Kā darbosies Facebook Project Aria AR brilles

Facebook Project Aria

Rokasgrāmatā, kas augšupielādēta FCC, ir iespējams apskatīt Facebook eksperimentālās Project Aria AR (paplašinātās realitātes) brilles, kuras tiek dēvētas arī par Gemini. Facebook par Project Aria paziņoja 2020. gada septembrī, ar mērķi palīdzēt Facebook izveidot datoru, kas redz un saprot pasauli. Apskatot lietošanas rokasgrāmatu, varam iegūt nelielu priekšstatu par to, kā tās darbosies.

Dažos veidos Gemini ierīce ir kā īstas brilles, lai gan citos veidos tas tā nav: ja nepieciešams, tās var aprīkot ar koriģējošām lēcām, bet nav iespējams nolocīt to kājiņas vai izmantot tās kā virtuālās realitātes aprīkojumu. Un, protams, tās ir aprīkotas ar opcijām, kuras parastajām brillēm nav, piemēram, tuvuma sensoru, Qualcomm mikroshēmu un, saskaņā ar Protocol, tiem pašiem kameras sensoriem, kas atrodami Oculus Quest 2.

Attēls: Facebook

Brilles tiek uzlādētas, izmantojot Fitbit līdzīgu magnētisko savienotāju, kas var arī pārsūtīt datus. Ir pieejama arī papildprogramma, lai augšupielādētu briļļu apkopotos datus un pārbaudītu savienojuma statusu un akumulatora darbības laiku.

Ieskats lietotnē “Ariane”, ko izmanto briļļu pārvaldīšanai. Attēls: Facebook

Lai gan rokasgrāmata sniedz mums interesantu ieskatu projektā, par kuru Facebook nav devis diez ko daudz informācijas, FCC vietnē atrodamais manuālis ir dokumenta 0.9 versija, kas datēta ar 2020. gada 28. augustu – iespējams, ka Facebook pagājušā gada laikā ir veicis dažas izmaiņas.

Facebook savā Project Aria vietnē ir uzsvēruši, ka brilles nav komerciāls produkts. Tās nebūs kā prototips kaut kam, ko nākotnē varēs iegādāties jebkurš interesents. To apliecina arī rokasgrāmatas daudzie apgalvojumi, ka brilles ir inženiertehnisks produkts, un ir paredzētas tikai cilvēkiem, kas strādā Facebook. Uzņēmums ir teicis, ka tās ikdienā valkā pētnieki – lai gan ir arī teikts, ka visi savāktie dati ir anonimizēti, un brillēm ir “privātuma režīms”.

Gemini uzņem četrus dažādus video leņķus, kurus pēc tam var apskatīt datorā. Attēls: Facebook

Lai gan Aria, iespējams, nekad nenonāks veikalu plauktos, Facebook plāno piedāvāt pavisam citu “viedo briļļu” komplektu, ko tā plāno izlaist sadarbībā ar Ray-Ban. Facebook apgalvo, ka tām nebūs AR funkcijas, tāpēc šobrīd nav skaidrs, kas tieši tās padarīs par “viedajām brillēm”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us