iOS 15 ir klāt, bet gaidītākās funkcijas tiek atliktas

iOS 15

Apple izlaiž jaunākās viedtālruņu un planšetdatoru operētājsistēmu versijas – iOS 15 un iPadOS 15, taču tajās nav pieejamas visas WWDC iepriekš izziņotās funkcijas. Funkcijas, kas vēl nav pieejamas iPhone un iPad, ir, piemēram, SharePlay, uzlabotais AirPod Find My atbalsts, Universal Control u.c. Izņemot Universal Control, kas vēl nav pieejama iPhone tālruņiem, abās platformās trūkst visas iepriekš uzskaitītās funkcijas.

Funkcija, ko gaidīja daudzi iOS cienītāji – SharePlay – ļauj lietotājiem skatīties videoklipus vai klausīties mūziku kopā ar draugiem FaceTime zvana laikā. Tās aizkavēšanās ir saistīta arī ar citu funkciju palaišanu – Apple nesen paziņoja, ka Group Workouts opcijas palaišana, kas būs pieejama Fitness+ aplikācijā, tiks atlikta līdz SharePlay iznākšanai.

Apple arī skaidro, ka iOS 15 uzlabotais Find My atbalsts AirPods austiņām tiks pielāgots tikai vēlāk šajā rudenī. Šī funkcija tika paziņota WWDC, un Apple teica, ka dažas ierīces austiņu klāstā iegūs AirTag līdzīgu aptuvenās atrašanās vietas skatu. AirPods Pro un Max varēs izveidot savienojumu ar Find My tīklu, padarot tās vieglāk atrodamas pat tad, ja tās fiziski nav kopā ar lietotāju.

Find My funkcija austiņu AirPods atrašanai. Attēls: Apple

Vēl nav pieejama App Store notikumu funkcija lietotnē, kas parādīs tādas lietas kā spēļu notikumus, tiešraides video straumes un citus ierobežota laika pasākumus. Arī šīs funkcijas iznākšana tiek solīta šoruden.

Notikumi (Events), kas parādīsies lietotnes lapā. Attēls: Apple

iPad lietotājiem būs jāgaida arī Universal Control funkcija, kas ļauj koplietot kursoru starp Mac un iPad ierīcēm. Šīs funkcijas atlikšana nav pārsteigums: atšķirībā no SharePlay, Universal Control netika pat parādīta beta versijās, un šai funkcijai ir nepieciešama arī vēl neizlaistā MacOS Monterey operētājsistēma.

Protams, ir vērts pieminēt, ka šo jauno vai uzlaboto funkciju atlikšana varētu būt saistīta arī ar jaunas aparatūras iznākšanas gaidīšanu – šoruden ir gaidāms vēl viens Apple pasākums, kurā tiek prognozēta jauno MacBook Pro, iPad un AirPod izziņošana.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us