Zibenīgais Robsons

Patīkamas ziņas no Taivānas – Intel [url=http://www.pcworld.com/news/article/0,aid,123053,00.asp]paziņojis[/url] par jaunu tehnoloģiju, kura nezin kāpēc nosaukta par „Robson”. Tehnoloģijas spēks slēpjas tajā aspektā, ka tā būtiski samazina portatīvā datora ielādes laiku, kā arī ievērojami ātrāk tiek atvērtas lietojumprogrammas.

Intel jaunā ātrās piekļuves atmiņas tehnoloģija nodrošina gandrīz zibenīgu uz Intel Centrino tehnoloģijas bāzētas sistēmas sāknēšanu ([i]start-up[/i]). Datoram ar identiskiem sistēmas parametriem, bet bez „Robson” tehnoloģijas sāknēšanas laiks ilga vairākas sekundes.

Piemēram, programmas [i]Adobe Reader[/i] atvēršana aizņēma 0.4 sekundes, tajā pašā laikā otrs šo uzdevumu paveica 5.4 sekundēs. Programma [i]Quicken[/i] attiecīgi tika atvērta 2.9 un 8 sekundēs.

„Robson” noslēpums ir NAND tipa zibatmiņas ([i]flash memory[/i]) izmantošana tā vietā, lai sistēmas ielādei izmantotu cieto disku. Ja var ticēt Intel teiktajam, tad šādā veidā ievērojami tiek ietaupīts laiks un arī datora akumulators. Enerģijas ietaupīšana notiek uz cietā diska rēķina – vienkārši nav nepieciešams to aktivizēt, lai piekļūtu kādai programmai.

Pagaidām Intel attsakās izplūst sīkākās detaļās par tehnoloģijas darbības principiem, norādot, ka plašāka informācija būs pieejama vēlāk.

Daudzi ražotāji ir ieviesuši NAND tipa atmiņas moduļus savos produktos, piemēram, kompānija Samsung to izmanto savās foto un video kamerās.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us