Viedais monitors – labs palīgs produktivitātei

Pēc Samsung Electronics Baltics veiktās aptaujas datiem [1], 18% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, strādājot no mājām, ir zems darba ražīgums. Mūsu produktivitāti ietekmē ne tikai apkārtējā vide, kurā atrodamies, bet arī tehnoloģiskais aprīkojums. Labs palīgs darbam būs viedais monitors, kurš no ierastajiem monitoriem atšķiras ar to, ka tā darbībai nav nepieciešams dators. Principā pilnvērtīgām darba un izklaides iespējam nepieciešams tikai viens ekrāns, kurš spēs paveikt visu. Viedā monitora darbības princips ­– piekļuve dažādām programmām, lietotnēm un straumēšanas platformām iespējama, pateicoties savienojumam ar internetu. Turklāt tā minimālistiskais dizains lieliski iederēsies ikvienas telpas interjerā un neaizņems daudz vietas.

Samsung eksperti iesaka: kam jāpievērš uzmanība, izvēloties viedo monitoru

1. Multifunkcionāls ekrāns

Vislabākais risinājums, iegādājoties monitoru, ir izvēlēties modeli, kurš apvieno pēc iespējas vairāk darbam un izklaidei noderīgu funkciju. Viedā monitora trumpis ir iespēja to izmantot bezvadu datortīklā. Tas nozīmē, ka pat bez sava portatīvā datora, izmantojot tikai monitoru, iespējams strādāt attālināti. Piemēram, tiešsaistē izmantojot  Microsoft Office 356 lietotnes un visu svarīgo informāciju saglabājot mākonī. Arī savai portatīvā datora darba virsmai iespējams piekļūt, neesot darba vietā –  Remote Access funkcija nodrošinās, ka iesāktos darbus varēsi turpināt mājās. No darba līdz izklaidei ir tikai viens solis – SmartHub sistēma transformē monitoru par TV un, pateicoties tajā pieejamajām straumēšanas platformām ­­– Netflix un Go3, to var izmantot, lai skatītos savas iecienītākās filmas un seriālus. Monitoru ērti var pārvaldīt ar datorpeli, tālvadības pulti vai pat ar balss asistentu. Piemēram, Samsung Smart Monitor pieejams Bixby balss asistents, kas lieti noderēs tādām funkcijām kā mūzikas pārslēgšana vai skaļuma pielāgošana.

2. Savienojums ar viedtālruni

Gandrīz puse aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, kā vienu no svarīgākajiem faktoriem monitora izvēlē norāda savienojamību ar citām ierīcēm. Pateicoties Tap View funkcijai, tikai ar vienu pieskārienu iespējams saslēgt monitoru ar Galaxy viedtālruni, taču izmantojot bezvadu sistēmu, iespējams spoguļot gan Andriod, gan iOS viedtālruņa saturu uz lielā ekrāna, lai dalītos ar fotoattēliem, labāk pārskatītu sociālo mediju saturu vai ļautos spēļu azartam.

samsung viedais monitors
Samsung viedais monitors

3. Dizains

Telpas dizains un iekārtojums ir būtisks faktors, jo lielākoties uzturamies ierobežotā telpā – mūsu darbistaba reizē ir arī viesistaba vai guļamistaba. Monitors var kalpot arī kā interjera papildinājums, jo pateicoties tā dizainam un funkcionalitātei, integrēsies jebkurā vidē. Atkarībā no vajadzībām, katrs lietotājs to var pielāgot sev nepieciešamajā augstumā un leņķī. Savukārt, lai uzturētu sakārtotu un minimālistisku darba virsmu, visas papildu ierīces un aksesuārus iespējams savienot ar Bluetooth. Augstas kvalitātes skaļruņi un audio sistēma jau ir iebūvēta ierīces korpusā, tāpēc visu monitora darbību nodrošina tikai viens savienojuma vads.

4. Rūpes par redzi

Jaunāko viedo monitoru malu attiecība ir 16:9, taču, lai redzētu vēl vairāk, attēlu var ērti pielāgot arī 21:9 platekrāna skatam. Neatkarīgi no ekrāna izmēra, ilgstoši pavadot laiku pie ierīcēm, var rasties acu kairinājums. Acis nogurst un kļūst sausas. Viedie monitori ir aprīkoti ar inovatīvām tehnoloģijām, kas aizsargās acis – samazināts zilās gaismas starojums un attēla raustīšanās, attēla spilgtums, kurš automātiski pielāgojas telpas apgaismojumam, mazinot uz acīm radīto spiedienu.

[1] Tiešsaistes aptauju veica “Samsung Electronics Baltics” laikā no 2021. gada 2.-6. aprīlim, sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat”. Aptaujā Latvijā piedalījās 1004 respondenti no dažādām vecuma grupām.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us