Bezmaksas elektrība! 3 saules uzlādējamās baterijas vasaras piedzīvojumiem

Ja visu dienu spīd saule, tad bez laba garastāvokļa uzturēšanas tā varētu noderēt arī citām lietām, piemēram, viedierīču un ceļojumā nepieciešamā aprīkojuma uzlādēšanai. Aplūkosim trīs saules uzlādējamās baterijas, kas lādējas dienas laikā, un vakarā, kad jāuzlādē ierīces, tās nodrošina bezmaksas zaļo elektroenerģiju.


Saules uzlādējamās baterijas – Ecoflow River 2

saules uzlādējamās baterijas

Akumulatoru stacija Ecoflow River 2 (cena no 299 eiro) ir pietiekami viegla, lai to varētu nēsāt arī mugursomā, ja, piemēram, ar savu elektrisko skrejriteni dodaties tālākā izbraucienā. Ierīce sver tikai 3,5 kg.

Sānos bez auto ligzdas un USB ligzdām atradīsi arī vienu tīkla elektrības kontaktligzdu, kas piemērota ierīcēm līdz 300 W (īsu laiku arī līdz 600 W). Tas var darbināt klēpjdatoru, televizoru un pat mazāku tējkannu.

Ja vēlaties ātrāk uzlādēt akumulatoru no elektrotīkla, nevis saules, tas aizņem tikai 60 minūtes. Ierīci var izmantot arī kā nepārtrauktās barošanas bloku (UPS), kas būs noderīgi ārkārtas gadījumos: piemēram, pieslēdzot svarīgas ierīces caur akumulatoru banku, akumulatora jauda tiek atjaunota jau 30 milisekundes pēc elektrības pazušanas. Tas nozīmē, ka datorā atvērtie darbi netiks zaudēti, jo iekārta turpinās strādāt.

Akumulatoru banku var vadīt arī attālināti bezvadu režīmā no mobilā tālruņa, izmantojot atbilstošu lietotni. No turienes var redzēt arī to, cik daudz enerģijas ir palicis.


Jackery Explorer 500

saules uzlādējamās baterijas

Akumulatoru stacija Jackery Explorer 500 (cena no 785 eiro) jau ir lielāka, smagāka un stacionārāka, kas piemērota, piemēram, ņemšanai līdzi uz kempingu vai vasaras māju bez elektrības.

Ar vienu šādu ierīci pietiks pat mazākas mājsaimniecības barošanai, jo ir USB ligzdas viedierīcēm un jaudīga 230 V ligzda sadzīves tehnikas pieslēgšanai ar kopējo jaudu līdz 500 W (īstermiņā līdz 1000 W). Ar 518 Wh akumulatoru pietiek gariem vakariem, to var uzlādēt no elektrotīkla, ģeneratora, automašīnas vai saules paneļiem.

Uzlāde prasa 7,5 stundas ar maiņstrāvas adapteri, automašīnas adapteri vai ģeneratoru un 9,5 stundas ar 100 W saules paneļiem.


Ecoflow Delta 2

Akumulatoru stacija Ecoflow Delta 2 (cena no 1200 eiro) ir akumulatoru stacija tiem, kas vēlas (gandrīz) neierobežotu jaudu jebkurā situācijā, neuztraucoties par to, uz ko ietaupīt, lai elektrības tomēr pietiktu. Šo ierīci var pieslēgt ne tikai vasaras mājai, bet arī parastai vidēji lielai privātmājai ar ledusskapi, televizoru, tosteri, rūteri utt.

Piemēram, viedtelevizoru ar vienu uzlādi var skatīties līdz astoņām stundām, klēpjdatoru uzlādēt 16 reizes un viedtālruņus 89 reizes.

Savukārt akumulatoru var uzlādēt ar saules paneļiem, lādējot 3-6 stundas vai nu ar 1×400 W vai 2×220 W paneļu komplektu.

Akumulatora bankai ir lietotne, kas darbojas, izmantojot Wi-Fi, tāpēc to var vadīt ar viedtālruni, atrodoties prom no mājām. Akumulators darbojas arī kā rezerves barošanas avots: ja pazūd strāvas padeve, tā ātri un automātiski tiek pārslēgta uz akumulatora enerģiju. Speciālais sinusoidālais viļņu ģenerators nodrošina standarta maiņstrāvas strāvas padevi kontaktligzdai, kas piemērota visām sadzīves ierīcēm un mazākai elektronikai.

Atslēgas vārdi: akumulatoru stacija, akumulatoru banka, saules panelis, rezerves jauda

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

2 Responses

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us