4 pavērsiena punkti mobilo tehnoloģiju attīstībā

4 pavērsiena punkti mobilo tehnoloģiju attīstībā Datuve.lv

Viedtālruņos izmantotās tehnoloģijas nodrošina neskaitāmas noderīgas un praktiskas funkcijas, par kuru darbības būtību mēs reti aizdomājamies. Taču tieši šie tehnoloģiskie risinājumi palīdzēja mobilajam tālrunim ļoti īsā laikā pārvērsties no vienkārša saziņas rīka par viedu un neaizstājamu ikdienas asistentu. Atskatoties uz viedtālruņu risinājumu evolūciju pēdējās desmitgades laikā, tehnoloģiju eksperti skaidro interesantākās inovācijas, kuras iezīmē būtiskus mobilo tālruņu attīstības posmus.

Nr. 1: Pareizais ceļš jau vairāk nekā desmit gadus

Jau vairāk nekā pirms desmit gadiem GPS (globālā pozicionēšanas sistēma) tiek masveidā iekļauta viedtālruņu funkciju klāstā, ļaujot ierīces īpašniekiem brīvi pārvietoties, neuztraucoties par pareizā ceļa atrašanu. GPS ir radionavigācijas sistēma un tā izmanto radio viļņus starp satelītiem un uztvērēju tālrunī, lai ar lietotāja atļauju nodotu atrašanās vietas un laika informāciju jebkurai programmatūrai, kurai to būtu nepieciešams izmantot. Tādā veidā tiek nodrošināta visdažādāko lietotņu darbība, kā, piemēram, Latvijā plaši izmantotās navigācijas lietotne Waze, dažādas sociālo tīklu platformas, kā arī citi ar atrašanās vietu saistīti pakalpojumi.

Mikus Tillers, Huawei produktu apmācību vadītājs Latvijā, skaidro, ka šī noteikti ir viena no būtiskākajām tehnoloģijām, kas ļāva tālruņu lietotājiem brīvi orientēties svešās pilsētās un valstīs. Navigācija viedtālruņos neaprobežojas tikai ar GPS satelītiem.

“Lai palielinātu navigācijas ātrumu un precizitāti, bieži tiek izmantoti papildu dati no tuvumā esošajiem mobilā tīkla torņiem. Vadoties no šiem datiem, viedtālruņi nosaka atrašanās vietu ar precizitāti no 200 līdz 1500 metriem.”

Tādā  veidā, ja braucot ar mašīnu, vadītājs ir veicis nepareizu pagriezienu, navigācijas sistēma spēj ātri reaģēt un sniegt jaunu maršrutu, lai nonāktu konkrētajā galamērķī. Tāpat GPS sistēma rūpējas par to, lai atspoguļotu lietotāju atrašanās vietai tuvākos pakalpojuma sniedzējus, kā, piemēram, pārtikas veikalus vai restorānus. Mūsdienās būtu grūti iedomāties pārvietoties bez šāda navigācijas risinājuma.

Nr. 2: Parocīgs dizains

Jau pēc pirmo salokāmo ekrānu prototipu parādīšanās, teju katrs ražotājs izstrādāja savas unikālās versijas, piedāvājot gan horizontāli, gan vertikāli salokāmus skārienjutīgo ekrānu viedtālruņus, tādējādi ieviešot lielas pārmaiņas tradicionālo viedtālruņu dizaina risinājumos.

“Viena no būtiskākajām šīs tehnoloģijas komponentēm ir locījuma eņģe, kurai ir jāspēj salocīt un atvērt ekrāns, neradot nedz vizuālus, nedz funkcionālus bojājumus pašam ekrānam. Tajā pašā laikā locījuma eņģei ir jāspēj kalpot arī pietiekami ilgu laiku. Būtiski, ka tālrunis aizvērtā stāvoklī ir pilnībā salocīts, kā, piemēram Huawei P50 Pocket, neatstājot spraugu starp ekrāna pusēm. Tas nodrošina, ka putekļi un citi maza izmēra gruži neiekļūst viedtālruņa locījuma vietā, tādējādi bojājot ierīces ekrānu,” stāsta eksperts.

Jaunākos salokāmo viedtālruņu modeļus var atvērt arī līdz pusei salocītā pozīcijā, kas īpaši noder, lai uzņemtu foto un video, novietojot ierīci uz kādas virsmas, vai, lai sazinātos videozvanā, tādējādi ērti veicot pierakstus bez vajadzības turēt viedtālruni rokā.

Nr. 3: Vieda un ātra autentifikācija

Atjautīgi ciparu kodi vai sarežģīti simbolu zīmējumi – katrs lietotājs centās ieviest savu unikālo viedtālruņa paroli, lai pasargātu savu privāto informāciju. Taču šāda veida autentifikācijas kodus var viegli uzminēt vai ievērot, skatoties kādam pār plecu. Lai viedtālruņu lietošanu padarītu drošāku un ērtāku, tehnoloģiju ražotāji ieviesa pirksta nospieduma un vēlāk arī sejas atpazīšanas biometriskās autentifikācijas risinājumus.

“Vēl nesen pirksta nospieduma atpazīšanas sensors bija pieejams tikai augstākās klases viedtālruņos. Tagad gan pirksta nospieduma, gan sejas atpazīšanas tehnoloģijas ir standarta aprīkojums visas klases viedtālruņiem. Ar mākslīgā intelekta palīdzību, kas iegaumē un spēj atpazīt viedtālruņa īpašnieka biometrisko parametrus, ierīcē glabātā informācija ir pasargāta no nevēlamām acīm. Tāpat šos biometriskos autentifikācijas veidus var droši integrēt citos pakalpojumus, kā, piemēram, maksājumiem ar karti vai bankas datu pārlūkošanai,” skaidro M. Tillers.

Nr. 4: Vienmēr gatavs darbam

Palielinoties moderno viedtālruņu jaudai, ātrāk nolietojas akumulatora darbības laiks, taču lielāku akumulatoru iebūvēšana radītu tikai apgrūtinājumu lietotājiem, lielā izmēra dēļ. Lai saglabātu moderno viedtālruņu plāno izmēru un apmierinātu lietotāju vēlmi pēc ilgāka ierīces darbības laika, tehnoloģiju ražotāji ieviesa ātro uzlādi.

“Ar ātrās uzlādes privilēģijām lietotājs var attapties ar gandrīz izlādējušos ierīci tieši pirms došanās ikdienas gaitās un veltīt nieka desmit minūtes, lai akumulators jau būtu ar pietiekamu uzlādes līmeni, lai veiktu nepieciešamās funkcijas visas dienas garumā. Tādā veidā nav nepieciešams lādēt ierīci visu nakti, gatavojoties nākamajai dienai,” skaidro eksperts.

“Ātrā uzlāde noteikti ir pagrieziena punkts akumulatora veiktspējas ziņā, taču ir vērts pievērst uzmanību pašam lādētājam – atbilstošāk ir izmantot komplektācijā iekļauto lādētāju, kas ir paredzēts tieši īpašnieka ierīcei, lai neradītu ​​tehniskus bojājumus ilgtermiņā.”

Vairāk informācijas: https://consumer.huawei.com/lv/

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us