Putekļu sūcējs – robots: kā izvēlēties piemērotāko?

Putekļu sūcējs robots Datuve.lv

Vai prātojat par to, ka būtu jāiegādājas putekļu sūcējs – robots? Kā izvēlēties tādu, kas atbilst jūsu cerībām? Kam jāpievērš uzmanība pirms pirkšanas? Šie mazie mājas palīgi kļūst arvien aktuālāki, tāpēc sniegsim atbildes uz šiem jautājumiem.

Ir pagājuši 25 gadi, kopš tirgū parādījās pirmais putekļu sūcējs – robots, taču šobrīd ir tik daudz un dažādu iespēju, no kurām izvēlēties: tie atšķiras pēc cenas, veida un intelekta. Kā izvēlēties piemērotāko?

Roborock-S6-Max
Roborock S6 Max

Pirmā lieta, kas jāapsver pirms jauna robota putekļsūcēja izvēles, ir jūsu mājas grīda. Vai lielāko daļu grīdas aizņem paklāji vai cietas virsmas? Ja tie ir paklāji, ir jāpievērš uzmanība to saru garumam. Vai jūsu grīda ir vienā augstumā, vai mājā ir daudz pakāpienu, līmeņu, sliekšņu? Ja grīda ir dažādos augstumos, ir daudz pakāpienu, ir maz brīvas vietas vai telpa ir ļoti pārblīvēta, ņemiet vērā, ka robotam būs nepieciešama liela jūsu palīdzība.


Otra svarīga lieta: vai mājā ir dzīvnieki? Vai putekļu sūcējam būs jāsavāc dzīvnieka spalvas vai pakaiši? Ja jums ir gan mājdzīvnieki, gan paklāji, izvēloties robotu putekļu sūcēju, pievērsiet īpašu uzmanību tā sūkšanas jaudai un izvēlieties dārgāku, bet jaudīgāku ierīci.

roborock-g10-robot-putekļu sūcējs
Roborock G10

Apsveriet arī to, cik bieži jums ir nepieciešams tīrīt grīdas. Ja esi ļoti kārtīgs cilvēks, kura māja nav piemētāta ar ēdiena drupačām, dzīvnieku spalvām, mājās netiek valkāti ielas apavi, dzīvojat viens un mājvietā krājas tikai putekļi – pietiks ar pamata putekļu sūcēja – robota variantu. Taču, ja mājās ir bērni, dzīvnieki, saimniecība ir liela, bieži tiek staigāts no āra uz iekšu – padomā par jaudīgāku viedo ierīci.


Vēl viena lieta, kas jums jāapsver, ir tas, cik lielu autonomiju vēlaties dot savam palīgam. Vai vēlaties to iegādāties, pieslēgt un ne par ko neuztraukties, vai tomēr vēlaties robotu apkopt pats?

Ja vēlaties, lai robots veiksmīgi strādātu viens un patstāvīgi pieņemtu situācijai atbilstošākos lēmumus, iesakam pievērst uzmanību tādai ierīcei, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību. Lielākā mākslīgā intelekta robota priekšrocība ir tā, ka jums pirms tam nav jāatbrīvo grīda no maziem priekšmetiem. Šis putekļu sūcējs – robots atpazīst un novērtē pat mazus objektus. Piemēram, Samsung Jet Bot AI+ ir iebūvēta kamera, kas palīdz identificēt objektus. Piemēram, ieraugot ūdens glāzi, tas izvēlēsies pareizo distanci, lai to neapgāztu, un, ja ieraudzīs vadus vai zeķes, mierīgi apbrauks tiem apkārt un nesasūks tos.

Samsung-Jet-Bot-AI
Samsung Jet Bot AI

Vēl viena svarīga lieta, kam jāpievērš uzmanība, ir tas, cik daudz putekļus robots izmet atpakaļ gaisā. Ja vēlaties, lai tas patiešām sūc putekļus, nevis vienā galā tos savāc un otrā “izspļauj” laukā, izvēlieties tādu, kam ir daudzslāņu filtru sistēma. Kvalitatīvākie putekļu sūcēji apkārtējā vidē neizdala nekādus putekļus, kā arī tiem ir tīrīšanas stacija, kas ļauj higiēniski iztīrīt sasūktos putekļus, tos nemaz neizkaisot.


Galu galā mēs nonākam pie vienas no vissvarīgākajām lietām: cena. Tās ir ļoti dažādi: no dažiem simtiem līdz pat vairāk nekā tūkstots eiro. Ja jūsu māja arī bez robota ir diezgan tīra, jums var pietikt ar vienkāršāko robotu bez daudzām funkcijām. Savukārt, ja jums ir daudz mēbeļu un paklāju, mēs ieteiktu iegādāties dārgāku putekļu sūcēju ar lielāku funkcionalitāti, kas nodrošinās, ka jums nebūs jāuztraucas par grīdu tīrību mājās.

Mēs uzskatām, ka nevajadzētu izvairīties izmantot arī citas mūsdienu robotu piedāvātās iespējas – izvēlēties tādu ierīci, kas pati sevi iztīra un ieprogrammē sakopšanas dienas un zonas. Jo lielāka ir tā funkcionalitāte, jo vairāk varat atpūsties un atbrīvot sevi no tīrīšanas pienākumiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us