Atkarība no telefona: pētījums atklāj, kuras valstis ir augšgalā

Atkarība no telefona. Datuve.lv

Ar katru gadu tehnoloģijas un ierīces arvien dziļāk iesakņojas mūsu dzīvē, prasot arvien vairāk laika un uzmanības. Kanādas Makgila universitātes pētnieki ir veikuši ievērojamu vairāku gadu ilgušu pētījumu, lai noteiktu valstis, kurās iedzīvotājiem ir vislielākā atkarība no telefona.

Pētījumā piedalījās gandrīz 35 000 cilvēku no 24 valstīm, kuru vidējais vecums ir 28,8 gadi. 60% no visiem dalībniekiem bija sievietes. Rezultāti tika publicēti akadēmiskajā žurnālā Computers in Human Behavior:

Valstis, kurās ir vislielākā atkarība no telefona. Datuve.lv
Vislielākā atkarība no telefona tika novērota Ķīnas, Saūda Arābijas un Malaizijas iedzīvotājiem, savukārt zemākais līmenis bija Vācijā un Francijā.

Izrādās, ka no viedtālruņu pārmērīgas lietošanas visvairāk cieš Āzijas valstis (8 no 24 pozīcijām), kam priekšgalā atrodas Ķīna.

Ķīnas viedtālruņu tirgus ir lielākais pasaulē – 2021. gadā šajā valstī tika pārdoti vairāk nekā 1,5 miljardi mobilo tālruņu.

Otro un trešo vietu dala ar naftu bagātā Saūda Arābija un Malaizija. Pirmajā iedzīvotāji biežāk izvēlas Apple ierīces, kam seko Huawei un Samsung, bet Malaizijā dod priekšroku Android ierīcēm.

Dienvidkorejai, kas ir daudzu tehnoloģiju gigantu, piemēram, Samsung un LG, dzimtene, ir izdevies iekļūt pirmajā pieciniekā. Turklāt Koreja kļuva par pirmo valsti, kas ieviesa 5G tīklu.

Tikmēr pirmā no Eiropas valstīm ieņem 8. vietu, savukārt 11. rindiņā atrodas Itālija, kas liecina par mazāku paļaušanos uz viedtālruņiem kopumā. Indijas un ASV iedzīvotāji, kas viedtālruņu tirgus lieluma ziņā ieņem otro un trešo vietu, ir vēl mazāk atkarīgi no viedtālruņiem (attiecīgi 17. un 18. pozīcija), savukārt Šveice, Francija un Vācija atrodas saraksta beigās.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us