Acer SpatialLabs tehnoloģija – 3D attēli portatīvā datora ekrānā

Acer SpatialLabs

Acer paziņo par jaunu 3D tehnoloģiju SpatialLabs, kas debitēs kompānijas ConceptD portatīvajos datoros.


Pēc Acer domām, SpatialLabs ir “pieredzes kopums, ko nodrošina vismodernākie optiskie risinājumi”. Vienkārši sakot, tehnoloģija ļauj saskatīt 3D attēlu, neizmantojot īpašas brilles, un padara to ļoti reālistisku. SpatialLabs nodrošina saturu stereoskopiskā 3D formātā, kas attēlo divus gandrīz identiskus 2D attēlus (vienu katrai acij), kas mūsu smadzenēs apvienojas un izskatās kā viens 3D attēls. Tehnoloģija būtībā atdarina to, ko jau dara mūsu acis.

Lai to izdarītu, SpatialLabs izmanto trīs lietu kombināciju. Klēpjdatora augšējā daļā ir stereokamera, kas sastāv no diviem attēlu sensoriem, kas izseko cilvēka acu un galvas novietojumam. Displeja augšpusē ir piestiprināts optiskais objektīvs; attēli tiek projicēti caur šo objektīvu katrai acij atsevišķi. Pastāv arī reāllaika renderēšanas tehnoloģija, kas ļauj pagriezt un pārvietot 3D modeļus.

Taču SpatialLabs lietošanai ir daži ierobežojumi. Pirmkārt, to var izmantot tikai viena persona vienlaikus; Acer uzsver, ka aiz lietotāja muguras neviens nedrīkst atrasties. Lietošanas laikā aiz muguras nedrīkst atrasties arī spilgta gaisma. Un lieki piebilst, ka, lai šī tehnoloģija labi darbotos, ir nepieciešama jaudīga sistēma: tehnoloģijas darbība pašreiz ir pārbaudīta uz Acer ConceptD 7 Pro ar astoņu kodolu Core i7-10875H, Nvidia Quadro RTX 3000 un 32 GB RAM. Šāds dators bez SpatialLabs funkcijām maksā vairāk kā 2000 eiro, un Acer nav norādījuši, cik papildu būs jāmaksā par jauno 3D tehnoloģiju.

Kā darbojas SpatialLabs?

3D objektiem pārvietojoties, tiem mainās gaisma un ēnas, tiem var pielāgot gaismas intensitāti un virzienu, no kura tā nāk. Turklāt objektus var pārvietot arī pa Z asi (tas ir, pavilkt tos pret sevi vai virzīt tos prom no sevis), un tas izskatās pārsteidzoši reālistiski.

Kas ir patiešām pārsteidzoši – programmā SpatialLabs Player var atskaņot videoklipus stereoskopiskā 3D formātā. Tajā ir iespējams mainīt 3D režīmu un 2D režīmu (kur blakus būs redzami divi attēli).

Protams, šī nav pirmā reize, kad portatīvajās ierīcēs tiek piedāvāts skatīt 3D attēlus bez brillēm. Iepriekš tas ir izmēģināts vairākos viedtālruņos un Nintendo 3DS. Bet šī reize atšķiras ar to, ka pagriežot galvu mazliet uz sāniem, attēls joprojām izskatās telpisks.

Saturu ir iespējams arī rediģēt 2D formātā uz atsevišķa ekrāna, vienlaikus skatoties to reāllaika stereoskopiskā 3D formātā ConceptD datorā, izmantojot Maya caur PiStage vai Blender, izmantojot SpatialLabs Go. Pēdējo var izmantot arī, lai skatītos YouTube saturu, kas veidots priekš VR vai 3D TV.

A user views a 3D model of black headphones on a white ConceptD notebook with a blue background. To its left is a pile of three notebooks, a notepad, and a small potted plant. The user holds a coffee in their right hand. Behind the notebook are two external monitors where the user edits a 2D version of the image in editing software. To the right of the desk is a bookshelf.

SpatialLabs atbalsta arī Unreal Engine, izmantojot Acer XR Runtime. To var izmantot, lai izveidotu un prezentētu 3D “pieredzi” (piemēram, virtuālās izstāžu zāles).

Šīs tehnoloģijas galvenie ieguvēji, protams, varētu būt 3D dizaineri. Lai gan jāsaka, ka SpatialLabs būtu noderīgāks, ja tas būtu pieejams arī lielākos ekrānos.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us