Salienas iedzīvotājiem tiks nodrošināts 10 Gbit/s ātrs mājas internets

Salienas mājas internets būs 10 Gb/s

Lielākā nekustamā īpašuma projekta Saliena attīstītājs un tehnoloģiju un izklaides uzņēmums Tet vienojušies par nākotnes interneta ieviešanu Salienas nekustamā īpašuma kompleksā. Tādējādi Salienas iedzīvotājiem pirmajiem būs pieejams pasaulē jaudīgākais mājas internets, ļaujot sasniegt ātrumu līdz 10 gigabitiem sekundē (Gbit/s). Līdz šim Latvijā ātrākais pieejamais internets ir līdz 1 Gbit/s.

Michael Makarov, Saliena Group valdes priekšsēdētājs: „Latvijai šis ir vēsturisks brīdis, jo tiek sperts būtisks solis jaunu tehnoloģisko sasniegumu jomā. Man ir gandarījums, ka Saliena būs pirmā vieta Latvijā, kur šis jaudīgais optiskais internets būs pieejams. Mēs vienmēr piedāvājam saviem iedzīvotājiem tikai labāko, un jaudīgākā interneta ierīkošana Latvijā to apstiprina. Mēs esam izveidojuši kvalitatīvus un pasaules augstākajiem standartiem atbilstošus dzīves apstākļus.”

“Salienas iedzīvotāji būs Latvijā pirmie, kuru ikdienā ienāks šobrīd pasaulē visātrākais mājas internets ar neticamo ātrumu līdz pat 10 Gbit/s. Šī tīkla izbūve ir investīcija nākotnē, jo šāds ātrums ne tikai apmierinās pat visprasīgāko iedzīvotāju vajadzības šodien, bet arī sniegs iespēju būt starp pirmajiem nākotnes tehnoloģiju lietotājiem,” saka Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

Tet un Salienas attīstītāja noslēgtā vienošanās paredz ar valstī jaudīgāko optisko internetu nodrošināt vairākas privātās mājas Salienā, iedzīvotājiem sniedzot vēl nebijušu interneta lietošanas pieredzi mājās. 10 Gbit/s ātrais internets nodrošina izcilu pieslēguma kvalitāti un sakaru nepārtrauktību, ātras lejupielādes un augšupielādes, kā arī veicina citu jaunāko tehnoloģiju izmantošanas iespējas.

10 Gbit/s interneta tīkla ieviešanu Salienā plānots uzsākt jau šovasar. Attīstītājs nākotnē plāno turpināt šo konceptu un Salienas iedzīvotājus nodrošināt ar ātrāko internetu.

Nekustamā īpašuma komplekss Saliena atrodas starp Rīgu un Jūrmalu. 450 ha lielā platībā tiek attīstīts mūsdienīgs koncepts ar augstvērtīgu dzīvojamo, darba un izklaides vidi. Salienā dzīvo 1500 iedzīvotāju no 15 dažādām valstīm. Pateicoties trim starptautiskajām skolām un bērnudārziem, Saliena kļuvusi par starptautiskās izglītības centru. Kopā ar partneriem tiek attīstīti unikāli Latvijas tirgus projekti – lielākā “outlet” veikalu pilsēta Via Jurmala Outlet Village, reģionā izcilākais golfa laukuma komplekss Jurmala Golf Club & Hotel, jāšanas sporta manēža, Inbox ledus halle un topošā futbola arēna Baltic Sports Village. Iedzīvotāju atpūtai teritorijā izveidoti trīs pilnībā labiekārtoti atpūtas parki 14 ha platībā.

Tet apvieno tehnoloģijas un izklaidi mūsdienīgā un digitālo progresu virzošā uzņēmumā – rūpējas par tehnoloģijām, internetu, datu drošu pārraidi, to uzglabāšanu un inovācijām, kā arī attīsta televīzijas platformas un kanālus ar oriģinālu saturu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us