6 ieradumi, kas kaitē tālruņa veselībai

lietas, kas kaitē tālruņa darbībai

Viedierīces mūs pavada katru dienu – darbā, skolā, brīvajā laikā, saziņā ar mīļajiem. Šķiet, ka mēs patiešām zinām, kā rūpēties par sava tālruņa veselību, taču eksperti atzīmē, ka daži no mūsu paradumiem var nodarīt vairāk ļauna nekā laba. Aplūkosim biežākās tālruņu lietotāju kļūdas.

1. Tālruņa lādēšana pa nakti 

Lai nodrošinātu akumulatora darbības laiku, būtu jāievēro daži vienkārši uzlādes noteikumi. Katram tālrunim ir maksimālais uzlādes ciklu skaits, tāpēc, jo vairāk ciklu tiek veikts, jo vairāk samazinās akumulatora dzīves laiks. Pa nakti atstājot tālruni lādējoties, pat ja akumulatora līmenis ir samazinājies tikai par dažiem procentiem, tiek veikti bezjēdzīgi uzlādes cikli. Šādā veidā laika gaitā tiek samazināta tālruņa akumulatora jauda. 

Tāpat tālrunis var netikt uzlādēts vai lādēts daudz lēnāk, ja tiek izmantots nepareizs lādētājs. Sliktu uzlādi var ietekmēt, piemēram, saplaisājis lādētāja kabelis. Lādētāju ir ieteicams pievienot, kad akumulators sasniedz 15% vai mazāk, un atvienot, kad akumulatora uzlādes līmenis sasniedz 95–100%

2. Netīri tālruņa porti

Ierīces uzlādes vai austiņu ligzdas nedarbošanās cēlonis, iespējams, ir ļoti vienkāršs – pārāk reta šo daļu tīrīšana. Šajās vietās bieži nonāk drupačas, gruži, putekļi un citi netīrumi. Uzkrājušies netīrumi var traucēt vienmērīgu ierīces uzlādi. Ja portā ir daudz putekļu, lādētāja ievietošana tos tikai vēl vairāk saspiež, kā rezultātā tālrunis lēnāk lādēsies, vispār neuzlādēsies vai pat bojās portu. 

Lai to novērstu, ieteicams regulāri pārbaudīt savienojumu vietas un izkratīt vai viegli izpūst netīrumus, kas tajos ir uzkrājušies. Izvairieties no tīrīšanas ar metāla instrumentiem vai zobu bakstāmajiem – tas var neatgriezeniski sabojāt uzlādes vai austiņu ligzdu. Savienotāju var aizsargāt arī ar speciāliem spraudņiem, kas pieejami tālruņu piederumu salonos. 

3. Plaisu ignorēšana

Lai gan tālruņa aizmugure saplīst daudz retāk nekā priekšpuse, arī tas notiek. Ir kļūdaini uzskatīt, ka šis bojājums neietekmēs ierīces darbību. Ar katru plaisu tālrunis zaudē hermētiskumu, tāpēc mitrums vai netīrumi var iekļūt tālruņa iekšpusē caur ierīces “brūci” un ietekmēt tās darbību. 

Salauzto tālruņa aizmuguri ir ieteicams pēc iespējas ātrāk nomainīt pret jaunu. Lai gan tās nav īpaši dārgas (cenas ir atkarīgas no ražotāja), iegādājoties tālruni, ir vērts pasūtīt arī ierīces apdrošināšanu. Tā segs izdevumus bojājumu gadījumā. 

4. Tālruņa pārslodze 

Ja tālrunis ir pārslogots ar daudziem dažādiem uzdevumiem, tas var palēnināt darbību vai iesaldēt ekrānu. Jo jaudīgāks ir tālruņa procesors, jo mazāks ir šādas slodzes risks, tāpēc jaunākie flagmaņi ar šādām problēmām saskaras ļoti reti. 

Lai tālrunis darbotos vienmērīgi un ātri, ieteicams vismaz reizi gadā atiestatīt rūpnīcas iestatījumus. Tas ļaus ierīcei darboties efektīvāk un ātrāk nekā iepriekš. Tiesa, pirms tās veikšanas neaizmirstiet visus savus datus pārvietot uz mākoni vai datu nesējiem. 

Ir vērts arī pilnībā izslēgt un ieslēgt tālruni vismaz reizi nedēļā. Tādā veidā tiks aizvērtas visas neizmantotās programmas un no atmiņas izdzēsts neliels nevajadzīgo failu daudzums, padarot ierīci ātrāku. 

5. Auksts gaiss

Telefoni “baidās” no pēkšņām temperatūras izmaiņām, tāpēc ziemā, dodoties ārā, viedtālruni labāk turiet iekšējā kabatā. Liela nozīme šeit ir arī tālruņa korpusam. Metāla tālruņa korpuss pievelk aukstumu, un ādas vai plastmasas tālruņa vāciņš to aizsargā. Bez pienācīgas aizsardzības tālrunis aukstumā var arī pēkšņi izslēgties. 

6. Tālruņa ekrāna spilgtums

Jūsu ierīce var tikt ilgtermiņā bojāta, ja vienas un tās pašas lietotnes izmantojat visspilgtākajā displeja apgaismojumā. Tas var izraisīt ikonu vai kādu citu elementu “iedegušu” uz ekrāna. Ar šādu problēmu bieži saskaras taksometru vadītāji vai, piemēram, kurjeri, kuri diendienā izmanto navigācijas lietotnes – ikonas, kas šajās lietotnēs atrodas vienā un tajā pašā vietā ar laiku “iedeg” ekrānā.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us