5 iemesli, kāpēc ierīces atjauninājumi jāuzstāda pēc iespējas ātrāk

ierīces atjauninājumi

Tālruņa atjauninājumiem ir nepatīkams ieradums uzrasties brīdī, kad esam aizņemti, un, lai nebūtu jāpārtrauc iesāktais, atjaunināšana tiek atlikta uz nākamo dienu vai pat nedēļu. Tomēr tālruņa un arī citu ierīču drošībai visi atjauninājumi ir jāinstalē pēc iespējas ātrāk, lai novērstu ierīces pakļaušanu dažādiem riskiem. Lūk, 5 iemesli, kāpēc ir svarīgi, lai ierīces atjauninājumi tiktu uzstādīti pēc iespējas ātrāk.

1. Hakeri un kibernoziedznieki ir aktīvāki nekā jebkad agrāk

Operētājsistēmu atjauninājumi bieži novērš potenciālās ievainojamības. Tas ir arī galvenais iemesls, kāpēc atjauninājumi ir jāinstalē pēc iespējas ātrāk.

Starp programmatūras nodrošinātājiem un hakeriem notiek sava veida sacīkstes – pirmajiem ir nepārtraukti jālabo programmatūras ‘caurumi’, kamēr hakeri jau meklē jaunus. Kibernoziedznieku galvenais mērķis ir ielauzties ierīcēs ar vecākām programmatūras versijām, jo to programmatūrā joprojām var būt ievainojamības.

To vēl vairāk pastiprina fakts, ka, izlaižot jaunu programmatūras versiju, tiek publiskotas iepriekšējās versijas vājās vietas.

2. Dokumenti un cita informācija tiek pakļauta riskam

Ņemot vērā, ka šodien gandrīz viss tiek glabāts digitālā versijā, šķiet, ka dokumenti ir pakļauti lielākam riskam nekā jebkad agrāk. Noteikta ļaunprātīga programmatūra var ‘atņemt’ jūsu dokumentus, pārsūtot tos no datora uz attālo serveri, uz laiku zaudējot piekļuvi tiem un sliktākajā gadījumā pilnībā zaudējot datus.

Piemēram, šāds uzbrukums 2014. gadā skāra Sony Pictures. No ierīcēm tika iegūta konfidenciāla informācija, tostarp privāta darbinieku informācija, informācija par algām un nepublicētām filmām. Turklāt ļaunprātīgā programmatūra izdzēsa Sony datoru infrastruktūru.

Operētājsistēmas programmatūras atjaunināšana palīdzēs novērst drošības caurumus un sistēmas kļūmes, un ļaunprātīgai programmatūrai būs grūtāk piekļūt ierīcē esošajai informācijai.

3. Ierīce nesaņem automātiskus atjauninājumus

Ierīces aizsardzībai nepietiek ar pretvīrusu programmatūru vien, jo hakeri to var attālināti atspējot. Tas nozīmē, ka hakeri un kibernoziedznieki jebkurā laikā var brīvi piekļūt jūsu ierīcei neatkarīgi no tā, kur viņi atrodas. Šajā gadījumā ir svarīgi pilnībā novērst šādu iespēju, lejupielādējot jaunākos atjauninājumus, kuros nav ievainojamību, ko kāds varētu izmantot.

4. Inficēts dators ļaunprātīgo programmatūru var nodot tālāk citiem

Varētu domāt, ka e-pasta vīrusu laiks ir beidzies, bet diemžēl realitāte ir atšķirīga. Pat mūsdienās vīrusi bieži var izplatīties, izmantojot privātos un darba e-pasta tīklus, zibatmiņas un ārējos cietos diskus. Operētājsistēmas jaunākās versijas instalēšana ir viens no drošākajiem veidiem, kā pasargāt ierīci.

5. Atjauninājumi piedāvā daudz jaunu funkciju

Par laimi, programmatūras atjauninājumu lejupielāde nav saistīta tikai ar problēmām. Patiesībā izstrādātāji galvenokārt strādā pie ierīces uzlabošanas. Viņi pastāvīgi meklē jaunas funkcijas, kas uzlabotu lietotāja pieredzi.

Daudzām lietojumprogrammām ir arī automātiska programmatūras atjaunināšanas funkcija, tāpēc izstrādātāja uzlabojumi jūsu ierīcei tiek pievienoti automātiski. Tomēr ieteicams periodiski pārbaudīt, vai pašai ierīcei un arī lietotnēm ir jaunākās pieejamās versijas.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us