SpaceX pirmā ‘civilā’ misija būs skatāma Netflix dokumentālajā filmā

SpaceX civilā misija

Pirmā SpaceX “civilā” misija kosmosā tiks uzsākta jau septembra vidū, un šo astronautu apmācība kā arī raķetes ieiešana orbītā tiks dokumentēta jaunā piecu sēriju Netflix dokumentālajā filmā ar nosaukumu Countdown: Inspiration4 Mission To Space.

Countdown būs pirmais Netflix dokumentālo sēriju cikls, kas atspoguļos notikumus gandrīz reāllaikā. Netflix saka, ka pirmās divas sērijas būs skatāmas jau 6. septembrī, bet vēl divas – 13. septembrī. Uzņēmums saka, ka SpaceX palaišana notiks 15. septembrī, un, ja šis grafiks saglabāsies, piektā epizode – “pilnmetrāžas fināls” – pirmizrādi piedzīvos septembra beigās. Dokumentālo filmu kopīgi producē Time Studios, un tās režisors būs Džeisons Hehīrs (Jason Hehir), kurš veidoja Maikla Džordana sērijas The Last Dance.

Tiek gatavota arī StoryBots Space Adventure – animāciju filma, kas paredzēta bērniem un ģimenēm, un kas tiks demonstrēta 14. septembrī. Tajā tiks izskaidroti misijas pamati, kā darbojas raķetes un kā cilvēki ēd un guļ kosmosā.

Īlana Maska kosmosa kompānija par misiju paziņoja jau februārī. Tās laikā apkalpe piecas dienas pavadīs kosmosa kuģī Dragon riņķojot orbītā ap Zemi. Izpilddirektors toreiz teica, ka uzskata to par “svarīgu pagrieziena punktu, lai ikvienam nodrošinātu piekļuvi kosmosam”. Lidojumu vadīs Shift4 Payments izpilddirektors Džareds Īzakmens (Jared Isaacman), kurš šo misiju izmanto, lai savāktu 200 miljonus ASV dolāru Sv. Jūdas Bērnu slimnīcai.

SpaceX kopš tā laika ir paziņojis par trim citiem civiliedzīvotājiem, kas pievienosies Īzakmenam ceļojumā: ģeozinātņu profesore (un divkārtēja NASA astronautu kandidāte) Šana Proktore (Sian Proctor), kura būs “misijas pilote”; Heilija Arsena (Hayley Arceneaux), ārsta palīdze un sieviete, kas ir izveseļojusies no vēža. Viņa kļūs par pirmo cilvēku kosmosā, kurai kāda ķermeņa daļa ir aizstāta ar protēzi. Vēl piedalīsies ASV gaisa spēku veterāns (un Lockheed Martin inženieris) Kriss Sembroskis (Chris Sembroski).

Ja viss notiks, kā plānots, Inspiration4 pacelšanās būs Maska un SpaceX mērķa realizācija. Uzņēmums ir rezervējis vismaz četras citas privātās misijas savā Crew Dragon kapsulā un vienu savā masīvajā Starship raķetē, kas – kad tā būs pilnībā gatava – dosies lidojumā apkārt Mēnesim.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us