Vai zināji, ka Instagram un Facebook maina tavu foto kvalitāti? Kā to novērst?

Instagram maina foto kvalitāti

Cilvēki katru dienu sociālajos tīklos augšupielādē vairāk nekā 3 miljardus fotoattēlu. Nereti gadās, ka telefonā uzņemtā fotogrāfija izskatās perfekti, taču pēc augšupielādes profilā tās kvalitāte ievērojami pasliktinās. Un, lai gan daži tajā vaino sava tālruņa kameras kvalitāti, tā ne vienmēr ir taisnība. Kāpēc tā notiek un ko darīt, lai sociālajos tīklos augšupielādētais fotoattēls labā kvalitātē atspoguļotu viedtālrunī iemūžināto mirkli?

Lai cik laba būtu tava telefona kamera, sociālajos tīklos fotoattēla izšķirtspēja būs mazāka. Tas notiek tāpēc, ka katra sociālā tīkla mērķis ir nodrošināt pēc iespējas ātrāku pārlūkošanu, tāpēc tas “saspiež” visus augšupielādētos attēlus atbilstoši noklusējuma iestatījumiem.

Sociālie tīkli automātiski samazina fotoattēla kvalitāti, mainot izmēru un formātu

Sociālajos tīklos augšupielādēto fotoattēlu izmēri tiek mainīti automātiski, lai tie atbilstu lapas iestatījumiem. Ja tavs fotoattēls ir pārāk mazs, tas tiek automātiski palielināts, ja tas ir pārāk liels, tas tiek saspiests. Tāpēc tiešsaistē redzamā fotoattēla kvalitāte atšķiras no tā, ko redzi savā tālrunī. Sekojot līdzi sociālo tīklu sniegtajiem parametriem, varēsi kontrolēt fotogrāfiju kvalitāti un tādā veidā lietotne piespiedu kārtā nemainīs to izmērus.

Piemēram, Facebook atbalsta fotoattēlus, kuru maksimālais izmērs ir 720 pikseļi, 960 pikseļi vai 2048 pikseļi. Jebkura cita izmēra fotoattēli tiks automātiski samazināti, tādējādi iegūstot vizuāli sliktāku un zemākas kvalitātes attēlu. Samazinot fotogrāfijas izmērus, tā kļūst mazāk asa, īpaši, ja izmērs tiek krasi mainīts.

Tieši tāds pats process notiek arī Instagram lietotnē. Turklāt šis sociālais tīkls ir pielāgots viedtālruņu lietotājiem, un ierīces vertikālā ekrāna dēļ tas ne pārāk labi atbalsta horizontālās fotogrāfijas.


Tiem, kas vēlas būt programmētāji: kā iegūt pieredzi bez darba?


Ko darīt? Pielāgo izmēru manuāli

Lai izvairītos no automātiskas formāta un kvalitātes maiņas, iesakām mainīt izmēru un fotoattēlu apgriezt manuāli atbilstoši lapas atbalstītajiem parametriem. Izmantojot dažus rediģēšanas rīkus, varēsi augšupielādēt arī augstākas izšķirtspējas fotoattēlus savā sociālo tīklu kontā.

Ja atklāj, ka fotoattēlam ir nepareizs izmērs, forma vai formāts, vispirms maini attēla izmēru, lai tas atbilstu vēlamajām specifikācijām. Tādā veidā varēsi izvairīties no riskiem, ka sociālais tīkls to darīs tavā vietā un sabojās attēla kvalitāti. Pēc tam apgriez attēlu tā, lai tā attiecība būtu 4:5, iezīmē attēlu, izmantojot asināšanas rīku, un maini tā izmērus tā, lai mala nepārsniegtu 1080px (Instagram) vai 2048px (Facebook).

Nomaini sava konta iestatījumus

Ja pēc fotogrāfiju manuālas samazināšanas to kvalitāte sociālo tīklu telpā, piemēram, Instagram, joprojām nav apmierinoša, vari mainīt konta uzstādījumus.

Vispirms dodies uz sava profila lapu lietotnē Instagram. Pēc tam augšējā labajā stūrī pieskarieties trim svītrām un atlasi „Settings“. Noklikšķini uz „Account“, izvēlies „Data Usage“ un ieslēdz slēdzi „Upload at highest quality“.

Veicot šīs darbības un izvēloties augstas kvalitātes attēlu augšupielādes funkciju, tiks uzlabota pakalpojumā Instagram augšupielādēto fotoattēlu un videoklipu kvalitāte. Līdz ar to savus mirkļus varēsi publicēt internetā, un to kvalitāte neatšķirsies no viedtālruņa galerijā redzamajiem attēliem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us