Zalman VF700 – jaunums videokartēm

Zalman ziņoja jau nedaudz agrāk, ka tiks izlaisti jauni ventilātori videokartēm VF700, kuri būs balstīti uz Flower Heatsink tehnoloģiju. Analoģiska konstrukcija, kura jau ir iekarojusi savu popularitāti, ir Zalman CNPS7000 sērijas procesoru ventilātori, un šīs konstrukcijas pielietošana videokaršu ventilātoriem ir ļoti vilinoša.

Jau vakar daži saiti izvietojuši informāciju ar Zalman VF700-Cu un Zalman VF700-AlCu jauno ventilatoru specifikācijām un arī publicējuši to fotogrāfijas. Kā redzams no ventilātoru nosaukumiem, pirmajam radiators ir veidots no tīra vara, bet otrajam radiators ir izveidots no vara un alumīnija.

Šeit var redzēt ka radiators ir izveidots iegarenā formā, ņemot vērā elementu izvietojumu uz videokartēm. Radiators vairs nav ierasti apaļš vai nedaudz ovāls, tikai pats 70mm ventilātors ir palicis apaļš :). Standarta ventilātora izmēri ir 91×126,4×30 mm(GxPxA).

Zalman

Tiek apgalvots, ka ventilatorus varēs savietot kopā ar vairākumu no videokartēm, kurām ir standarta stiprinājumu atvērumi dzesēšanas radiatoriem. Tikai uz Matrox un GeForce PCX videokartēm, kuras ir aprīkotas ar HSI pārejas tiltiem, šos ventilātorus nevarēs uzlikt. Vēl gan nav skaidri zināms, kas būs ar GeForce 6600 GT 8xAGP videokartēm- jo arī viņas tiek komplektētas ar HSI pārejas tiltiem, kurš apgādāts ar radiatoru, kas traucē uzlikt šo VF700 uz videokartes. Bet cerams ka to drīzumā novērsīs.

Tātad svara ziņā ir 90g starpība starp vara un vara-alumīnija modifikācijām- pirmā sver 270gramus, otrā 180gramus. Japānas veikalos šo ventilātoru cenas arī ir atšķirīgas: VF700-Cu maksā USD40, VF700-AlCu – “tikai” USD30.

Ventilatori strādā divos režīmos:
* Silent Mode – 1350 apg/min, 18.5 Db;
* Normal Mode – 2650 apg/min, 28.5 Db.

“Klusajā režīmā” ražotājs apsola ka troksnis un vibrācija nebūs jūtami. Ātruma maiņu varēs izmainīt ar ZM-MC1 regulātora palīdzību. Vēl svarīgi, ka komplektā nāk līdzi 8 radiatori atmiņas dzesēšanai. Paša radiatora un ventilātora forma ļauj netikai dzesēt atmiņas čipus, bet arī videokartes spēka elementus, kas nebūt nav mazsvarīgs faktors videokaršu uzdzīšanas gadījumos.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us