Windows 11 rada problēmas AMD Ryzen procesoru darbībā

AMD Ryzen

Operētājsistēma Windows 11 ir oficiāli izlaista, taču, ja jūsu ierīcei ir AMD Ryzen procesors, iespējams, nevajadzētu steigties ar atjaunināšanu: uzņēmums ziņo, ka šai mikroshēmai var būt problēmas ar jauno operētājsistēmu, kas var izraisīt veiktspējas kritumu dažos gadījumos līdz pat 15 procentiem.

AMD un Microsoft ir atraduši divas galvenās problēmas, kas ir saistītas ar Windows 11 un Ryzen procesoriem. Pirmā ir tā, ka Windows 11 var trīskāršot L3 kešatmiņas latentumu. AMD saka, ka problēma var izraisīt par 3–5 procentiem sliktāku veiktspēju lielākajā daļā skarto lietojumprogrammu, savukārt dažās spēlēs (AMD īpaši uzsver tās, kuras parasti izmanto e-sportam) veiktspēja var pazemināties pat par 10–15 procentiem.

Windows 11 saskaras arī ar problēmām, kas ir saistītas ar AMD “preferred core” jeb “vēlamā kodola” tehnoloģiju, kuras mērķis parasti ir pārvietot ‘pavedienus’ uz procesora ātrāko kodolu. AMD brīdina, ka lietotāji varētu saskarties ar veiktspējas problēmām tieši ar CPU saistītos uzdevumos, īpaši procesoros ar vairāk nekā astoņiem kodoliem, aptuveni 65 W TDP.

AMD un Microsoft jau ir apstiprinājuši, ka pie problēmām tiek aktīvi strādāts, lai ar nākamo programmatūras atjauninājumu varētu piedāvāt tām risinājumu. Abi uzņēmumi sola, ka gan Windows atjaunināšana, gan programmatūras atjaunināšana ir plānota šī mēneša beigās, lai mēģinātu atrisināt šīs problēmas. Bet tikmēr, iespējams, labāk ir palikt pie Windows 10 operētājsistēmas, līdz AMD un Microsoft atrisina radušos problēmu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us