Zāles pļāvējs – robots. Kādu izvēlēties?

zāles pļāvējs - robots

Mūsdienās daudzus darbus varam uzticēt dažādām gudrajām ierīcēm. Tā var ietaupīt laiku, un ierīce darbu veiks precīzi un sistemātiski. Viens no šādiem palīgiem, ko var redzēt arvien biežāk, ir zāles pļāvējs – robots.

Izvēloties robotu zāles pļaušanai, ieteicams nesteigties. Pirms šāda palīga iegādes ir jānovērtē kopjamais zemes gabals. Nepareizi izvēlēts robots var neattaisnot cerības, un beigu beigās var gadīties, ka būsi samaksājis ievērojamu naudas summu, un rezultāts liks vilties. Apskatīsim dažas pamata lietas, kas jāņem vērā, izvēloties zāliena robotu.

Zāliena izmērs

Robots jāizvēlas atbilstoši pļaušanas platībai. Jo mazāka ir zāliena platība, jo mazāk jaudīgs un tajā pašā laikā lētāks modelis tev būs nepieciešams. Tikmēr, ja zemes gabals ir lielāks, tev būs jāizvēlas jaudīgāks zāliena robots ar ilgāku akumulatora darbības laiku. Piemēram, viens no šādiem modeļiem ir Gardena Sileno +1300, kas ir piemērots pat 1300 m² lielai platībai. Tam var uzstādīt SensorCut sistēmu, kas neļauj robotam atstāt svītras un zālājs tiek nopļauts vienmērīgi. Maksimālais slīpums 35 grādi. Tātad šāda veida zāliena roboti lieliski izpildīs darbu lielākā zemes gabalā, pārvarēs stāvāku reljefu un nogāzes bez lielām grūtībām un atgriezīsies uzlādes stacijā, pats sevi iztīrot. Pēc uzlādes šis robots darbosies apmēram 65 minūtes.

Gardena Sileno +1300 zāles pļāvējs - robots

Pļaujamās platības īpatnības

Lai gan šķēršļi robotiem mūsdienās nav problēma, joprojām ir jānovērtē, vai zāliena pļaušana būs sarežģīts process vai vienkāršs un ātrs. Tāpēc, izvēloties zāliena robotu savam pagalmam, aktuāla ir zemes gabala forma, reljefs un ainavas veidošana.

Ja zemes gabalā ir daudz augu, peldbaseins vai citi šķēršļi, var izvēlēties robotu zāles pļāvēju Landroid M700 Worx. Viena no šī zāliena robota lielākajām priekšrocībām ir tā, ka tam ir vides apzināšanās funkcija. Integrēta mākslīgā intelekta sistēma ļauj veikt precīzāku un kvalitatīvāku darbu. Šis zāliena robots ir piemērots zāles pļaušanai šaurās vietās un nogāzēs līdz 35 grādu slīpumam. Worx zāliena robotu kontrolē mobilā lietotne.

Landroid M700 Worx Zāles pļāvējs - robots

Ja tev ir mazs, bet sarežģīts zemes gabals, ir vērts pievērst uzmanību viedajam zāliena robotam Gardena Sileno City 500 m². Tas ir aprīkots ar CorridorCut funkciju, kas ļauj tam pļaut pat 60 cm šaurās vietās. SpotCutting funkcija ir ideāli piemērota grūti sasniedzamām vietām, piemēram, zem batuta vai dārza mēbelēm.

Gardena Sileno City Zāles pļāvējs - robots

Vadība

Robotus var vadīt ar viedtālruni, kas ļauj darbu veiks pat tad, ja neesi mājās. Ir arī vērts izvēlēties ierīci ar integrētu GPS. Šī funkcija nodrošinās ne tikai vienmērīgāku un precīzāku robota darbību, bet arī pasargās no garnadžiem. Iestatot robota darbības zonu tikai uz sava zemes gabala, atrodoties ārpus tā, robots vienkārši nedarbosies. Ja robotam nav integrētas GPS funkcijas, tas tiek bloķēts ar PIN kodu.

Sensori

Lielākas ērtības nodrošina arī tādas funkcijas kā zāles sensors, lietus sensors un citas. Neatkarīgi no tā, cik atbildīgi tiek kopts zāliens, tas mēdz būt nevienmērīgs, jo dažās vietās tiek vairāk saules, citās – vairāk mitruma. Lai iegūtu labāku rezultātu, izvēlieties zāles pļāvēju ar zāles sensoru. Strādājot, robots jutīs, ka zāle ir garāka un sāks to intensīvāk pļaut. Ar šo sensoru aprīkotie zāles pļāvēji ievēro grafiku un, ņemot vērā pašreizējo zāles augšanu, nosaka, cik bieži zālienu nepieciešams pļaut.

Komplektācija

Pērkot zāliena robotu, izpēti, kāds ir tā aprīkojums. Vai komplektā ir iekļauta uzlādes stacija, ierobežojošais vads, tapas, papildu naži. Protams, ja nē, tā nav problēma, jo visus piederumus var iegādāties arī atsevišķi, taču šādām lietām ir vērts pievērst uzmanību, salīdzinot preces un to priekšrocības savā starpā. Daži ražotāji pat piedāvā piederumus, piemēram, robota garāžu, kurā izvietota uzlādes stacija un pati ierīce. Garāža nodrošina aizsardzību no saules un lietus.

гараж для газонного робота

Ir svarīgi pieminēt, ka, lai arī robots darbojas praktiski bez cilvēka iejaukšanās, par to tāpat būs jāparūpējas. Būs gan rūpīgi jānotīra un jāpārbauda detaļas, gan jānomaina asmeņi. Īpaši būs jāparūpējas par savu dārza palīgu pļaušanas sezonas beigās. Ja to nesakoptu atstāsi garāžā, tas nevarēs pienācīgi atsākt darbu pavasarī. Tāpēc uzmanīgi izlasi ražotāja instrukcijas pļāvēja apkopei un tīrīšanai.

чистка газонного робота

Lai gan zāles pļāvējs – robots spēj pļaut pat sarežģītus zālājus un ievērojamas platības, joprojām ir vietas, kur tas nespēs nopļaut zāli. Tad talkā jāņem klasiskie zāles pļāvēji vai trimmeri.

Zāles pļāvējs – robots. Labākie 2021. gada modeļi (Gardener’s World):

  1. Stihl iMow 422P Robotic Mower
  2. Husqvarna Automower 315X
  3. Bosch Indego S+ 400
  4. Cub Cadet XR2 Enduro Series 1000 Robotic Mower
  5. Gardena Smart Sileno Life robotic mower
  6. Flymo 1200R robotic mower
  7. Honda Miimo 520
  8. John Deere Tango E5 Series II Robotic Mower

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us