Kādu datortehniku izvēlēties darbam no mājām?

Labākā datortehnika darbam no mājām

Viens no lielākajiem izaicinājumiem, strādājot no mājām, ir atbilstošas darba vietas iekārtošana un aprīkojuma izvēle. 

Pat ja mājās nav atsevišķas telpas biroja iekārtošanai, tik un tā ir iespējams atrast veidus, kā ērti un produktīvi veikt savus darba pienākumus. Viss, kas nepieciešams, ir galds, krēsls un laba datortehnika. 

Galvenās tehnoloģijas, kas nepieciešamas, lai strādātu attālināti, ir labs interneta savienojums un dators, tomēr ērtākai strādāšanai darba vietu var papildināt arī ar citiem risinājumiem – atkarībā no darba specifikas un vajadzībām. 

Datora izvēle 

Viens no svarīgākajiem atribūtiem darbam no mājām ir dators. Tas, kādam datoram dot priekšroku, atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, darba pienākumiem, budžeta, individuālajām vēlmēm un strādāšanas paradumiem. 

Portatīvie datori 

Ir pieejams plašs portatīvo datoru klāsts, kas piemēroti darbam. Lai saprastu, kurš no variantiem ir piemērotākais, jāizvērtē vairāki faktori:

  • Datora parametri – ja dators tiek izmantots ne vien darbam mājās, bet arī ārpus tās, iespējams, piemērots būs kompaktāka izmēra dators – ar 13 vai 14 collu ekrānu. Ikdienas lietošanai piemērota datora ekrāna izmērs ir 15.6”. Ja darba vajadzībām nepieciešams lielāks ekrāns, pieejami arī datori ar 17 un vairāk collu ekrānu;
  • Procesors – pievērsiet uzmanību procesora veidam. Šobrīd vairumā modernāko portatīvo datoru modeļu ir iebūvēti Intel procesori. Ja darbam jāizmanto vienkāršākas programmas, piemērots būs dators ar Intel Pentium procesoru, savukārt, ja nepieciešams kas jaudīgāks, priekšroku dodiet Intel i5 procesoram;
  • Operatīvā atmiņa – būtisks aspekts ir arī operatīvā atmiņa, kas jāizvēlas atbilstoši darba vajadzībām. Piemēram, ikdienas darbībām var pietikt ar 4GB operatīvo atmiņu, bet darbam piemērotāka varētu būt 8 vai 16 GB operatīvā atmiņa;
  • Pieslēgvietas – ja datoram jāpievieno, piemēram, papildu monitors, svarīgi arī novērtēt datora pieslēgvietas. Ja plānots pieslēgties internetam ar kabeli, nevis Wi-Fi, būs nepieciešama LAN pieslēgvieta – tiesa, daudziem modernākajiem portatīvajiem datoriem tādas nemaz nav, tādēļ pievērsiet tam uzmanību.

Ir arī vairāki citi aspekti, kam ir nozīme, izvēloties portatīvo datoru, piemēram, videokarte, disks, displejs. Būtisks faktors, bez šaubām, ir arī cena.

Stacionārie datori

Lai arī stacionārie datori šobrīd ir mazāk populāri, tomēr neviens portatīvais dators nevar konkurēt ar stacionāro datoru ne jaudas, ne ātruma, ne arī atmiņas apjoma ziņā. 

Viens no vienkāršākajiem risinājumiem ir universāls galda dators, kas sastāv no visa nepieciešamā – monitora, tastatūras, datorpeles, skaļruņiem. Turklāt to iespējams uzlabot pēc saviem ieskatiem, piemēram, pieslēdzot jaudīgāku procesoru vai pievienojot papildu atmiņu. 

Izvēloties stacionāro datoru, viens no būtiskākajiem kritērijiem ir tā veiktspēja. Jaudīgi stacionārie datori ir ar Intel Core i3, Intel Core i5 vai Intel Core i7 procesoriem. 

Aprīkojums vēl lielākām ērtībām 

Lai strādāt būtu ērtāk, savu darba vidi mājās varat papildināt ar dažādiem citiem elementiem. Lūk, dažas idejas:

  • Bluetooth skaļruņi – viens no svarīgākajiem aprīkojumiem ir datora skaļruņi – arī šajā ziņā pieejami dažādi risinājumi. Piemēram, lielākām ērtībām piemēroti ir Bluetooth skaļruņi, kuru izmantošanas brīvību netraucēs vadu garums;
  • Portatīvā datora statīvs – portatīvie datori darbam ir lieliski un ērti – īpaši, ja padomāts arī par papildu aprīkojumu, piemēram, datora statīvu. Tas ir lielisks veids, kā novietot datoru vēlamajā augstumā, kas īpaši svarīgi gan ergonomiskai strādāšanai, gan veiksmīgākiem video zvaniem;
  • Web kamera kvalitatīvām video sapulcēm – ja video sapulces ir daļa no darba specifikas, iespējams, vēlēsieties sagādāt labu Web kameru. Šobrīd arī šajā ziņā izvēles iespējas ir daudzveidīgas – atliks vien izvērtēt savas vajadzības un piedāvājumu, lai pieņemtu veiksmīgāko lēmumu. 
  • Austiņas – lai arī darbs no mājām, iespējams, dod brīvību palielināt skaļruņu skaļumu, austiņas vēl arvien var būt ļoti noderīgas. Lielisks variants ir austiņas ar īpašu trokšņu slāpēšanas tehnoloģiju, lai Jūs nekas nevarētu novērst no darba pienākumu pildīšanas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us