Elektriskais skrejritenis: kā izvēlēties piemērotāko modeli?

elektriskais skrejritenis

Braukšana ar skrejriteni vairs nav tikai brīvā laika pavadīšanas veids. Elektriskais skrejritenis, šis videi draudzīgais transportlīdzeklis dažiem no mums pat ir aizstājis automašīnas, padarot to par ideālu braucamrīku nelielu attālumu veikšanai.

Tiem, kas prāto, kā izvēlēties šo spēkratu, iesakām ņemt vērā savas individuālās vajadzības un svarīgākos skrejriteņu tehniskos parametrus.

Viena no galvenajām skrejriteņu priekšrocībām ir to lietošanas vienkāršība. Lai apgūtu tā vadību, nav nepieciešams daudz laika.

Kādas tehniskās īpašības jāņem vērā pirms skrejriteņa iegādes?

1. Elektriskā skūtera izmērs

Lai ērti brauktu ar skrejriteni, svarīgi ir izvēlēties savam svaram piemērotu, īstā izmēra transportlīdzekli. Atkarībā no braucēja svara atšķiras arī ātrums, ko var attīstīt uz viena un tā paša skrejriteņa.

Ieteicams arī izmērīt skrejriteņa pamatni – abām kājām jāguļ uz tās ērti. Ja bāze ir par mazu, tā būs gan nedroša, gan neērta braukšanai.

2. Nobraucamais attālums | akumulatora ietilpība

Izvēloties skrejriteni, ņem vērā attālumu, kuru plāno ar to veikt. Atceries, jo lielāka akumulatora ietilpība, jo ilgāks būs darbības diapazons. Tāpēc, ja plāno garākus braucienus, vislabāk ir izvēlēties modeļus ar lielākas ietilpības akumulatoriem.

Tāpat jāatceras, ka ar pilnībā uzlādētu akumulatoru nobrauktais attālums ir atkarīgs ne tikai no akumulatora jaudas, bet arī no ceļotāja svara, ātruma un ceļa seguma.

3. Dzinēja jauda

Ņemot vērā pasažiera vecumu un braukšanas pieredzi, ir jāizvēlas atbilstoša elektriskā skrejriteņa motora jauda. Jo jaudīgāks dzinējs, jo vieglāk tas pārvarēs kalnainus ceļus, un jo ātrāk paātrināsies neatkarīgi no pasažiera svara. Tāpat ir vērts pievērst uzmanību tam, vai skrejritenim ir dažādi jaudas režīmi – tas ir īpaši aktuāli, ja ar to brauks bērni.

4. Riepas diametrs

Ir vērts pievērst uzmanību arī riepām. Ja plāno braukt tikai pa gludām virsmām, vari izvēlēties skrejriteni ar mazākiem riteņiem. Jo lielāki tie būs, jo vieglāk būs pārvarēt bedres vai citus ceļa nelīdzenumus. Ja lielākoties ceļosi pa vecpilsētas bruģētajām ielām – tad izvēlies ne tikai skrejriteni ar lielākām riepām, bet pievērs uzmanību arī amortizatoriem.

Universālākais variants ir skrejriteņi ar lielākiem gumijas riteņiem, kas piemēroti dažādiem ceļiem: gan pilsētas ietvēm, gan lauku ceļiem.

5. Svars

Vēl viens svarīgs parametrs ir skrejriteņa svars. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad tas bieži ir jānēsā. Lai atvieglotu kāpšanu pa kāpnēm vai iekāpšanu sabiedriskajā transportā, ir vērts izvēlēties vieglu un vienkārši salokāmu modeli.

Noteikumi drošai braukšanai ar elektrisko skrejriteni
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

One Response

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us