Ziemassvētku tārpi uzdarbojas

IMLogic otrdien [url=http://news.com.com/Santa+IM+worm+hits+AOL%2C+MSN+and+Yahoo/2100-7349_3-6002790.html?tag=nefd.top]brīdināja[/url], ka esot uzradies jauns tūlītējas ziņojumapmaiņas ([i]instant messaging[/i]) čata tārps, kas uzbrūk lietotājiem apmeklējot acīmredzami nekaitīgas Ziemassvētku vecīša mājaslapas. Informācija par šīm vecīša mājaslapām apceļo AOL, MSN un Yahoo tīkla lietotājus. Kamēr lietotājs apskata saitu un priecājās par itkā nevainīgās mājaslapas burvību, tajā laikā jūsu datorā nemanāmi ieinstalējas [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Rootkit]rootkiti[/url]. Pēc jūsu datora iekarošanas šis tārps mēģina nemanāmi atslēgt vai bloķēt antivīrusa programmas darbību un ievākt visu iespējamo personīgo informāciju no jūsu datoriem.

Ar to vēl viss nav beidzies. Kā lai tārps vairojas un izplatās? Pēc tam, kad būsiet veiksmīgi noķēruši tārpu un tas jau būs iekārtojies uz palikšanu jūsu datoros, tas izsūta šo, no pirmā acu uzmetiena tik nevainīgo Ziemassvētku vecīša lapas adresi visiem jūsu draugiem, kas atrodami čata adrešu grāmatiņā. Kā jau minēju, uz doto brīdi ir zināms, ka tārps savai izplatībai izmanto AOL, MSN vai Yahoo tīkla tūlītējas ziņojumapmaiņas programmas. Te arī rodas lielākās problēmas, jo daudzi uzskata, kas gan var būt slikts adesē, ko privāti atsūta uzticams draugs, pie tam, Ziemassvētku laikā?!

Šis tārps ir apzīmēts kā “vidēji bīstams”, bet tomēr, lai negadītos lieki pārpratumi, IMLogic iesaka visiem datora lietotājiem pārbaudīt vai jūsu antivīrusa programmas ir atjauninātas un uzlikti visi pieejamie drošības ielāpi. Neapmeklējiet nezināmas, arī no draugiem atsūtītas adreses, lai cik tās šķistu vilinošas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us