Volkswagen līdz 2035. gadam plāno pārtraukt iekšdedzes dzinēju transportlīdzekļu tirdzniecību Eiropā

Volkswagen EV

Volkswagen līdz 2035. gadam plāno pārtraukt iekšdedzes dzinēju tirdzniecību Eiropā, valdes loceklis skaidroja vācu laikrakstam Muenchner Merkur.

Klauss Zellmers, Volkswagen valdes loceklis pārdošanas jautājumos, laikrakstam sacīja, ka uzņēmums “no 2033. līdz 2035. gadam Eiropā pārtrauks uzņēmējdarbību ar iekšdedzes dzinēju automašīnām”. Bet, viņš piebilda, ka būs vajadzīgs ilgāks laiks, lai pārtrauktu iekšdedzes dzinēju pārdošanu ASV un Ķīnā – tas notiks “kaut kad vēlāk,” viņš teica, kā arī Dienvidamerikā un Āfrikā pēc viņa teiktā “tas prasīs daudz vairāk laika”.

Zellmers sacīja, ka visa autoražotāja autoparks ne vēlāk kā līdz 2050. gadam būs oglekļa neitrāls. Viņš vēlas, lai līdz 2030. gadam elektriskie transportlīdzekļi veidotu 70 procentus no uzņēmuma kopējā pārdošanas apjoma Eiropā.

Volkswagen oglekļa neitrālitātes mērķi ir tuvu vairākiem konkurentiem; Ford šī gada sākumā teica, ka Eiropā līdz 2030. gadam tiks pārdoti tikai elektriskie transportlīdzekļi, un ka tiek plānots iztērēt 1 miljardu dolāru, lai rūpnīcu Ķelnē, Vācijā, pārveidotu par elektrisko transportlīdzekļu ražošanas līniju. Savukārt Honda šī gada aprīlī paziņoja, ka plāno līdz 2040. gadam pakāpeniski pārtraukt ražot automašīnas ar benzīna dzinējiem.

Līdz 2035. gadam Eiropā plānots pārtraukt tirgot automobiļus ar dabasgāzes, benzīna un dīzeļa dzinējiem, tirgū esošās automašīnas gan varēs izmantot arī pēc tam. Vairākām Eiropas valstīm ir savi atšķirīgi mērķi šī aizlieguma īstenošanā – Norvēģija tiecas uz 2025. gadu, Francija – uz 2040. gadu un Lielbritānija to plāno izdarīt līdz 2030. gadam.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us