Grūti spēlēt tiešsaistes spēles lēna savienojuma dēļ? Vienkārši veidi, kā to mainīt

tiešsaistes spēles Datuve.lv

Lēns internets, spēlējot tiešsaistes spēles, ir ārkārtīgi kaitinošs, un problēmas, kas to izraisa, var slēpties jebkur, sākot no neatbilstoša interneta pakalpojumu sniedzēja līdz kaut kam tik šķietami nenozīmīgam kā pārāk garš LAN kabelis. Lūk, daži padomi, kas palīdzēs manāmi uzlabot esošā interneta kvalitāti.

Saskaņā ar „Newzoo Global Games Market Report“, līdz 2022. gada beigām datorspēles spēlējošo cilvēku skaits sasniegs gandrīz pusi pasaules iedzīvotāju – 3,2 miljardus, un šī tirgus vērtībai vajadzētu sasniegt teju 200 miljardus dolāru. Protams, pieaugot spēlētāju skaitam, un spēlēm arvien vairāk pārceļoties uz tiešsaisti, ievērojams skaits lietotāju izjūt savienojuma ierobežojumus.

Tiešsaistes spēles ir viena no prasīgākajām aktivitātēm interneta kvalitātei, tāpēc ir īpaši svarīgi, lai katra interneta ķēdes daļa darbotos pareizi. Vienkāršas lietas, piemēram, maršrutētāja pārstartēšana, interneta kabeļa maiņa vai spēļu ierīces interneta trafika prioritātes noteikšana, var palīdzēt atrisināt daudzas problēmas. Gadījumos, kad nav tehnisku iespēju spēlēt, izmantojot optisko šķiedru kabeli, laba alternatīva var būt 5G mobilais savienojums.

Pirmais solis ir novērtēt pašreizējo situāciju

Ja spēlējot rodas aizkaves, vispirms jāpārbauda interneta ātrums. Maksimālai spēles kvalitātei ir ļoti svarīgi, lai gan datu lejupielādes, gan augšupielādes ātrums sasniegtu vismaz 100 Mb/s, bet, ja neplāno sasniegt e-sporta augstumus vai spēlēt spēles, kas prasa īpaši ātru reakciju, tad pietiks arī ar nedaudz mazāku ātrumu. Tikpat svarīgi ir pievērst uzmanību vēl vienam parametram – aizkavei (angļu valodā “ping“). Šis indikators nedrīkst pārsniegt 45 ms.

Vērts atzīmēt, ka ātruma testu nevajadzētu veikt ar serveri, kas atrodas Latvijā, bet gan labāk izvēlēties tās valsts testu, kurā atrodas spēļu serveris. Piemēram, plaši pazīstamā datorspēle Call of Duty tiek mitināta Amazon serveros, kas atrodas Vācijā. Tāpēc, veicot ātruma testu, jāizvēlas nevis tuvākā piedāvātā valsts, bet gan piemērotākā.

Dažas vājās vietas, par kurām mēs pat neaizdomājamies

Izvērtējot interneta piekļuves iespējas un konstatējot, ka tās ir pilnībā pietiekamas, skatiens jāvērš uz citu interneta ceļu uz ierīci. Daudzi spēlētāji zina, ka spēļu datoru internetam vislabāk pieslēgt, izmantojot LAN kabeli, kas garantē visstabilāko savienojumu, nevis Wi-Fi, kas nav īpaši izturīgs pret dažādiem traucējumiem. Taču tieši šis kabelis var būt viens no galvenajiem vaininiekiem – par CAT 5 kategoriju zemāki un ārkārtīgi garie, pat vairākus metrus garie LAN kabeļi diezgan jūtami palielina reakcijas laiku, un spēļu entuziastiem tos nevajadzētu izmantot.

No otras puses, tā kā viedtālruņu spēles mūsdienās ir teju līdzvērtīgas datorspēlēm, mēs nevaram ignorēt arī bezvadu internetu.

  • Lai iegūtu labākos rezultātus, (ja izmanto Wi-Fi) pārliecinies, vai ierīce ir savienota ar maršrutētāju, izmantojot ātrāku 5 GHz frekvenci, nevis 2,4 GHz.
  • Vēl labāks variants ir, ja gan maršrutētājs, gan viedtālrunis vai dators atbalsta jaunāko Wi-Fi 6 standartu, kas nodrošina vēl labāku bezvadu interneta veiktspēju pie lielas tīkla slodzes.
  • Taču, ja šāda tehniskā iespēja nav pieejama, dodies uz maršrutētāja iestatījumiem un izvirzi prioritāri spēlēm izmantojamās ierīces MAC adreses trafikam.

Ja savienojuma ātrums ir samazinājies pēkšņi, neignorē tādus vienkāršus risinājumus kā rūtera pārstartēšana un pietiekama Wi-Fi savienojuma stipruma nodrošināšana. Pēdējo var uzlabot, novietojot rūteri telpā, kur parasti tiek spēlētas spēles, vai, ja tas nav iespējams, iegādājoties Wi-Fi savienojuma pastiprinātāju. Šī lētā ierīce palīdz nodrošināt stabilu savienojumu mājas daļās, kas atrodas tālāk vai vairāku sienu attālumā no maršrutētāja.

Pēdējais un retāk sastopamais lēna savienojuma cēlonis ir datorā esošie vīrusi. Lietotājam pat nemanot, tie var pastāvīgi sūtīt lielas datu paketes uz dažādiem serveriem vai piedalīties DDoS (Distributed Denial of Service) uzbrukumos, tādējādi “piesavinot” spēlei nepieciešamo interneta jaudu. Šo problēmu var novērst pretvīrusu programma vai ierīces rūpnīcas datu atiestatīšana.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us