Zaļais zelts – aļģes

Tuvojas tas brīdis, kad tiks izmantota biodegviela, kas ražota no aļģēm. Uzņēmumi meklē alternatīvus degvielas veidus, kas varētu izārstēt pasauli no naftas „atkarības”, tādēļ zinātnieki piedāvā vairākas reālas alternatīvas.

Aviācijas rūpniecības pārstāvji cer, ka aļģēm iegūtā eļļa varētu tikt lietota kā degvielas sastāvdaļa komerciālajos gaisa laineros un reaktīvajās lidmašīnās. Sākumā šī eļļa tiktu jlietota kopā ar benzīnu un dīzeļdegvielu, taču ir iespējams, ka tā kādreiz spētu šīs abas sastāvdaļas aizvietot.

Boeing kādā no lidmašīnām lietos degvielu, kurā sajaukta reaktīvo lidmašīnu degviela ar eļļu, kas iegūta no aļģēm, kā arī [i]Jatropha[/i] ģints augu sēklām. Continental Airlines būs pirmā aviokompānija, kas par degvielu izmantos aļģu eļļu, tālāk sekos Air New Zealand un citas, kas izmēģinās aļģu un [i]Jatropha[/i] augu tehnoloģijas.

[img]/images/upload/aglae-biofuels-tt001.jpg[/img]

Pirmais izmēģinājuma lidojums ir paredzēts 7.janvārī Hjūstonā. Tajā gan nepiedalīsies pasažieri un tiks izmantota jauktā degviela, kurā aļģu eļļa ir viena no sastāvdaļām.

Taču aļģu degvielas piekritējiem nepietiek ar Boeing un citu aviācijas gigantu atbalstu, ir nepieciešama palīdzība arī no valdības puses – aizdevumi, atbalsts zinātniskajai pētniecībai un attīstībai, nodokļu atvieglojumi un citi labumi, ko pašreiz saņem kukurūzas un sojas pupiņu pētnieki.

„Mēs esam gatavi stāties pretī grūti uzveicamajai konkurencei,” saka Džeisons Pails (Jason Pyle), [url=http://sapphireenergy.com/]Sapphire Energy[/url] vadītājs. Šis uzņēmums ir radījis degvielu, kas pilnībā sastāv no aļģu eļļas.

Šonedēļ Kolorādo notiks sanāksme, kurā piedalīsies Kolorādo Štata universitāte, lai pārrunātu aļģu lietošanu degvielas iegūšanai. Sanāksmē galvenā uzmanība tiks pievērsta aļģu biodegvielas lietošanai Kolorādo lauku rajonos.

Dažu sugu aļģes satur pat 50% šīs eļļas, kura var tikt izmantota biodegvielas iegūšanai. Priekšrocība ir tā, ka aļģes aug daudz ātrāk un aizņem mazāk vietas nekā citi augi, kas tiek izmantoti biodegvielas iegūšanā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us