Zinātnieki strādā pie tehnoloģijas, kas nodrošinās 50,000 reizes lielāku datu pārraides ātrumu

superchannel

Lielbritānija vēl joprojām piedzīvo samērā vājas kvalitātes internetu (ja salīdzinām kaut vai ar Latvijā pieejamo), kas nespēj nodrošināt ātru un kvalitatīvu lejupielādi, tādējādi prasot pat vairākas stundas, lai lejupielādētu kādus lielākus failus. Taču kāds no Lielbritānijas zinātniekiem ir atklājis jaunu tehnoloģiju, kas spētu datus pārsūtīt ļoti ātri.

Lielbritānijas zinātnieki ir izstrādājuši optisku šķiedru, kas spēj pārsūtīt 1,125 terebaita datus sekundes laikā. Ātrums ir milzīgs un to pagaidām uzskata par pasaules rekordu. Šāda tehnoloģija varētu pamatīgi iespaidot interneta attīstību un pielietošanu ikdienā.

“Tas ir ap 50,000 reizes lielāks ātrums, nekā mūsdienas datu pārraides vidējais ātrums, kas nodrošina Lielbritānijas iedzīvotājiem vien ap 24 megabitiem sekundē”, tā izteicās viens no zinātniekiem, kas strādā pie šī atklājuma – Roberts Mahers (Robert Maher).

Vēl joprojām daļa no Lielbritānijas iedzīvotājiem izmanto mazāk par 10 megabitu ātrumu, kas kāda seriāla lejupielādēšanai prasa pat vairākas stundas, savukārt ar jauno tehnoloģiju tas notiktu vien dažu sekunžu laikā.

Tiek lēsts, ka šī jaunā tehnoloģija “super-chanel” varētu rast revolūciju un izveidot pavisam jaunu nākamās paaudzes ātrgaitas sakaru sistēmu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us