Pētnieks atklāj, ka konkrēts tīkla nosaukums iPhone tālruņos var atspējot Wi-Fi

iPhone Wi-Fi kļūda

Drošības pētnieks ir atklājis, ka noteikti Wi-Fi tīkli, kuru nosaukumā izmantots procenta simbols (%), var atspējot Wi-Fi tīklu iPhone un citās iOS ierīcēs. Karls Šū Twitter vietnē raksta, ka, ja iPhone nonāk tīkla diapazonā ar nosaukumu %secretclub%power, ierīce nevarēs izmantot Wi-Fi pieslēgumu vai citas saistītās funkcijas, un pat pēc tīkla iestatījumu atiestatīšanas kļūda var saglabāties.

Pirms dažām nedēļām Šū un viņa bezpeļņas organizācija Secret Club, kas pārveido programmatūru pētniecības vajadzībām, atklāja, ka, ja iPhone ir izveidojis savienojumu ar tīklu ar SSiD nosaukumu %p%s%s%s%s%n tas izraisītu kļūdu iOS tīkla savienojumā, kā rezultātā Wi-Fi kļūst neizmantojams, turklāt pārstātu darboties arī tādas funkcijas kā, piemēram, AirDrop.

%p%s%s%s%s%n​​​​​​​ SSID available to join

9to5 Mac piedāvā iespējamo dīvainās kļūdas skaidrojumu:

‘% [character]’ sintakse parasti tiek izmantota programmēšanas valodās, lai izvades virknē mainītu mainīgo formātu. C valodā ‘% n’ specifikators nozīmē formāta virknē ierakstīto rakstzīmju skaita saglabāšanu mainīgajā, kas nodots virknes formāta funkcijai. Wi-Fi apakšsistēma, iespējams, nesanalizētu Wi-Fi tīkla nosaukumu (SSID) nodod kādai iekšējai bibliotēkai, kas veic virkņu formatēšanu, kas savukārt izraisa patvaļīgu atmiņas rakstīšanas un bufera pārpildi. Tas novedīs pie atmiņas bojājumiem, un iOS ‘sargsuns’ iznīcinās procesu, tādējādi faktiski lietotājam atspējojot Wi-Fi.

Kā atzīmē 9to5 Mac, kļūdu, iespējams, var novērst, vienkārši nepieslēdzoties Wi-Fi tīkliem, kuru nosaukumos ir procenta simboli.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us