Mūsu atmiņa mēdz pievilt, tāpēc var būt noderīgi ierakstīt svarīgus zvanus. Ir dažādi veidi, kā ierakstīt tālruņa zvanus savā iPhone vai Android tālrunī, tāpēc apskatīsim vairākus no tiem.
Tiesību akti par telefonsarunu ierakstīšanu dažādās valstīs ir atšķirīgi. Dažreiz ir nepieciešama abu pušu piekrišana. Dažreiz zvana laikā pietiek ar vienas personas piekrišanu. Zvana ierakstīšana, kurā jūs nepiedalāties, parasti ir nelikumīga. Tāpēc pirms zvanu ierakstīšanas iesakām papētīt šo un citu informāciju.
Tālruņa lietotnes izmantošana (Android)
Daži Android tālruņi piedāvā zvanu ierakstīšanu, kas iebūvēta Phone by Google lietotnē vai ražotāja tālruņa lietotnē. Tas, vai tavā tālrunī šī opcija ir pieejama, ir atkarīgs no tālruņa ražotāja, mobilo sakaru operatora un reģiona, kurā atrodies. Tālāk ir norādīts, kā izmantot šo funkciju, ja tāda ir:
- Atver lietotni “Tālrunis”.
- Pieskaries trim vertikālajiem punktiem augšējā labajā stūrī (zobrata ikona dažos tālruņos).
- Izvēlies “Iestatījumi”.
- Pieskaries “Zvanu ierakstīšana” (Dažos tālruņos “Ierakstīt zvanus”).
- Vari izvēlēties “Vienmēr ierakstīt” vai atlasīt konkrētus numurus.
Kad šī funkcija ir ieslēgta, zvana laikā ekrānā vajadzētu redzēt arī pogu “Ierakstīt”. Pieskaries pogai “Beigt ierakstīšanu” vai vienkārši beidz zvanu, kad sarunu ierakstīt vairs nav nepieciešams.
Ierakstītos zvanus var klausīties lietotnes “Tālrunis” sadaļā “Pēdējie”. Pieskaries zvanītāja vārdam, zvanu sarakstā atlasi ierakstu un pieskaries “Play”, lai klausītos.
Izmanto Google Voice (Android vai iOS)
Ja atrodies ASV, ienākošo zvanu ierakstīšanai var izmantot lietotni “Google Voice”, ko atbalsta gan operētājsistēma Android, gan iOS (tā nevar ierakstīt izejošos zvanus). Šim balss interneta protokola (VoIP) pakalpojumam var reģistrēties bez maksas, un tas ir ērti lietojams. Lūk, kā to izdarīt:
- Dodies uz “Google Voice” un izveido kontu.
- Pieskaries zobrata ikonai augšējā labajā stūrī.
- Kreisajā pusē izvēlies “Calls”.
- Ieslēdz “Incoming call options”.
- Tagad zvana laikā var vienkārši nospiest 4 uz numura sastādīšanas tastatūras, lai sāktu un apturētu ierakstīšanu.
Lai klausītos ierakstītos zvanus, lietotnes “Google Voice” izvēlnē izvēlies opciju “Recorded”.
Izmanto trešās puses zvanu ierakstīšanas lietotni (Android vai iOS)
Iesākumā jārēķinās, ka vairums no šīm aplikācijām ir neērti lietojamas un dārgas. Mēs iesakām pirms lietošanas izlasīt šo aplikāciju privātuma politiku, lai pārliecinātos par to, ka jūsu zvani patiešām būs privāti.
Vispazīstamākā iespēja ir TapeACall lietotne, kas ir pieejama gan Android, gan iOS. Bezmaksas versija ir ierobežota, un abonementa cena ir svārstīga, taču parasti tā sākas no 3 dolāriem mēnesī par neierobežotu ierakstīšanu. Ir pieejamas arī papildu funkcijas, piemēram, transkripcija un vārdu meklēšana.
Izmanto citu tālruni
Ja neviens no mūsu ieteikumiem nešķiet labs, vari apsvērt iespēju izmantot citu ierīci zvanu ierakstīšanai. Lai tas būtu efektīvi, tev būs jāpalielina zvana skaļums vai jāieslēdz skaļrunis.
Visiem tālruņiem ir iebūvēta balss ierakstītāja lietotne. Google saviem Pixel tālruņiem piedāvā lietotni ar nosaukumu “Recorder“. Tā var automātiski pārrakstīt sarunas tekstā, un tai ir īpaša vietne, kurā tās var pārskatīt vai lejupielādēt.
Citiem Android tālruņiem ražotājs, visticamāk, ir iekļāvis līdzīgu lietotni. Piemēram, Samsung tālruņiem ir programma “Voice Recorder” (Balss ierakstītājs). Vari arī apsvērt iespēju izmantot trešās puses ierakstīšanas lietotni, piemēram, “Easy Voice Recorder”, taču vienmēr pirms tam iesakām izlasīt lietotnes privātuma politiku. iPhone tālruņos var izmantot “Voice Memos“.
Izmanto citu ierakstīšanas ierīci
Ja sarunu ierakstīšana jāveic bieži, var apsvērt īpašas ierīces iegādi. Jārēķinās ar to, ka tās ir papildu izmaksas un šī ierīce ieraksta arī fona trokšņus, kas nozīmē, ka zvani būs jāveic klusā vietā.
Mūsuprāt, visērtākais ir iZyrec Mini Recorder (cena ap 100 eiro). Tas ir pietiekami mazs, lai to sarunas laikā varētu turēt viedtālruņa aizmugurē. Ar to var ierakstīt abas zvana puses, neizmantojot skaļruņa režīmu. Ierīcei piesaistītā lietotne tiek savienota, izmantojot Bluetooth, ļaujot lejupielādēt un pārskatīt ierakstus tālrunī.
Sony ICD-PX470 stereo ierakstītājs (220.lv maksā 75 eiro) ir “veco laiku” digitālais ierakstītājs, kas darbojas salīdzinoši labi. Tam ir 4 GB iebūvētā krātuve ar microSD kartes slotu, ko vajadzības gadījumā paplašināt. Tas var ierakstīt līdz pat 55 stundām sarunu, izmantojot divas AAA baterijas. To var pievienot datoram, izmantojot USB-A, lai lejupielādētu zvanus.
Viena no jaunākajām iespējām ir RecorderGear PR200 Bluetooth ierakstītājs ($109), kas savienojas ar viedtālruni, izmantojot Bluetooth, un darbojas kā tālvadības klausule. Zvani tiek novirzīti caur ierīci, un tu vienkārši pieskaries pogai, lai ierakstītu. Tā iekšpusē ir 8 GB krātuve, un akumulators darbojas līdz 12 stundām. Ir arī USB-A savienotājs, ko var pievienot datoram, lai pārskatītu zvanus.
Vai drošības dēļ ir vērts aizlīmēt datora kameru?
- Kā ierakstīt zvanus savā tālrunī?
- Kā parūpēties par viedierīci gada aukstajā laikā?
- Jo vairāk ierīču ir pievienots tīklam, jo vairāk drošības risku: ko darīt, lai tos mazinātu?
- Spiegošanas ierīces: kā vislabāk izspiegot kādu?
- Vai uztraucies par to, ka viedtālrunis izseko tavu atrašanās vietu? Vai to maz ir iespējams izslēgt?