Zemestrīce rādīja traucējumus Japānas digitālās kartēs

Stiprā zemestrīce Japānā veicinājusi galvenās salas nobīdi par 2,4 metriem. Par to liecina informācija, ko ieguvis ASV Ģeodēzijas dienests, ziņo CNN.

Ģeodēzisti balstās uz vienas no virszemes GPS stacijas novirzīšanās faktu un kartēm, kuras piedāvā Japānas kartogrāfijas dienests. Ziņojumā tiek runāts tikai par „galveno salu”, t.i. Honsju, bet ir iespējams, ka ir novirzījušas arī pārējās salas. Deutsche Welle ziņo, ka acīmredzami, zemes garozas novirze skārusi tikai Honsju ziemeļaustrumu piekrasti. Zemes ass novirzījās gandrīz par 10 cm, kas sekmēja Zemes griešanās ātruma palielināšanos un diennakts saīsinājumu par 1,8 miljona sekundes daļu.

[img]http://datuve/images/upload/20110318000656.jpg[/img]

Zemes novirze ir bijusi diezgan nopietna, lai precīzas Japānas digitālās kartes sāktu „melot”. Tāpēc tuvākajā laikā japāņiem nevajadzētu paļauties uz GPS navigāciju, uzskata Fast Company analītiķi.

[img]http://datuve/images/upload/20110318000629.jpg[/img]

Atzīmēsim, ka Google kopā ar saviem partneriem no GeoEye operatīvi reaģēja uz zemestrīci un cunami, piedāvājot jaunus Japānas fotouzņēmumus. Visi gribētāji var lejupielādēt atjauninājumu failu Google Earth vai salīdzināt Japānas karti pirms un pēc katastrofas šeit: https://picasaweb.google.com/118079222830783600944/Japan# .

Kā avots izmantotas CNN, Deutsche Welle un Fast Company.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us