Kā paildzināt veļasmašīnas mūžu?

Veļasmašīnas

Veļasmašīnas kalpo daudzus gadus, taču nereti savas nezināšanas dēļ varam to kalpošanas laiku samazināt. Kā pareizi rūpēties par veļasmašīnu, lai tā kalpotu ilgi, padomos dalās LG Electronics eksperti.

Neatstāj veļasmašīnā slapju apģērbu

Reizēm saskaramies ar situāciju, kad veļasmašīna izslēdzas, bet aizmirstam no tās izņemt un izkārt tikko izmazgāto veļu. Rezultātā tā mitra atrodas veļasmašīnā pat vairākas stundas, kas veicina gan apģērba nepatīkama aromāta rašanos, gan arī tā burzīšanos. Ne mazāk svarīgi, ja apģērbs tiek aizmirsts uz vairāk nekā 12 stundām, nepatīkamā smaka var būt pelējuma pazīme, no kuras atbrīvoties var būt pagrūti. Ja tomēr apģērbu veļasmašīnā nākas aizmirst regulāri, apsver domu izvēlēties LG AI DD™ veļasmašīnu ar iebūvētu veļas žāvētāju, tādējādi gan atvieglojot savu ikdienu, gan laiku.  

Pārbaudi visas kabatas

Pirms katras veļas mazgāšanas reizes ir rūpīgi jāpārbauda visas kabatas, vai gadījumā kabatās nav aizmirsušās kādas monētas, atslēgas vai pat telefons. Piemēram, montētas var iesprūst starp veļasmašīnas durvīm vai filtros, taču aizmirstie telefoni var iebuktēt veļasmašīnas durvis.

Nepārpildi veļasmašīnu

Tāpat kā ir neveselīgi pārēsties, arī pārlieku piepildīta veļasmašīna var būtiski ietekmēt tās darba kvalitāti. Ar apģērbu vai, piemēram, gultas veļu pārpildīta veļasmašīna var radīt papildu spiedienu veļasmašīnas motoram, kas var samazināt tās kalpošanas laiku. Lai no tā izvairītos, ieteicams jau pie veļasmašīnas iegādes pievērst uzmanību tās ietilpībai, lai tuvākā nākotnē nebūtu jāsaskaras ar iespējamiem sarežģījumiem.

Izvairies no pārmērīgu mazgāšanas līdzekļu izmantošanas

Teicienu “jo vairāk – jo labāk” nevar attiecināt uz veļas mazgāšanas līdzekļa izmantošanu. Veļas mazgāšanas līdzekli ieteicams lietot vien tik daudz, cik tas ir norādīts uz iepakojuma, pretējā gadījumā tā radītās putas var uzkrāties veļasmašīnas drenāžas sistēma, radot tai iespējamus bojājumus.

Regulāri iztīri veļasmašīnas filtru

Veļa, kuru mazgājam veļas mašīnā, nereti mēdz būt ar netīrumiem, ar dzīvnieku spalvām, ar matiem, tādēļ galvenais noteikums, lai to varētu pēc iespējas ilgāk lietot, ir savlaicīgi veikt nepieciešamos uzkopšanas darbus. Viena no darbībām, kā paildzināt kalpošanas laiku un līdz ar to pasargāt savu veļas mašīnu, ir tās filtra tīrīšana, tostarp arī pašattīrošo filtru tīrīšana. Ideālā gadījumā filtru vēlams tīrīt 4–5 reizes gadā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us