Ko latvieši meklē Google? 2021. gada tops – pandēmija, Sinsay un kartupeļu sacepums

Google meklēšana

Katru gadu pirms Ziemassvētkiem Google ir tradīcija publicēt pēdējo 12 mēnešu populārāko meklējumu sarakstu. Tas atklāj, kuri notikumi, ziņas, cilvēki, filmas, mūzikas izpildītāji Latvijā un visā pasaulē piesaistījuši vislielāko patērētāju uzmanību. Aptaujā tiek identificētas jaunas frāzes, kas kalendārajā gadā ir radījušas vislielāko meklēšanas trafiku. Globālā pandēmija, protams, bija aktuālākā problēma visa gada garumā. 


Latviešus aktīvi interesēja pasākumi, kas palīdz cīņā pret pandēmiju: “Covid sertifikāts”, “Manavakcina”, “Vakcinācija”, “Jaunie ierobežojumi” – šie vaicājumi ir iekļuvuši desmit meklētāko frāžu saraksta augšgalā. 

Taču, atšķirībā, piemēram, no 2019. gada, kad pandēmija vēl nebija aktuāla, latviešu meklētāko tēmu saraksta augšgalā gozējās tādi atslēgas vārdi kā “Čeku loterija”, “Akropole”, un “Circle K Griez un laimē”.

Šogad populārāko tēmu priekšgalā ir arī Pasaules čempionāts hokejā, no kura neatpaliek arī UEFA Euro 2020 futbola čempionāts. Tāpat populārs vārds, kas ticis rakstīts Google meklēšanā ir ziņu portāls “Sportacentrs”. Latviešus šogad ir interesējis arī Eirovīzijas dziesmu konkurss, Samanta Tīna, atslēgas vārds “izredzes” un itāļu grupa Måneskin. 

Google savā ziņā ir atklājusi arī latviešu iepirkšanās paradumus, jo populārāko meklēto frāžu vidū ir tādi veikali kā “Sinsay”, “Lidl”, “Decathlon”, “AboutYou” un “Andele Mandele”. Kā katru gadu ne vien Latvijā, bet arī visā pasaulē aktuāls vaicājums ir bijis arī “Bitcoin cena“.

No automobiļiem šogad meklēšanā aktuāli ir bijuši Škoda Scala, Dacia Sandero, VW Touareg un “lietoti Moller auto”. 

Pavadot vairāk laika mājās, arī receptes ir kļuvušas par vienu no populārākajiem meklējumiem. Latvieši meklēja informāciju, kā pagatavot kartupeļu sacepumu, skābeņu zupu, aroniju sīrupu, biskvītu un vistas fileju cepeškrāsnī. 

Vairāk par Google meklēšanas tendencēm visā pasaulē atradīsi šeit

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us