Ja vēlies, lai tev vienmēr būtu jaunākais tālrunis, ieteicams iegādāties jaunu ik pēc 2-3 gadiem, taču liela daļa cilvēku viedtālruņus izmanto daudz ilgāk.
Lai gan var šķist, ka tā var ietaupīt naudu, lietojot novecojušu ierīci ilgu laiku, tā lēnā veiktspēja un ierobežotās ierīces iespējas prasa daudz pacietības un naudas. Kā zināt, kad viedtālrunis jau ir novecojis un ir laiks no tā atvadīties?
Acīmredzami tālruņa bojājumi
Saskrāpēts ekrāns vai “zirneklītis” ekrānā apgrūtina tālruņa lietošanu. Lai gan visiem modeļiem standarta garantija ir pāris gadi, un daudzas radušās problēmas var atrisināt ar ierīces apdrošināšanu, vienmēr uz situāciju jāskatās pragmatiski. Ir vērts atcerēties vienu noteikumu – remontam nevajadzētu maksāt vairāk, nekā ir vērta salabotā ierīce. Dažkārt jārēķinās ne tikai ar naudas izmaksām, bet arī laiku.
Ierīce vairs nesaņem operētājsistēmas atjauninājumus
Regulāri atjauninājumi ir svarīgi ne tikai jaunām funkcijām, bet arī drošības rīkiem. Jauna operētājsistēmas versija nozīmē arī jaunus drošības risinājumus un kļūdu labojumus. Diemžēl ražotāji negatavo atjauninājumus visiem saviem modeļiem – pienāk brīdis, kad telefoni tos vienkārši vairs nesaņem. Cik ātri tas notiek, ir atkarīgs no konkrētā ražotāja, piemēram, Android lietotājiem atjauninājumi tiek piedāvāti uz 3-4 gadiem, iOS lietotājiem – uz 5 gadiem. Ja vairs nesaņem atjauninājumus, vari sākt domāt par jaunu tālruni.
Tu vairs nevari saglabāt jaunākās lietotnes
Mūsdienīgs tālrunis būtu vismaz uz pusi nevērtīgāks bez tajā esošajām lietotnēm. Veidojot jaunas aplikāciju versijas, izstrādātāju mērķis ir nodrošināt maksimālu funkcionalitāti un efektivitāti, taču vecākiem modeļiem ilgtermiņā vienkārši nav nepieciešamo resursu. Šīs ierīces vairs nespēj tikt galā ar lietojumprogrammas kodā norādītajiem uzdevumiem, tāpēc nākas iztikt ar novecojušām to versijām.
Tālrunis neveic svarīgas funkcijas
Vai var teikt, ka viedtālrunis ir pilnībā funkcionāls, ja tas ilgstoši nevar atbalstīt to, kas tirgū ir kļuvis par standartu? Piemēram, pašlaik tiek uzskatīts, ka jaunākā Bluetooth versija ir 5.0, kas ir ātrāka, stabilāka un energoefektīvāka nekā tās priekšgājēji. Ja tālrunim ir Bluetooth 3.0, bezvadu austiņu vai viedā pulksteņa lietošana būs grūtāka. Tas pats attiecas uz 5G savienojamību — lai gan tā ieviešana nav pilnībā pabeigta, laika gaitā tālruņos, kas to neatbalsta, būs ievērojami lēnāks mobilais internets.
Tālrunis ir manāmi palēninājies
Ierīces jauda un ātrums ir procesoru nopelns, taču laika gaitā tie vairs netiek galā ar uzdevumiem. Tas ir saistīts ar to, ka, attīstoties tehnoloģijām, ierīcēm ir jāapstrādā arvien lielākas datu plūsmas, un novecojušiem procesoriem tam vienkārši nepietiek jaudas. Pievērs īpašu uzmanību tālruņa reakcijas laikam – vai tas ātri aktivizē ieslēgto lietotni un vai darbojas iekšējā meklēšana, vai var ātri un raiti izmantot fotoattēlu rediģēšanas funkcijas? Ja atbildēji nē vismaz uz vienu no šiem jautājumiem, iespējams, jāsāk domāt par jaunu tālruni.
Tālruņa akumulators ļoti ātri izlādējas
Ierīces akumulatora pavājināšanos var izraisīt daudzi faktori, piemēram, lietošanas paradumi un vidējais kalpošanas laiks, kas sasniedz 500-700 uzlādes-izlādes ciklus. Pēc tam akumulators sāk dabiski zaudēt savas enerģijas uzkrāšanas īpašības, t.i., uzglabā mazāk enerģijas un ātrāk to atbrīvo. Tas nozīmē, ka novecojušie telefoni būs jāuzlādē arvien biežāk.
Tālrunis bieži uzkarst
Pārkaršana arī ir izplatīta problēma vecākiem tālruņiem – bojāts akumulators uzsilst intensīvāk un ārkārtējos gadījumos var pat sākt izplesties. Papildu siltumu var radīt arī procesors un citas mikroshēmas, cenšoties tikt galā ar lielo slodzi. Uzkarsušu tālruni nav ieteicams darbināt – tas nav droši.
Apņēmies gadu sākt veselīgāk? Lietotnes, kas palīdzēs izveidot pozitīvus ieradumus
- Kā ierakstīt zvanus savā tālrunī?
- Kā parūpēties par viedierīci gada aukstajā laikā?
- Jo vairāk ierīču ir pievienots tīklam, jo vairāk drošības risku: ko darīt, lai tos mazinātu?
- Spiegošanas ierīces: kā vislabāk izspiegot kādu?
- Vai uztraucies par to, ka viedtālrunis izseko tavu atrašanās vietu? Vai to maz ir iespējams izslēgt?