Huawei viedās tehnoloģijas krasi mainīs ģimenes izbraucienu pieredzi

Huawei tehnoloģijas

Ilgstoša pārvietošanās automašīnā visai ģimenei kopā ar bērniem var būt izaicinājumu pilna. Taču garlaicības mākti bērni un saguruši vecāki jau tuvāko gadu laikā vairs nebūs problēma, ko saistām ar ģimenes izbraucieniem. Vadošie mūsdienu tehnoloģiju uzņēmumi kā savu misiju ir izvirzījuši radīt automašīnas, kas ir ne tikai dabai draudzīgākas, bet arī, kas sniegtu šoferim un pasažieriem daudz ērtāku, drošāku un patīkamāku lietošanas pieredzi. Huawei eksperti paredz, ka nākotnē automašīnas būs pielāgotas cilvēku vajadzībām tik ļoti, ka gribēsim vēl vairāk sava brīvā laika pavadīt savos transportlīdzekļos un doties izbraucienos arvien biežāk.

Drošība pirmajā vietā

Drošība ir galvenā prioritāte, dodoties ģimenes izbraucienos, un kompānijas strādā pie attiecīgiem risinājumiem. Piemēram, nākotnes viedie transportlīdzekļi spēs nodrošināt augsta līmeņa drošības funkcijas, tostarp – iespēju sekot līdzi autovadītāju, pasažieru un paša transportlīdzekļa stāvoklim. Gaismas sensoru tehnoloģijas, piemēram, optiskos sensorus, var izmantot, lai operatīvi konstatētu elpošanas problēmas, neregulāru pulsu un sirdsdarbības traucējumus, kā arī laikus brīdinātu par tiem.

Šīs tehnoloģijas spēj noteikt arī autovadītāja nogurumu un brīdināt par pārslodzi. Huawei radītās tehnoloģijas palīdz apvienot dažādus sensorus, lai nodrošinātu vispusīgu drošību.

Tāpat tās pavisam drīz spēs noteikt, vai aizslēgtā transportlīdzeklī ir atstāti bērni un mājdzīvnieki, un nepieciešamības gadījumā automātiski aktivizēs drošības risinājumus, piemēram, nosūtīs automašīnas īpašniekam īsziņu telefonā.

Nākotnē optiskās tehnoloģijas transportlīdzekļos ieviesīs viedo redzamību, tādējādi nodrošinot visaptverošu drošību jebkuros laikapstākļos. Piemēram, kad transportlīdzeklis ir kustībā, viedā apgaismojuma sistēma spēj projicēt interaktīvu informāciju uz ceļa.

Informācija par transportlīdzekļa platumu vai brīdinājumi par lietus un miglas ietekmi ļaus autovadītājiem pieņemt pareizos lēmumus uz ceļa.

Pērn Huawei nāca klajā ar transportlīdzekļos iestrādājamu – 4D attēlveidošanas radaru, kas sniedz iespēju precīzi uztvert citus transportlīdzekļus, kā arī nodrošina ātru bremzēšanu, kad priekšā ir kāds šķērslis, piemēram, priekšā braucošā automašīna.

“Daudzveidīgie mobilitātes resursi ļaus lietotājiem izbaudīt efektīvus, videi draudzīgus un drošus ceļojumus, kā arī nodrošinās iespējas pilnvērtīgi strādāt, mācīties un izklaidēties, atrodoties automašīnā. Jau tuvā nākotnē ģimenes izbraucieni kļūs par vēl aizraujošāku, ģimeni vienojošu pieredzi, un tehnoloģijas sniegs iespēju ar prieku apceļot tuvākus un tālākus galamērķus,” stāsta Huawei Technologies Latvia komunikācijas vadītāja Inese Šuļžanoka.

Atvieglojumi šoferim

Viens no ģimenes izbraucienu izaicinājumiem ir labākā maršruta plānošana. Viena no viedā auto priekšrocībām ir optimālākā maršruta piedāvāšana, balstoties uz aktuālajiem datiem par situāciju uz ceļa. Tas nozīmē, ka nebūs nepieciešamas citas ierīces vai šofera plānošanas prasmes – maršruta plānošanas iespējas būs pieejamas pašā transportlīdzeklī.

Otra priekšrocība attiecībā uz maršruta plānošanu ir kartes. Līdz šim plaši pazīstamās navigācijas kartes nodrošina informāciju par nobraucamo attālumu, ilgumu, situāciju satiksmē, taču HD sērijas kartes piedāvās arī padziļinātu informāciju par situāciju uz ceļa, bīstamiem ceļa posmiem, kas ļaus straujāk attīstīties autonomai braukšanai, prasot mazāku šofera iesaisti.

Arī Huawei aktīvi attīstās šajā virzienā, paplašinot ekspertīzi mākslīgā intelekta un algoritmu efektivizēšanā, lai jau līdz 2030. gadam radītu inteliģentās braukšanas infrastruktūru.

Automašīnā pavadītais laiks – iespēja izklaidēties

Garie kopīgie izbraucieni dod iespēju vairāk pavadīt laiku kopā un veido skaistas ģimenes atmiņas, taču visi vecāki arī apzinās – bērniem ilgs laiks mašīnā ir grūts un nogurdinošs. Jau tagad tehnoloģijas sniedz iespēju īsināt laiku, izmantojot viedierīces – skatoties filmas, klausoties mūziku vai spēlējot videospēles.

Taču Huawei eksperti paredz, ka automašīnu digitalizācija izklaides iespējas pacels jaunā līmenī. Pasažieriem būs iespēja vērot koncertus un sporta pasākumus, fiziski tajos nepiedaloties, bet jūtoties tā, it kā vērotu tos klātienē. Virtuālās realitātes ierīces, iespēja regulēt un pagriezt sēdekļus, izmantot logus kā lielus projekcijas ekrānus palīdzēs atrašanos automašīnā maksimāli pietuvināt klātienes pieredzei.

Turklāt šīs iespējas novērtēs arī paši vecāki – zudīs nepieciešamība izbrauciena laiku plānot pēc darbadienas beigām – automašīnas varēs padarīt par mūsdienīgu biroja vidi. Automašīnā izvietotās atsevišķās skaņas zonas ļaus privāti sarunāties, netraucēti sazvanīties.

Huawei inteliģento automobiļu pētniecības un attīstības komandas profesionāļi jau šobrīd strādā
pie tā, lai šo vīziju realizētu dzīvē un padarītu pieejamu ikvienam autobraucējam.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us