Ieskats jaunajā Windows 11 operētājsistēmā

Tiešsaistē nopludināta informācija par Microsoft ilgi gaidīto operētājsistēmu Windows 11. Ekrānuzņēmumi pirmo reizi tika publicēti ķīniešu vietnē Baidu, taču tagad internetā ir parādījies Windows 11 OS jaunās lietotāja saskarnes izskats, sākuma izvēlne un daudz kas cits.

Jaunā lietotāja saskarne un ‘Start’ izvēlne izskatās ļoti līdzīga tai, kas sākotnēji bija sistēmā Windows 10X. Pirms šī projekta atcelšanas par labu Windows 11, Microsoft mēģināja vienkāršot operētājsistēmu Windows divu ekrānu ierīcēm. Vizuāli lielākās izmaiņas, kuras var pamanīt, var atrast uzdevumjoslā. Lietotņu ikonas ir novietotas centrā un ir iekļauta jauna ‘Start’ poga un izvēlne.

Šī atjauninātā ‘Start’ izvēlne ir vienkāršota versija tam, kas pašlaik pastāv sistēmā Windows 10, bez Live Tiles. Tas ietver piespraustās lietotnes (pinned apps), jaunākos failus un iespēju ātri izslēgt vai restartēt Windows 11 ierīces.

Ja nevēlēsies, lai lietotņu ikonas un ‘Start’ izvēlne būtu centrā, ir iespēja tās visas pārvietot atpakaļ kreisajā pusē. Apvienojumā ar tumšo režīmu, kas arī ir pieejams, jaunā operētājsistēma vairāk izskatās kā izsmalcināta Windows 10 versija nekā kaut kas dramatiski jauns.

Windows 11

Windows 11 tiek izmantoti noapaļoti stūri. Tie ir redzami konteksta izvēlnēs, ap lietotnēm un File Explorer, kā arī ‘Start’ izvēlnē.

Varam cerēt redzēt vēl vairāk izmaiņu iebūvētajās lietotnēs, taču šķiet, ka lielākā daļa no tām vēl nav pieejamas. Liela daļa operētājsistēmas tomēr ir šķietami pabeigta, tāpēc varam sagaidīt, ka drīzumā parādīsies beta versija, lai Windows Insiders varētu sākt to testēt.

Windows 11
Windows 11

Uzdevumjoslā parādās jauna ikona, kas ir apzīmēta kā Widgets. Baumo, ka Microsoft atkal ievieš Windows Widgets, un šķiet, ka šajā versijā tie būs pieejami.

Tā kā Microsoft atcēla savu Windows 10X ieviešanu, uzņēmums nepārprotami atkārtoti izmanto lielu daļu šī ieguldītā darba tieši Windows 11 operētājsistēmā. Windows 10X sākotnēji tika izstrādāts divu ekrānu ierīcēm un ietvēra vairākus uzlabotus un vienkāršotus Windows aspektus, un lielākā daļa redzama šajā nopludinātajā versijā.

Operētājsistēma ietver arī jaunas ekrāna sadalīšanas opcijas, kurām var piekļūt, izmantojot ‘maximize’ pogu. Ar tām var ātri novietot divus logus blakus vai izkārtot tos citādi.

Windows 11

Diemžēl šķiet, ka Windows Store vēl nav lielu izmaiņu. Tā kā šī ir agrīnā nopludinātā versija, visticamāk, neatkarīgi no tā, kādus atjauninājumus Microsoft plāno, tie visi vēl netiek rādīti.

Windows Store interfeiss lielā mērā ir tāds pats kā pašlaik Windows 10, ar piekļuvi visām tām pašām lietotnēm, kas ir pieejamas šodien.

Tiek ziņots, ka pēdējos mēnešos Microsoft ir strādājis pie jauna lietotņu veikala, un baumas liecina, ka tas būs krasi atšķirīgs no tagadējā.

Baumo, ka Windows lietotņu veikals ļaus izstrādātājiem ievietot jebkuru Windows lietojumprogrammu, ieskaitot tādas pārlūkprogrammas kā Chrome vai Firefox. Microsoft varētu arī apsvērt trešo pušu komerciālo platformu atļaušanu lietotnēs.

Microsoft arī uzlabo Xbox pieredzi operētājsistēmā Windows 11. Jaunā Xbox lietotne tagad ir integrēta sistēmā Windows 11, piedāvājot ātru piekļuvi Xbox Game Pass spēlēm, Xbox tīkla sociālajām daļām un Xbox veikalam. Nopludinātajā versijā Xbox Game Bar un Windows Game Mode ir tādi paši kā Windows 10.

Microsoft ir devuši mājienu, ka ir gatavi palaist sistēmu Windows 11. Programmatūras gigants 24. jūnijā rīko īpašu pasākumu, kurš pēc vietējā laika sākas plkst. 11.00 ET, un pasākuma ielūgumā ir logs, kas veido ēnu ar kontūru, kas izskatās kā skaitlis 11.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us