Microsoft paziņo datumu, kurā tiks pārtraukts atbalsts Windows 10

Windows 10 atbalsta beigu datums

Microsoft paziņo, ka 2025. gada 14. oktobrī tiks pārtraukts atbalsts Windows 10 operētājsistēmai. Šajā datumā būs apritējuši nedaudz vairāk nekā 10 gadi kopš šīs operētājsistēmas ieviešanas. Thurrott ziņo, ka šī ir pirmā reize, kad Microsoft paziņo par Windows 10 atbalsta beigām.

Iepriekš bija pieejama informācija tikai par konkrētu Windows 10 versiju atbalsta pārtraukšanas datumiem, taču tagad ir paziņots par visas operētājsistēmas atbalsta pārtraukšanu. Tas varētu liecināt par to, ka drīzumā varam gaidīt jaunu Windows versiju.

Korporācija Microsoft ir devusi vairākus mājienus, ka jau pavisam drīz varētu izskanēt oficiāls paziņojums par jauno operētājsistēmu Windows 11. Programmatūras ražotājs nākošnedēļ rīko īpašu pasākumu. Zīmīgi, ka pasākums pēc vietējā laika sākas plkst. 11:00, un pasākuma ielūgumā ir attēlots logs, kas veido ēnu ar kontūru, kas izskatās kā skaitlis 11. Pagājušajā nedēļā Microsoft piedāvāja nobaudīt 11 minūšu garu video ar palēninātām Windows skaņām.

Sagaidāms, ka Microsoft paziņos par jauno Windows versiju, kurā būs būtiskas lietotāja saskarnes izmaiņas un “salabots” Windows Store. Turklāt Microsoft ir strādājuši pie kaut kā, kas tiek saukts par “Sun Valley”, un ko uzņēmums dēvē par “Windows visaptverošu vizuālo atjaunošanos”.

Sākotnēji Microsoft apņēmās atbalstīt Windows 10 versiju 10 gadus, kā sākotnējo beigu datumu nosakot 2020. gada 13. oktobri. Taču Microsoft tāpat ir ieviesuši regulārus atjauninājumus un paplašinājuši aktīvo operētājsistēmas atbalstu.

Mēs joprojām neesam Windows 10 paplašinātā atbalsta fāzē, kas ir periods, kad Microsoft operētājsistēmai nepievieno jaunas funkcijas un vienkārši uztur atbalstu ar dažādiem kļūdu labojumiem un drošības ielāpiem.

Šī ir bijusi neparasta Windows versija, jo Microsoft attālinājās no sava tipiskā ritma – ik pēc dažiem gadiem izlaist jaunu OS versiju. Tā vietā Microsoft pārveidoja Windows uz tādu kā pakalpojumu, kuram divreiz gadā tiek piedāvāts atjauninājums ar jaunām funkcijām.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us