieejams vietnē Windows Update, tiklīdz tas tiks izlaists.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us