Facebook strādā pie sava viedpulksteņa izveides

Facebook viedpulkstenis

Saskaņā ar The Information ziņojumu kompānija Facebook nākamgad plāno laist klajā jaunu viedpulksteni. Tiek uzskatīts, ka tas būs balstīts uz Android, lai gan nevar izslēgt faktu, ka tas varētu būt darbināms ar Google Wear OS. Ziņojumā teikts, ka Facebook arī strādā pie savas ierīču operētājsistēmas izveides, un, ka nākotnē valkājamās ierīces būs aprīkotas ar jauno programmatūru.

Viedpulkstenim, tāpat kā citām jaunākajām valkājamām ierīcēm, būs ziņojumapmaiņas, veselības un fitnesa funkcijas, un tas būtu savienots ar Oculus virtuālās realitātes ierīcēm un Portal video tērzēšanas ierīcēm, kas būs kā daļa no sociālā tīkla augošās aparatūras ekosistēmas.

Protams, tiek spekulēts, ka viens no iemesliem, kāpēc Facebook laiž klajā savu viedpulksteni, ir vēl vērtīgāku personas datu vākšana no lietotājiem un mērķtiecīga mārketinga un pakalpojumu sniegšana, pamatojoties uz iegūtajiem datiem.

Uzņēmums strādā arī pie zīmola Ray-Ban viedajām brillēm, kas iznāks šogad, un atsevišķas paplašinātās realitātes (AR) pētījumu iniciatīvas, kas pazīstama kā Project Aria. Tā ir daļa no uzņēmuma plašākiem AR pētījumiem, ar kuriem tas strādā jau kādu laiku.

Facebook 2019. gadā iegādājās arī neironu saskarnes start-up uzņēmumu CTRL-Labs. CTRL-Labs specializējās bezvadu ievades mehānismu izveidē, ieskaitot ierīces, kas varētu pārraidīt elektriskos signālus no smadzenēm uz skaitļošanas ierīcēm bez tradicionāla skārienekrāna vai fiziskas informācijas ievades.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us