SpaceX paziņo par misiju, kurā varēs doties kāds, kurš būs ziedojis slimnīcai

SpaceX misija ziedojot slimnīcai

Īlana Maska vadītā kompānija SpaceX plāno 2021. gada beigās nosūtīt kosmosā savu pirmo “pilnīgi civilo” apkalpi labdarības mērķa misijā, kuru vadīs tehnoloģiju uzņēmējs Džareds Īzakmans (Jared Isaacman). Uzņēmums paziņojumā presei atklāja, ka izvēlēsies vēl trīs cilvēkus, kas kopā ar Īzakmanu dosies lidojumā ar SpaceX Crew Dragon kapsulu. 

Apmācītais pilots un Shift4 Payments izpilddirektors Īzakmans sacīja, ka viņš ziedoja 100 miljonus ASV dolāru Sv. Jūdas bērnu slimnīcai (St Jude Children’s Research Hospital) un vēlas palīdzēt piesaistīt vēl 200 miljonus dolāru, aicinot cilvēkus ziedot tai vismaz 10 ASV dolārus, lai iegūtu iespēju tikt izvēlētam priekš došanās kosmosā. Saskaņā ar paziņojumu presei tiks izvēlēti trīs cilvēki, (viena persona jau tika izvēlēta, pirmdien). Pilna apkalpe “tiks paziņota nākamajās nedēļās,” sacīja SpaceX.

Tas ir svarīgs pagrieziena punkts, lai ikvienam nodrošinātu piekļuvi kosmosam,” žurnālistiem sacīja Masks, piebilstot, ka tā ir daļa no SpaceX plašākā mērķa laika gaitā samazināt izmaksas un padarīt kosmosu pieejamu visiem. 

Misija, kuras nosaukums ir Inspiration4, tiks uzsākta no SpaceX 39A palaišanas vietas NASA Kenedija kosmosa centrā Floridā. Pirms lidojuma apkalpes locekļi saņems speciālu apmācību no SpaceX, īpašu uzmanību pievēršot orbitālajai mehānikai, kas darbojas bezsvara stāvoklī, un citiem stresa testēšanas veidiem. Četru cilvēku apkalpe Crew Dragon kapsulā pavadīs līdz piecām dienām, katras 90 minūtes apriņķojot ap Zemi, teikts SpaceX un konkursa oficiālajos noteikumos.

Misija varētu ilgt no divām līdz četrām dienām, bet, ja būs vēlme palikt ilgāk, tad tas arī tikšot atļauts, piebilda Masks, un Īzakmans sniedza nelielu informāciju par to, kāda veida apmācību ekipāžas locekļi piedzīvos, taču dalībniekiem – trim svešiniekiem – būs pietiekami ilgs laiks iepazīties, pirms dažas dienas tiks pavadītas vienā šaurā Crew Dragon salonā.

Apkalpes locekļiem jābūt “fiziski un psiholoģiski piemērotiem treniņiem”, jābūt ne garākiem par 1.98 m un jāsver mazāk par 113 kg. Ja misija ievilksies pēc 2022. gada, apkalpes locekļi katrs saņems “alternatīvo balvu” 150 000 ASV dolāru apmērā. 

SpaceX jau ir laidis kosmosā divas apkalpes misijas, taču tajās piedalījās apmācīti NASA astronauti, tostarp viens astronauts no Japānas kosmosa aģentūras. Misija Inspiration4 iezīmē SpaceX jaunāko privāto astronautu misiju. Uzņēmuma Ax-1 misija, kas arī ir plānota 2021. gada beigās, uzņems četru privātpersonu apkalpi, kas katram dalībniekam maksās 55 miljonus ASV dolāru par astoņu dienu ceļojumu uz ISS. Un 2018. gadā Īlans Masks paziņoja, ka japāņu miljardieris Yusaku Maezawa brauks apkārt Mēnesim ar SpaceX jauno raķešu sistēmu Starship, kas pagaidām vēl tikai tiek izstrādāta.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us