Chrome OS iebūvētā ekrāna ierakstīšana un citas jaunās opcijas

Chrome OS jaunās funkcijas

Google paziņo, ka iebūvētā ekrāna ierakstīšanas funkcija pie Chrome OS lietotājiem nonāks jau martā. Google cer, ka rīks atvieglos studentu un skolotāju virtuālo stundu ierakstīšanu.

Jaunā funkcija izskatās diezgan vienkārša. Kad Chromebook datorā būsi nospiedis atbilstošo pogu, ekrāna centrā tiks parādīts taimeris. Kamēr tiks veikta ekrāna ierakstīšana, labajā pusē būs redzams sarkans aplis. 

Chromebook datoru īpašnieki drīzumā tiks arī pie citiem interesantiem un noderīgiem rīkiem. Chrome OS ekrāna lasītājam ChromeVox ir dažas jaunas funkcijas, piemēram, balss tagad mainās, ņemot vērā lasāmā teksta valodu.

Turklāt vecāki tagad var izmantot Family Link (Google vecāku kontroles lietotni), lai pārvaldītu gan savu bērnu skolas, gan personīgos kontus. Tas nozīmē, ka pie ekrāna pavadītais laiks un citi ierobežojumi, ko vecāki ievieto bērnu personīgajos kontos, var attiekties arī uz viņu skolas kontiem. 

Google ziņo, ka šogad tiks izlaisti 40 jauni Chromebook modeļi

Lai palīdzētu vieglāk orientēties jaunajos izlaidumos, uzņēmums ir izveidojis pieejamo Chromebook datoru sarakstu, kurā iekļautas Samsung, Lenovo, HP, Dell, Asus un Acer konfigurācijas. Uzņēmums iesaka vairākus pamata modeļus, piemēram, Acer Chromebook Spin 511 un Lenovo 300e, kā arī tādas iecienītas ierīces kā Chromebook Spin 713 un Samsung Galaxy Chromebook. 

Vairākām no šīm ierīcēm ir LTE savienojamība – Google tās sauc par “Vienmēr savienotajām” ierīcēm un uzsver to nozīmi studentiem ar ierobežotu piekļuvi internetam (lai gan, pērkot ierīci ar LTE, cena var būt augstāka). 

Chromebook datori ir īpaši pieprasīti tieši izglītības tirgū, daļēji pateicoties to cenai un Google Classroom – Google tiešsaistes izglītības portāla izmantošanas iespējai.

Kopš COVID-19 pandēmijas sākuma Google ir izstrādājis savus pakalpojumus attālinātajām mācībām un sanāksmēm. Attālināto mācību pirmajos mēnešos Google izveidoja lietotni  Meet, kurā var pulcēties pat 100 dalībnieki, un tā ir pieejamas ikvienam, kam ir Google konts. Cenšoties turēt līdzi konkurentiem Zoom un Microsoft, pēdējo mēnešu laikā uzņēmums ir ieviesis pielāgotus fonus, fona aizmiglošanas efektu, vāja apgaismojuma režīmu, rokas pacelšanas opciju un citas jaunas funkcijas.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us