Jaunās Windows 10X operētājsistēmas labākās funkcijas

Windows 10X operētājsistēmas funkcijas

Microsoft ir izstrādājis apkopojumu, kurā iekļautas labākās Windows 10 operētājsistēmas iespējas – to sauc par Windows 10X. Operētājsistēmu bija plānots izlaist jau 2020.gadā, tomēr kompānija vairākkārtīgi pārcēla izdošanu un mainīja plānus. Tagad ir oficiāli zināms, ka jaunā operētājsistēmas versija būs pieejama šī gada otrajā ceturksnī.

Dažus mēnešus pirms Windows 10X iznākšanas parādījās detalizēta informācija par šo operētājsistēmu. Viena no tās funkcijām ir Modern Standby. Kā zināms, daudziem Windows klēpjdatoriem ir vajadzīgs zināms laiks, lai atmostos no Sleep jeb miega režīma. Pateicoties funkcijai Modern Standby, sistēma atsāks darboties, tiklīdz būs nospiesta barošanas poga vai atvērts klēpjdatora ekrāns. 

Vēl viens papildinājums ir funkcija Always-connected, kas ļauj lietotnēm darboties fonā pat miega režīma laikā. Tas būs noderīgi tādām lietojumprogrammām kā e-pasts, ļaujot fonā saņemt paziņojumus par jaunas vēstules pienākšanu. Lielākā daļa Windows Store lietojumprogrammu būs saderīgas ar šo funkciju. 

Gaidāmajā operētājsistēmā būs pieejamas vairākas citas funkcijas un uzlabojumi, tostarp jaunais File Explorer

Windows 10X ir paredzēts lētiem datoriem 

Pēc avotā teiktā, Microsoft Windows 10X izstrāde ir pabeigta, un tā ir pavisam jauna Windows 10 versija, kas paredzēta lētiem klēpjdatoriem. Atgādināsim, ka sākotnēji Windows 10X bija paredzēts divu ekrānu Surface Neo ierīcēm, taču vēlāk stratēģija tika pielāgota, un tagad operētājsistēma ir paredzēta vienkāršiem klēpjdatoriem ar daudziem ierobežojumiem (piemēram, budžeta modeļiem ar mazu atmiņu). 

Lai gan Windows 10X ir gatavs, klēpjdatori, uz kuriem tas darbosies, būs pieejami tikai pavasarī, provizoriski aprīlī. Microsoft neplāno izplatīt jauno operētājsistēmas versiju kā bezmaksas lejupielādi.

Šī ir vienkāršota Windows 10 versija, kas neatbalsta Win32 lietojumprogrammas, tai ir standarta draiveri un vienkāršota “Start” izvēlne ar vienkāršotām krāsām un animācijām. Vēl viens jauninājums operētājsistēmas saskarnē ir noapaļoti logu stūri. Lai gan šis jauninājums jau tiks instalēts jaunajā 10X operētājsistēmā , parastajā versijā tas būs pieejams tikai aptuveni pēc gada.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

One Response

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us